Genshin Impact: 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Xiao

Niezależnie od tego, czy jesteś jednym z tych szczęśliwców, którym udało się zdobyć Xiao, czy też nie, i czy wydałeś tysiące dolarów, próbując wygrać go w cyfrowej grze hazardowej o nazwie Genshin Impact, nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najgorętszych postaci w tej chwili. Gorący, czyli poszukiwany ze względu na swoje statystyki i być może z innych powodów, dla tych, którzy go „podszywają”.

Tak czy inaczej, Xiao jest czołową postacią DPS, na równi z Dilucem, Ganyu, Childe i Klee. Jako jeden z najnowszych dodatków do puli DPS dla Genshin Impact, Najwyższy czas, aby Xiao został odpowiednio przedstawiony. Okazuje się, że cichy i skryty Adepti ma wiele sekretów. Aby lepiej go docenić (lub pożądać), oto kilka mniej znanych faktów na temat Genshin Impact’s resident pogo stick.

10 Potrzebuje tego samego kwiatu co Ganyu

To był dość poważny dylemat Wpływ GenshinCzy przygotować się na Xiao czy na Ganyu?. To dlatego, że obie te postacie używają tego samego kwiatu, którym jest kwiat Qingxin, do wzniesienia się. Tak się składa, że zdobycie tych miejsc jest niemalże szaleństwem, ponieważ wszystkie znajdują się na szczytach gór.

Co gorsza, ich sztandary następują po sobie, co oznacza, że gracze, którzy mieli Ganyu, prawdopodobnie nie mieli już zapasów kwiatów Qingxin dla Xiao. Mimo to, ma sens, aby dzielili się kwiatem z punktu widzenia lore-wise. W końcu Xiao jest mentorem Ganyu, a obaj są Adeptami.

9 Jego wzrost to 5’2″

Pomimo tego, że jest jednym z najpotężniejszych Adeptów w Wpływ Genshin, Xiao nie jest obdarzony przewagą pionową. Z jakiegoś powodu jego model postaci to model nastoletniego mężczyzny w Genshin Impact, Dzięki niej był tego samego wzrostu co nastoletnie modelki.

To daje mu około 5 stóp i 2 cali, ale to oczywiste, że w grze takiej jak Wpływ Genshina, cechy fizyczne postaci nie są wyznacznikiem jej możliwości. Wzrost Xiao z pewnością nie wpłynął na jego umiejętności walki. Włócznia prawdopodobnie bardzo pomogła.

8 Jego imię Yaksha to Alatus

Nie można słusznie nazywać się „fanem” lub „sympatykiem” Xiao, jeśli nie zna się jego prawdziwego imienia. Xiao to tylko przydomek nadany mu po tym, jak został uratowany przez boga. Jego inne, bardziej formalne imię, określające go jako Yaksha, to Alatus.

Alatus jest również gwiazdozbiorem w Genshin Impact a po łacinie oznacza „skrzydlaty”.” Biorąc pod uwagę styl gry Xiao i jego ogólną mobilność, jest to dla niego odpowiednie imię, choć pewnie nie lubi, gdy się go tak nazywa. Zbyt wiele złych wspomnień jako Yaksha.

7 Ma ponad 2,000 lat

Mówiąc o złych wspomnieniach, Xiao ma ich na koncie ponad tysiąc lat. A to dlatego, że jako Adepti starzeje się inaczej i szacuje się, że ma ponad 2000 lat. Ktoś, kto przeżył tak długo pomimo zagrożeń zawodowych, jest bez wątpienia jednym z najlepszych wojowników w okolicy.

Ten rodzaj długowieczności prawdopodobnie sprawia, że Xiao jest samotny i odcięty od świata śmiertelników. Każdy człowiek, którego spotyka, jest prawdopodobnie tylko drobiną w jego linii czasu, choć jego wiek nie odzwierciedla jego wyglądu; wielu ludzi nadal uważa go za „przystojnego chłopca Adepti”.”

