Czy gra Jurassic World Evolution 2 jest dostępna w systemie Linux??

Jurassic World Evolution 2 to sequel symulatora budowy i zarządzania oryginalnym parkiem dinozaurów. Jurassic World Evolution jest unikalnym pomysłem na symulację zarządzania i rozgrywkę.

9 listopada 2021 roku wydano grę Jurassic World Evolution 2, która do tej pory bardzo się spodobała. Gra jest dostępna na wielu różnych platformach, więc nie przegap jej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy gra Jurassic World Evolution 2 jest dostępna w systemie Linux i jak ją zdobyć.

Jurassic World Evolution 2 Wszystkie platformy

W chwili pisania tego tekstu gra Jurassic World Evolution 2 nie jest dostępna w systemie Linux. Jednak nadal możesz zagrać w grę, jeśli posiadasz komputer z systemem Windows. Gra jest również dostępna na różnych konsolach, takich jak PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X.

Niestety, wygląda na to, że Frontier Developments, twórcy gry, nie mają planów dodania wsparcia dla Linuksa. Nawet oryginalne gry nie oferowały wsparcia dla maszyn z systemem Linux, a użytkownicy musieli wykazać się kreatywnością, aby uruchomić grę w systemie Linux OS.

Jak uruchomić grę Jurassic World Evolution 2 w systemie Linux?

Nadal istnieje kilka sposobów, aby zagrać w Jurassic World Evolution 2 na Linuksie i zaopiekować się jednymi z najbardziej niesamowitych dinozaurów, takich jak Pteranodon.

Użyj warstwy zgodności

Wielu użytkownikom udało się zagrać w pierwszą grę Jurassic World Evolution na Linuksie przy użyciu warstw kompatybilności. Warstwy kompatybilności to coś w rodzaju emulatorów, które umożliwiają uruchamianie gier i/lub aplikacji dla systemu Windows w systemie Linux.

Warstwy kompatybilności, takie jak Wine czy Proton, mogą być używane razem z launcherami gier, aby grać w Jurassic World Evolution 2 w systemie Linux. Ich skonfigurowanie przed rozpoczęciem gry może jednak zająć trochę czasu.

Podwójne uruchamianie Linuksa i Windows

Możesz także zagrać w Jurassic World Evolution 2 na maszynie z systemem Linux, po prostu mając zarówno Windows jak i Linux na tym samym urządzeniu. Jest to dość powszechna praktyka, a ludzie zazwyczaj „uruchamiają” systemy Windows i Linux, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Podwójne uruchamianie systemu Windows i Linux

Gry nie są często wydawane z obsługą systemu operacyjnego Linux. Posiadanie systemu Windows zainstalowanego na tej samej maszynie pozwala na łatwe instalowanie i pobieranie gier na system Windows zamiast na Linuksa.

Możesz swobodnie grać w Jurassic World Evolution 2 i inne gry, które nie obsługują Linuksa natywnie, o ile uruchomisz system operacyjny Windows.

Nie martw się, dual booting nie spowolni systemu i nie wpłynie na ogólną wydajność komputera. Jednak proces instalacji jest długi i musisz się upewnić, że wiesz, co robisz.

Graj w gry podobne do Jurassic World Evolution 2

Jeśli nie czujesz się komfortowo, stosując którąkolwiek z dwóch powyższych metod, zawsze możesz po prostu zagrać podobne gry do Jurassic World Evolution 2.

Istnieje wiele różnych gier symulujących zarządzanie, które obsługują system Linux. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć takiego, który ci się podoba i zacząć grać. Proponuję sprawdzić Meeple Station, Game Dev Tycoon, OpenTTD i Transport Fever.

Krótka odpowiedź brzmi, że gra Jurassic World Evolution 2 nie jest natywnie dostępna w systemie Linux. Istnieje kilka sposobów na uruchomienie gry na urządzeniach z systemem Linux, ale wymaga to trochę czasu, aby zacząć działać.

Miejmy nadzieję, że więcej twórców zaoferuje natywną obsługę maszyn z systemem Linux, aby każdy mógł cieszyć się ich grami.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1