Genshin Impact: Jak rozmrozić lód w regionie Dragonspine

W Dragonspire jest dużo śniegu i lodu Uderzenie Genshin. Warunki pogodowe zmieniają się w zamiecie, gdy gracze wspinają się coraz wyżej lub próbują wspinać się na klify, jak każdy inny gracz w Liyue lub gdziekolwiek indziej w Mondstadt. Źródła ciepła są niezbędne, aby się ogrzać, ale nie roztopią większości lodu, który może leżeć w pobliżu. Choć na niektórych działa, istnieją połacie lodu z dziwnymi wzorami, które są całkowicie odporne na ogień. Nie wiadomo, co się w nich znajduje, a jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest ich rozbicie.

Te formacje lodowe można znaleźć niemal wszędzie na Dragonspire. Zazwyczaj są one oznaczone gradientem niebieskich i białych linii na powierzchni. Albedo wyjaśnia Podróżnikowi, że wiele dziwnych warunków panujących na Dragonspire zawdzięczamy starożytnemu smokowi zabitemu przez Archonta Anemo, Barbatosa. Dragonspire to podobno pozostałość lub „kulminacja” natury oraz resztki zwłok czarnego smoka, zamknięte na wieczność. Oto jak gracze mogą rozmrozić lód powstały w wyniku tych dziwnych okoliczności.

Jak rozmrozić lód w Dragonspine

Jak wspomniano wcześniej, wszelkie źródła ciepła/ognia nie roztopią lodu w ogóle. Claymore’y są również nieskuteczne, co wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę ich przydatność do szybkiego wydobywania dużych ilości rudy i rozbijania dużych formacji skalnych, które zazwyczaj ukrywają przedmioty przed wzrokiem. Aby zniszczyć lód, gracze muszą rozbijać i zbierać czerwone kamienie rozmieszczone w całym regionie. Te skały to nowy rodzaj rudy o nazwie Szkarłatny Kwarc. Tę specjalną rudę można znaleźć niemal w każdym miejscu na mapie, czasami w pobliżu sekretów i zagadek. Wystarczy je rozbić, a po upadku zebrać rudę. Po zebraniu przedmiotów gracze zostaną otoczeni przez krwistoczerwoną aurę, która z czasem powoli się rozproszy, ale pozostanie na tyle długo, że będzie można wybrać się na spokojny spacer. Ta aura zwiększa obrażenia od jednego trafienia w walce i może być używana do likwidowania dużych przeciwników, którzy niefortunnie zostali otoczeni przez duże ilości Szkarłatnego Kwarcu. Co ważniejsze, jest to jedyny sposób na rozbicie osobliwych złóż lodu.

Istnieją kryształy, które wymagają wielokrotnych uderzeń wzmocnionych kwarcem szkarłatnym, ale pasiaste formacje lodowe zwykle wymagają tylko jednego uderzenia. W większości przypadków ruda odrasta po pewnym czasie i można jej użyć ponownie. Jeśli jednak ruda jest niezbędna do rozwiązania zagadki, nie pojawi się ona ponownie, dopóki nie zostanie rozwiązana. Jeśli nie można jej użyć do niczego w okolicy, zniknie na stałe. Kwarc szkarłatny zawsze będzie się pojawiał w pobliżu dużej liczby wrogów lub w pobliżu lodu, do którego może zostać użyty. Czasami gracze będą musieli przejść się kawałek dalej, aby je znaleźć. Aura będzie się utrzymywać wystarczająco długo, ale na wszelki wypadek postaraj się działać szybko.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1