6 Zhongli jest jego byłym szefem

Jeśli chodzi o boga, który uratował Xiao przed okrutnym losem Adepti? Byłby to Rex Lapis/Morax/Zhongli. Zhongli zawsze był bóstwem i obrońcą Liyue od niepamiętnych czasów i utrzymał to aż do obecnej linii czasowej Genshin Impact gdzie całkiem z lenistwa.

Mimo to, nie ma co ukrywać, Zhongli jest szefem Xiao. Jako Morax, to on stworzył Yakshas z Adepti, aby walczyć z demonami w Liyue. Nie skończyło się to jednak dobrze dla czterech pozostałych Yakshas.

5 Nie pamięta, jak uzyskał wizję

Choć wiek ponad 2000 lat ma swoje zalety, Xiao często lekceważy niektóre z najważniejszych wspomnień lub po prostu całkowicie o nich zapomina. Jednym z nich może być sposób, w jaki uzyskał Wizję lub moce żywiołów Wpływ Genshina.

Dla innych postaci może to być tak dramatyczne, jak utrata wilczej rodziny lub walka z morskim potworem przez kilka dni z rzędu. Xiao po prostu nie pamięta lub nie dba na tyle, by przypomnieć sobie, jak został obdarzony mocą Anemo lub wiatru.

4 Nie lubi innego jedzenia niż tofu z migdałami

Każda grywalna postać w Uderzenie Genshin ma swój własny wkład w pulę przepisów, a jego ulubiona potrawa jest zazwyczaj unikalnym dodatkiem do już istniejącej kuchni. Ulubioną odmianą Xiao jest migdałowe tofu, które nazywa „Słodkim snem”.”

W przypadku Xiao jest to nawet dość poważne, ponieważ nie lubi on żadnego innego jedzenia w Teyvat. Jedyną rzeczą, którą może tolerować, jest migdałowe tofu, ponieważ konsystencja tego dania przypomina mu sny, które jadł podczas swojej służby jako Yaksha, a nie dlatego, że jest słodkie.

3 Muzyka Venti utrzymała Xiao przy zdrowych zmysłach

Ponieważ Xiao zjadł zbyt wiele złych snów i zabił zbyt wiele demonów, prześladuje go przemoc z przeszłości, a co za tym idzie, nosi na sobie duże brzemię karmiczne. Sugerowano nawet, że Xiao oszalałby lub zginął, tak jak jego towarzysze Yaksha.

W cutscence pokazano jednak, że Xiao słucha Ventiego, podczas gdy ten gra na swoim flecie Dihua. Następnie sugeruje się, że Xiao mógłby poddać się swojemu karmicznemu obciążeniu, gdyby nie kojąca muzyka Venti.

2 Ma najwyższą bazową ATK

Zanim jeszcze Xiao pojawił się w gotowej wersji gry, był uważany za zbyt silną lub wręcz zepsutą postać w czasach beta testów Uderzenie Genshina. Oczywiście, twórcy gry musieli coś poprawić, ale Xiao nadal pozostaje jedną z najpotężniejszych postaci w grze.

Spośród nich wszystkich ma najwyższą dostępną bazową liczbę ataku. Poprzednio to miejsce zajmowali Diluc i Ganyu z 26 ATK na poziomie 1. Xiao ma 27 na tym samym poziomie. To niekoniecznie oznacza, że jest on obecnie najlepszym DPS-em; to wciąż jest przedmiotem matematycznej i praktycznej debaty.

1 Je śnieg

Możesz być najtwardszym Yakshą lub najciężej walczącym DPS-em w grze Genshin Impact ale to nie znaczy, że nie możesz być głupi. Xiao, przez całe 2000 lat, wciąż je śnieg w prądzie Wpływ Genshin linia czasu.

Niektórzy bystrzy gracze odkryli, że fakt, iż w linii głosowej Xiao, który mówi „gdy śnieg jest wystarczająco gruby, możemy go zjeść.” Znając surową osobowość Xiao, to nie jest żart. Prawdopodobnie dlatego też ma on słabość do Ganyu; jest ona praktycznie chodzącym bufetem dla Xiao… z powodu jej zdolności cryo, mmkay?

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1