Genshin Impact: Po co jest Korona Mędrców?

Genshin Impact gracze mogli cieszyć się trzyczęściowym wydarzeniem, Unreconciled Stars, będącym częścią ostatniej aktualizacji gry do wersji 1.1. W grze Unreconciled Stars, która wystartowała 16 listopada 2020 roku, gracze wraz z postacią Fischla pomogą rozwiązać sprawę tajemniczych meteorytów wywołujących sen.

Choć najnowsza wersja Genshin Impact wydarzenie będzie się rozwijać w kilku fazach, a gracze mogą w każdej chwili wejść do sklepu z wydarzeniami Unreconciled Stars, aby przejrzeć jego ofertę. W związku z tym wielu graczy zaczęło się zastanawiać nad jednym przedmiotem, który wyraźnie odróżnia się od pozostałych: Koroną Mędrca.

Korona Mędrca nigdy nie była widziana w Wpływ Genshin Dotychczas uważni gracze zauważyli, że można ją znaleźć w Sklepie Wydarzeń jako nagrodę. Niestety, można ją kupić tylko za Esencję Gasnącej Gwiazdy, która wciąż nie jest dostępna dla graczy. Druga faza wydarzenia „Niezgodna Gwiazda” rozpoczęła się 18 listopada, ale jej nowe funkcje pozwalają jedynie na zbieranie Mocy Gasnącej Gwiazdy, więc Korony Mędrca będą najprawdopodobniej dostępne w trzeciej fazie.

To imponująco wyglądające nakrycie głowy nie jest ani artefaktem, ani zbroją; w rzeczywistości Korona Mędrca jest jednym z Genshin Impactnajcenniejsze materiały związane z Wstąpieniem. Ten rzadki przedmiot będzie okresowo udostępniany w ramach wydarzeń i specjalnych promocji, a nie będzie go można zdobyć podczas normalnej rozgrywki. Jest to jednak przedmiot ostatecznie wymagany przez każdą postać w Genshin Impact. Mówiąc prościej, jedna Korona Mędrca jest wymagana do podniesienia dowolnego talentu do poziomu 10. Ponieważ każda postać posiada wiele talentów, wymaga to kilku Koron Mędrca na postać, więc biorąc pod uwagę, że są one ekskluzywne dla wydarzenia, gracze będą chcieli zebrać więcej niż jedną, jeśli to możliwe.

Wniebowstąpienie Talentu wymaga kilku materiałów, z których część można zdobyć tylko podczas potężnych spotkań z bossami w grze, więc gracze nie będą się spieszyć, aby użyć zbyt wielu koron w danym momencie. Mimo to, byłoby frustrujące, gdyby jeden przedmiot utrudniał rozwój ukochanej postaci. Cena jednej Korony Mędrca wynosi 110 Esencji Gasnącej Gwiazdy, co wydaje się być dość wysoką ceną. Dla porównania, rudy Mystic Enhancement są sprzedawane za 1 Esencję za sztukę, a niektóre „droższe” przedmioty kosztują tylko 4-12 Esencji.

Podróżnicy powinni również wiedzieć, że Korona Mędrca jest obecnie oznaczona w sklepie jako przedmiot limitowany. Oznacza to, że gracze nie będą mogli po prostu wrzucić całej swojej Esencji Gasnącej Gwiazdy do Materiału Wzniesienia i prawdopodobnie będzie narzucony limit od 3 do 5 Koron. Gracze mogą obecnie zdobyć Esencję Gwiazdy Gasnącej poprzez ratowanie szczątków meteorytów i zbieranie odłamków meteorytów, ale wygląda na to, że Esencja Gwiazdy Gasnącej będzie nagradzana za ukończenie misji związanych z trzecią fazą Niezgodnych Gwiazd, więc gracze będą musieli być czujni i czekać na dalsze szczegóły 23 listopada.

Genshin Impact jest już dostępna w App Store, Google Play, na PC i PS4, a obecnie trwają prace nad wersją na Switcha.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1