Czym jest mechanika „Zimno” w Genshin Impact (i jak ją przetrwać)

Teraz, gdy wersja 1.2 z Genshin Impact gracze poznają najnowsze mechaniki i funkcje tej gry RPG z otwartym światem. Jedną z najważniejszych mechanik, do których gracze muszą się przyzwyczaić, jest licznik Czystego Zimna, który jest częścią nowego regionu Dragonspine. Oto wszystko, co należy wiedzieć o nowej mechanice, a także najlepsze sposoby na przetrwanie w Genshin ImpactNowe środowisko pokryte śniegiem.

Po raz kolejny czerpiąc inspirację z Breath of the Wild, Genshin ImpactMiernik zimna Sheer Cold działa zasadniczo tak samo jak Oddech DzikościWskaźnik temperatury. Miernik zimna będzie się powoli napełniał, gdy gracze będą odkrywać mroźny region Dragonspine. Jeśli licznik zapełni się do końca, postacie zaczną stopniowo tracić zdrowie. Istnieje jednak wiele sposobów na przetrwanie i utrzymanie Genshin Impact’s Miernik zimna nie będzie się zbyt szybko napełniał.

Miernik zimna (Sheer Cold) znajduje się na dole ekranu i wygląda jak niebieski pasek nad wskaźnikiem HP. W miarę jak gracze będą przemierzać góry Dragonspine, licznik będzie się napełniał. Pochodnie, punkty teleportacyjne i posągi Siedmiu są rozsiane po Dragonspine, podobnie jak w innych regionach Genshin Impact, i wszystkie one sprawią, że licznik „czystego zimna” nie będzie się napełniał. Dodatkowo, ogniska można aktywować, odkrywając małe filary rozrzucone w nowym regionie, które również zniwelują licznik Czystego Zimna.

Kilka nowych funkcji pozwoli także zatrzymać licznik Sheer Cold. Ogrzewające Seelie, które wyglądają jak ogniste wiedźmy, można znaleźć w świecie zewnętrznym i oprócz tego, że prowadzą graczy do skrzyń ze skarbami, dają też efekt rozgrzewający. Szkarłatny Kwarc, który można uzyskać z wydobycia złóż karmazynowych minerałów rozsianych po Dragonspine, zapobiega również wzrostowi licznika Czystego Zimna. Jest to również ważne dla odblokowania najnowszej Domeny w grze Genshin Impact’s 1.2 aktualizacja.

Licznik zimna może wymagać przyzwyczajenia, ponieważ jest to nowa mechanika. Gracze będą jednak musieli na nią uważać, jeśli chcą mieć pewność, że ich postacie nie zaczną niepotrzebnie tracić zdrowia podczas eksploracji Dragonspine. Na szczęście istnieje wiele możliwości Genshin Impact aby przetrwać i nie dopuścić do zapełnienia się licznika zimna.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1