Najlepszy build Kaeya w Genshin Impact (broń, artefakty i talenty)

Każdy Uderzenie Genshin gracz otrzymuje Kaeyę za darmo na początku gry, co czyni go świetną postacią do wczesnego budowania. Mimo że Kaeya jest początkowo jednostką 4-gwiazdkową, jego popularność z czasem wzrosła, ponieważ gracze zaczęli wykorzystywać jego ogromny potencjał jako jednostki wsparcia lub DPS.

Kaeya to 4-gwiazdkowy użytkownik Miecza Krio, który posiada tytuł Kapitana Kawalerii w Mondstadt. Jest on rozdawany graczom za darmo podczas pierwszej misji Archona w grze, co oznacza, że każdy gracz szukający nowej jednostki, w którą mógłby zainwestować, może wypróbować Kaeyę, jeśli jeszcze tego nie zrobił. Zestaw Kaeya pozwala mu funkcjonować zarówno jako wsparcie poza polem walki, dzięki niskiemu czasowi chłodzenia Elemental Burst, jak i jako Sub-DPS z jego umiejętnościami i auto-atakami. Można go więc zbudować w zależności od tego, czego gracze potrzebują w swojej drużynie. Oto bronie, artefakty, talenty i składy drużyn, które najlepiej do niego pasują.

Dostępność Kaeyi sprawiła, że gracze często go pomijają, jednak jego siła i elastyczność sprawiają, że jest on świetną postacią, która nie wymaga dużych inwestycji. Gracze, którzy potrzebują dodatkowej postaci do pomocy w Spiralnej Otchłani lub po prostu interesują się Kaeyą, powinni rozważyć jego budowę.

Jak zbudować Kaeyę w Genshin Impact

Poniżej znajdują się wszystkie umiejętności Kaeya i ich działanie:

normalny atak: Ceremonialne ostrze – Kaeya wykonuje do pięciu kolejnych uderzeń.Elemental Skill: Frostgnaw – Kaeya wypuszcza mroźny podmuch, który zadaje Cryo DMG przeciwnikom znajdującym się przed nim.Elemental Burst: Lodowcowy Walc – Kaeya przywołuje trzy sople, które przez pewien czas szybko krążą wokół niego, zadając wrogom, których napotkają, obrażenia Krio DMG.

Gracze, którzy budują Kaeyę jako wsparcie, będą chcieli najpierw podnieść poziom jego Wybuchu Żywiołów, a następnie jego Umiejętności Żywiołów. Jako jednostka Sub-DPS, gracze będą chcieli podnieść poziom jego normalnego ataku, potem jego rozerwania, a następnie umiejętności żywiołów.

Najlepszy zestaw artefaktów dla Kaeya zależy również od roli, jaką będzie odgrywał. Jeśli Kaeya jest jednostką Sub-DPS, gracze będą prawdopodobnie chcieli użyć czteroczęściowego zestawu Blizzard Strayer, który daje 15% premii do DMG od Cryo, a także 20% wzrost Crit Rate, gdy przeciwnik jest pod wpływem Cryo, oraz 40% wzrost Crit Rate, gdy przeciwnik jest zamrożony. Jeśli jest on jednostką wsparcia, gracze będą chcieli wybrać czteroczęściowy zestaw Noblesse Oblige, aby uzyskać DMG z Wybuchu Żywiołów i ogólny wzrost ATK DMG, lub dwuczęściowy zestaw Noblesse Oblige i dwuczęściowy zestaw Blizzard Strayer.

Dla głównych statystyk artefaktów Kaeya, gracze będą chcieli użyć Klepsydry doładowania energii lub Klepsydry mistrzostwa żywiołów. Dla niego, jako jednostki wspierającej, najważniejsze jest doładowanie energii, aby jego Burst był zawsze dostępny, podczas gdy Elemental Mastery jest dla niego wykonalne jako jednostki Sub-DPS. Powinni oni także używać Pucharu Premii Cryo DMG oraz czapki Crit Rate lub Crit DMG. Jeśli chodzi o podstaty, gracze będą chcieli skupić się na doładowaniu energii oraz mistrzostwie żywiołów. Jako Sub-DPS, ATK% jest również bardzo ważne.

W obu przypadkach najlepszym mieczem Kaeyi jest Ostrze Skywarda, które posiada podstat. doładowania energii i zapewnia wzrost Crit Rate, a także ATK Speed oraz DMG normalnego i naładowanego ataku. Jako wsparcie, gracze mogą zastąpić go Mieczem Favoniusa, który zapewnia podobne doładowanie i wzrost krytyki. Aby uczynić go realnym Uderzenie Genshina Jeśli chodzi o jednostkę DPS, gracze mogą zastąpić ją Płonącym Pożądaniem, które zapewnia doładowanie żywiołów, DMG umiejętności żywiołów i wzrost Crit Rate.

Jeśli chodzi o składy drużyn, Kaeya najlepiej sprawdza się w kompilacji z Zamrożeniem. Oznacza to, że gracze będą chcieli, aby główny DPS lub inny Sub-DPS drużyny był postacią Hydro, ponieważ pozwoli to graczom na długie utrzymywanie wrogów w stanie zamrożenia dzięki wybuchowi Kaeyi. Jeśli chodzi o głównego DPS-a, dobrze zbudowana Tartaglia jest świetnym wyborem. Jako dodatkowe wsparcie, Rozerwanie Xingqiu dobrze współgra z Rozerwaniem Kaeya, zamrażając wrogów. W skład drużyny z Kaeyą powinna wchodzić także postać z Elektro, np. Razor, aby zastosować Superkondukt.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1