Najlepszy build Yanfei w Genshin Impact (broń, artefakty i talenty)

Jako druga połowa Genshin Impact’s Wersja 2.0 aktualizacji zbliża się wielkimi krokami, wielu graczy będzie naciągać na limitowany baner dla długo oczekiwanej 5-gwiazdkowej postaci Yoimiya. W związku z tym gracze będą mieli do dyspozycji kilka nowych 4-gwiazdek, które będą mogli dodać do swojej kolekcji postaci. Jedną z najsilniejszych postaci na tym sztandarze, której gracze mogą nie mieć lub jeszcze nie zbudowali, jest Yanfei, błyskotliwy doradca prawny Liyue.

Yanfei to 4-gwiazdkowy Pyro-Katalizator, który może zadawać duże obrażenia AoE, jeśli jest odpowiednio zbudowany. Yanfei jest świetnym głównym DPS-em dzięki swoim obrażeniom, ale może być także używana jako Sub-DPS, który skupia się na wywoływaniu reakcji żywiołów. Oto, jakie artefakty, broń i talenty najlepiej działają na Yanfei, aby zmaksymalizować jej potencjał.

Jak stworzyć Yanfei w Genshin Impact

Jako użytkownik Katalizatora, Yanfei zadaje wyłącznie obrażenia od Pyro. Jej umiejętności skupiają się na zadawaniu największych obrażeń za pomocą Ataków Naładowanych, które są ładowane za pomocą jej Normalnych Ataków.

Normalny atak: Pieczęć zatwierdzenia

Yanfei wystrzeliwuje ogniste kule, które zadają do trzech jednostek Pyro DMG. Każdy normalny atak daje jej Szkarłatną Pieczęć, z czego Uderzenie GenshinaYanfei może mieć przy sobie maksymalnie 3. Każda Szkarłatna Pieczęć zmniejsza zużycie Wytrzymałości Yanfei i znika, gdy zejdzie ona z pola walki. Szarżowy atak zużywa wszystkie Szkarłatne Pieczęcie i zadaje przeciwnikom AoE Pyro DMG. AoE i DMG naładowanego ataku wzrasta, im więcej Szkarłatnych Fok zostanie zużytych

Umiejętność żywiołu: Podpisany Edykt

Yanfei przywołuje buchające płomienie, które zadają AoE Pyro DMG. Jeśli ta umiejętność trafi przeciwnika, Yanfei otrzymuje maksymalną liczbę Szkarłatnych Pieczęci.

Wybuch żywiołu: Done Deal

Yanfei wyzwala strumień płomieni, który atakuje pobliskich przeciwników, zadając im AoE Pyro DMG i przyznając Yanfei maksymalną liczbę Szkarłatnych Pieczęci. Ten wybuch powoduje również zastosowanie Błyskotliwości do Yanfei, która co jakiś czas daje jej Szkarłatną Pieczęć.

Yanfei zadaje większość obrażeń swoimi naładowanymi atakami, więc gracze będą chcieli najpierw podnieść poziom jej normalnego ataku Uderzenie Genshin. Następnie gracze mogą skupić się na jej Elemental Skill, która jest przydatna dzięki krótkiemu czasowi odnowienia, a potem na Elemental Burst. Jeśli chodzi o artefakty, na Yanfei najlepiej działa 4-częściowy zestaw Karmazynowa Wiedźma Płomieni, ponieważ zapewnia 15% wzrost Piro DMG, a także 40% wzrost Przeciążenia i Płonącego DMG. Dodatkowo, użycie Umiejętności Elementarnej zwiększa premię do 15% obrażeń o 50%, co jest świetne dla Yanfei, ponieważ czas odnowienia jej umiejętności jest bardzo krótki.

Jeśli Uderzenie Genshina Gracze, którym brakuje dobrych artefaktów w zestawie Karmazynowa Wiedźma, mogą również użyć 4-częściowego zestawu Trupa Wędrowca. Ten zestaw zwiększa DMG ataku naładowanego o 35% dla użytkowników Katalizatora, co może zapewnić Yanfei duży wzrost obrażeń. Jako główny DPS, główne statystyki artefaktu Yanfei powinny skupiać się na zwiększeniu ATK. Oznacza to, że najlepiej sprawdza się z Klepsydrą ATK%, Pucharem Premii Pyro DMG oraz Kapeluszem Crit DMG lub Crit Rate (w zależności od tego, której statystyki jej brakuje). Jeśli chodzi o jej statystyki cząstkowe, gracze powinni skupić się na ATK%, Crit DMG i Crit Rate, tak jak w przypadku większości jednostek Main DPS. Jako Sub-DPS, gracze mogą również zbudować Mistrzostwo Żywiołów, jeśli chcą zwiększyć obrażenia zadawane przez jej reakcje.

Jeśli chodzi o jej broń, najlepszym wyborem jest Atlas Skywarda. Jako broń 5-gwiazdkowa z premią do statystyki ATK, pozwala Yanfei zadawać duże obrażenia. Ponadto efekt broni zwiększa premię do żywiołowych obrażeń śmiertelnych o 12% i ma szansę na zadanie 160% ATK normalnym atakiem co 15 sekund. W przypadku broni 4-gwiazdkowej, gracze mogą użyć Widsith, aby uzyskać premię do krytycznej śmierci (oraz szansę na zwiększenie ATK o 60% lub DMG o 48%). Jednakże, większość z Uderzenie Genshin 4-gwiazdkowe bronie z premią do ATK, Crit Rate lub Crit DMG działają na Yanfei całkiem nieźle.

Jako jednostka DPS, Yanfei sprawdza się w różnych składach drużyn. Każda postać wodna (np. Xingqiu) świetnie nadaje się do wywoływania reakcji parowania, a inna jednostka Pyro zapewnia rezonans żywiołu Pyro, który jeszcze bardziej zwiększa atak Yanfei. Yanfei może być używana jako główny DPS lub jako rozdająca obrażenia od żywiołów, w zależności od tego, jak jest zbudowana, więc gracze mogą wybrać drużynę i build, który będzie dla nich najlepszy.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1