Poradnik do Genshin Impact: Jak szybko zniszczyć tarcze przeciwnika

Na stronie Uderzenie Genshina, tarcze odgrywają dużą rolę w walce. Z tarczą słabi wrogowie stają się większym wyzwaniem. Trudniejsze potwory i bossowie posiadają potężne tarcze elementarne. W miarę postępów w grze gracze muszą zrozumieć i nauczyć się radzić sobie z różnymi rodzajami osłon i klasami wrogów noszących tarcze. Im więcej gracze grają, tym bardziej muszą rozumieć, jak radzić sobie z różnymi rodzajami tarcz i innymi klasami przeciwników noszących tarcze. W tym poradniku dotyczącym Uderzenia Genshin, gracze dowiedzą się jak szybko przełamać tarcze za pomocą najlepszych strategii.

Tarcze ochronne Genshin: Przegląd

Genshin Impact posiada dwa rodzaje tarcz, które są Normalne tarcze i tarcze Fatui.

 • Zwykłe bloki Sheildów 100% obrażeń, aby gracze nie może zniszczyć HP przeciwnika, bez uprzedniego przełamania ich tarczy. Choć są one podatne na pewne elementy, gracze mogą również przełamać te osłony, nie wykorzystując ich słabości. W porównaniu z innymi żywiołami, prawe żywioły powodują dwa razy większe obrażenia tarczy.
 • Istnieje niewielka różnica w tarczach Fatui. Tarcze blokują tylko większość obrażeń. Gracze nie muszą przebijać jej do końca, aby zabić przeciwnika. Oprócz słabych punktów, tarcze Fatui są niezwykle odporne na wszystkie obrażenia, które nie są związane z ich słabymi punktami.

Poniżej znajdują się najlepsze sposoby na przełamanie określonych pól w grze oraz sposoby na błyskawiczne pokonanie przeciwników.

Spis treści

 1. Tarcze żywiołów
 2. Drewniane tarcze
 3. Aury żywiołów
 4. GeoTarcze
 5. Pociski elementarne

Tarcze żywiołów

Większość magów Otchłani używa tarcz żywiołów. Dzięki temu, że 100% absorpcji obrażeń, Piro nie może być użyte przeciwko Tarcze magów Pyro Otchłani. Jak dotąd wszystkie te tarcze zostały zniszczone przez żywioł Geo.

Główne strategie

 • Hydro jest wrażliwe na Cryo i Electro, Pyro również z nimi walczy.
 • Pyro jest nieskuteczny przeciwko Hydro i Elektro, Cryo również z nim walczy.
 • Elektro jest bezproduktywne przeciwko Cryo i Hydro, a Pyro również działa przeciwko nim.
 • Cryo jest również słaby przeciwko Pyro, a Electro działa przeciwko niemu.

Tarcze drewniane

Kiedy gracze po raz pierwszy przybyli na Tewat, prawdopodobnie natkną się na te tarcze. Ponieważ nie można ich przełamać za pomocą broni, gracze muszą użyć Pyro do ich spalenia, aby móc swobodniej atakować swoich wrogów. The Reakcję przeciążeniową przyspiesza atak, przyspieszając jego przebieg.

Górne strategie

 • Upewnij się, że w drużynie znajduje się postać Pyro, abyś mógł niszczyć tarcze.
 • Podpalaj tarcze tak często, jak to konieczne, za pomocą umiejętności żywiołów.
 • Pamiętaj, że postacie Pyro i Electro są niezbędne podczas używania przeciążenia przeciwko wrogom

Aury żywiołów

Do tej pory widzieliśmy aury żywiołów w Fatui agenci, Lawachurls i heroldowie otchłani. Mimo że stosunkowo łatwo je złamać, zawartość gry końcowej, jak np Spiralna Otchłań wymaga od graczy skupienia wysiłków na wykorzystaniu najbardziej efektywnych elementów przeciwko nim.

Tarcze rozbijające uderzenia Genshin
Obrazek przez miHoYo

Top strategie

 • Wybierz postać z tym samym elementem aury.
 • Gracze mogą wtedy użyć swoich podstawowych ataków, aby zniszczyć tarczę.

Tarcze Geo

Kamizelki i ataki Geo są najskuteczniejszym sposobem na zniszczenie tych tarcz. Istnieją również miecze świetlne, których przełamanie zajęłoby wieczność. W Liyue ten typ tarczy jest używany przez Hilichurls i Mitachurów.

Topowe strategie

 • Gracze mogą je przełamać za pomocą claymores i podstawowych ataków.
 • Gracze mogą również używać geo postacie takie jak Noelle lub Ningguang za szybkie przełamanie tej osłony.

Łuski żywiołów

Tarcze przeciwuderzeniowe Genshin
Obrazek przez miHoYo

Tarcze żywiołów są powszechne w duże slimy. Te osłony można znaleźć tylko w Kriochromy. Mogą być łatwo złamane przez postacie z claymore’ami. Miecze świetlne, z drugiej strony, wymagają nieco więcej czasu. Aby ułatwić sobie zadanie, gracze mogą użyć opcji Element piro przeciwko pociskom Cryo.

Topowe strategie

 • Najlepiej jest wyposażyć swoją grupę w użytkownika claymore’a, aby gracze mogli wygrywać za pomocą prostych ataków.
 • Graczom będzie łatwiej pokonać postacie Cryo, jeśli będą mieli w drużynie Pyro.

Przemyślenia końcowe

Oto, co mamy do dyspozycji, aby szybko i skutecznie rozprawić się z przeciwnikami z tarczami. Muszą stosować się do każdej strategii i sprawić, by twoje wysiłki były opłacalne. Przełammy tarcze, pokonajmy ich i podbijmy świat Genshin Impact.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1