Genshin Impact: Poradnik do lokacji Onikabuto

Wprowadzone w 2.0 aktualizacja Genshin Impact, Onikabuto to żywe, fioletowe żuki, które podróżnicy mogą spotkać w wielu miejscach w Inazumie. Te łagodne owady przylatują do obszarów o wysokim stężeniu energii elektrycznej i, w przeciwieństwie do innych stworzeń w grze, nie uciekają ani nie odlatują, gdy gracze się do nich zbliżą. Onikabuto można znaleźć głównie wiszące na pniach drzew i skałach, choć niektóre chowają się między skałami, za krzakami i na ścianach jaskiń, co czyni je trudniejszymi do wykrycia. Mają też tendencję do grupowania się, a na jednym drzewie często można dostrzec kilka Onikabuto.

Od Genshin Impact 2.3 aktualizacja, Onikabuto są teraz przedmiotem do awansu dla nowego 5-gwiazdkowego Geo Sztandaru, Arataki Itto, który wymaga 168 tych kochających elektryczność żuków, aby osiągnąć poziom 90. Itto jest jednym z zaledwie trzech innych 5-gwiazdkowych użytkowników Geo w grze, a jego siła sprawia, że dobrze nadaje się do głównego DPS, co odróżnia go od innych postaci tego żywiołu. Poza wejściem na Itto, Onikabuto może być także użyte do stworzenia Kompasu Elektroskarbów, którego podróżnicy mogą użyć do zlokalizowania skrzyń ze skarbami w Inazumie.

Onikabuto można znaleźć na czterech z sześciu wysp Inazumy, w tym na wyspie Narukami, wyspie Kannazuka, wyspie Yashiori i wyspie Seirai. Jest w sumie 79 lokacji Onikabuto, a jako Lokalna Specjalność, robaki te odradzają się co 48 godzin. Kolejne 4 Onikabuto można zdobyć rozmawiając z Shoutą w Inazuma City, ale gracze będą mogli je zdobyć tylko raz. Shoutę można znaleźć przed kapliczką na wschód od punktu teleportu w Inazuma City.

Genshin Impact: Wszystkie lokalizacje Onikabuto na wyspie Narukami

Wyspa Narukami jest jednym z najlepszych miejsc do znalezienia i zebrania Onikabuto, ponieważ można tu znaleźć kilka dużych skupisk. Na drodze z Wielkiego Sanktuarium Narukami do posiadłości Kamisato jest kilka Onikabuto ukrytych w drzewach po bokach ścieżki, a wiele z nich znajduje się dość wysoko nad ziemią. Onikabuto można również znaleźć w Mt. Yougou oraz w jaskiniach pod Inazuma City na masywnych korzeniach drzew i ścianach jaskiń.

Genshin Impact: Wszystkie lokacje Onikabuto na wyspie Kannazuka

Wyspa Kannazuka w Inazumie to kolejne doskonałe miejsce do uprawy Onikabuto, które można znaleźć na klifach na zachód i północny zachód od Pieca Mikage w dużych skupiskach. Kilka innych wisi na ścianach otaczających sam piec Mikage, a gracze mogą je łatwo dostrzec, szybując w dół przez krater. Na północ od obozowiska Kujou można znaleźć cztery kolejne Onikabuto, z których dwa znajdują się na drzewie Electro, niedaleko najbardziej wysuniętej na północ plaży na wyspie.

Genshin Impact: Wszystkie lokalizacje Onikabuto na wyspie Yashiori

Onikabuto zamieszkują dwa główne obszary wyspy Yashiori, w tym wioskę Higi i głowę Serpenta. Trzy Onikabuto znajdują się w Wąwozie Musoujin na północ od wioski Higi, a jedno z nich jest ukryte za wodospadem po południowej stronie przepaści. Pozostałe Onikabuto z wyspy Yashiori można znaleźć na drzewach i skałach w pobliżu szkieletu Serpenta, ale żadne z nich nie pojawi się na samym szkielecie.

Genshin Impact: Wszystkie lokacje Onikabuto na wyspie Seirai

Z czterech wysp, na których występują Onikabuto, na wyspie Seirai jest ich najmniej, bo tylko 6. W porównaniu z innymi lokacjami, są one dość rozproszone, co utrudnia ich szybką farmę. Jednak wszystkie Onikabuto w tym obszarze pojawiają się na drzewach w pobliżu plaż na południowy zachód od szczytu Amakumo, co sprawia, że dość łatwo je znaleźć.

Gracze, którzy chcą sprzedać wszystkie Genshin ImpactJak otworzyć lokacje Onikabuto, można to zrobić, oglądając poniższy film na YouTube, przygotowany przez taka gg: 

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1