Genshin Impact: Jak grać za pomocą kontrolera na urządzeniach mobilnych

Genshin Impact od momentu premiery stał się hitem w społeczności graczy i spotkał się z ogromnym odzewem, zajmując drugie miejsce w ogólnym rankingu najlepiej zarabiających gier. Cały sukces należy się twórcom gry, którzy stworzyli tak ekscytującą grę z tak wieloma niesamowitymi funkcjami. Gra spełnia swoje obietnice, dostarczając bogatą w zawartość grę eksploracyjną z otwartym światem, w której gracze doceniają głębię i żywość rozgrywki. Gracze uwielbiają spędzać czas na odkrywaniu głębi rozległej mapy Genshin Impact, a kontroler jest bardzo przydatny, zapewniając precyzję i elastyczność w korzystaniu ze wszystkich funkcji. W tym przewodniku po grze Genshin Impact opowiemy, jak można używać kontrolera do grania w grę na telefonie komórkowym.

Czy Genshin Impact posiada wsparcie dla kontrolerów na urządzeniach przenośnych??

Gra Genshin Impact została wydana jednocześnie na urządzenia mobilne (Android, iOS), PC i Play Station. Twórcy dodali obsługę kontrolerów dla PC i PS, ale nie zrobili tego samego dla urządzeń mobilnych. Genshin Impact oficjalnie nie obsługuje kontrolera na urządzeniach mobilnych, jak na razie. Twórcy zapowiedzieli jednak, że funkcja ta zostanie dodana w przyszłych aktualizacjach.

Genshin Impact: Jak grać za pomocą kontrolera na urządzeniach przenośnych
Genshin Impact: Jak grać za pomocą kontrolera na urządzeniach przenośnych

Użytkownicy Androida wciąż mogą liczyć na pomoc, jeśli są gotowi podjąć pewne ryzyko. Istnieje aplikacja innej firmy, która umożliwia grę w Genshin Impact na urządzeniach przenośnych przy użyciu kontrolera. Aplikacja, której zamierzasz użyć, to Octopus – Gamepad, mysz, klawiatura Keymapper. Jest ona dostępna w sklepie Google Play i można z niej korzystać bezpłatnie. Octopus konfiguruje przyciski ekranowe z przyciskami kontrolera, co pozwala na swobodne korzystanie z kontrolera podczas gry.

 • Bezprzewodowy kontroler Xbox – Niebieski Shock
 • Kontroler Elite Series 2 – czarny
 • Bezprzewodowy kontroler DualShock 4

Instrukcja krok po kroku dotycząca podłączania kontrolera do gry Genshin Impact

 1. Pobierz aplikację Octopus z Google Play Store z tutaj.
 2. Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją i podłącz kontroler za jej pośrednictwem.
 3. Po pomyślnym podłączeniu kontrolera, uruchom Genshin Impact za pośrednictwem aplikacji Octopus. Po uruchomieniu gry można zobaczyć dwoje oczu wyskakujących z górnej części ekranu.
 4. Kliknij to logo, a następnie na+’, aby otworzyć ekran przedstawiający przyciski kontrolera.
 5. Następnie umieść lewy i prawy pad analogowy.
 6. Aby zmapować klawisze, należy kliknąć znak „+”, a następnie opcję klawisza. Wpisz nazwę przycisku i umieść go w miejscu, w którym chcesz, aby każdy przycisk był przypisany do danej funkcji, niezależnie od tego, czy chodzi o atak, bieganie czy używanie specjalnych umiejętności.
 7. Spróbuj odwzorować klawisze w kolejności, w której jesteś zaznajomiony z obsługą kontrolera.
 8. Nadal istnieją pewne funkcje, których nie da się odwzorować za pomocą klawiszy kontrolera, takie jak przełączanie postaci czy ulepszanie broni. W tym celu należy użyć ekranu dotykowego.
 9. Aby klawisze zniknęły z ekranu urządzenia przenośnego, można zmienić ustawienia nieprzezroczystości w tym samym interfejsie, w którym mapuje się klawisze gry.

Aby lepiej zrozumieć mapowanie klawiszy, obejrzyj ten poradnik wideo.

Credits: Hayzink DKB

Korzystanie z trzeciej aplikacji jest ryzykowne i może doprowadzić do zablokowania kont. Gracze korzystają z Octopus App na własne ryzyko. Jeśli jednak masz ochotę na granie w gry mobilne z kontrolerem, zdecydowanie możesz spróbować!

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1