Planeta Crafter: Poradnik dla początkujących

The Planet Crafter to gra, która zawiera tylko kilka informacji na jej temat. Na początku gry otrzymujesz tylko kilka głównych instrukcji, a potem jesteś zdany na siebie.

Zdarza się, że po ukończeniu pierwszych etapów gracze są zdezorientowani, jak należy postępować w dalszej części gry.

Poradnik dla początkujących – Planet Crafter

Po rozpoczęciu gry lądujesz na swojej planecie w statku kosmicznym. Na ekranie HUD prezentowanych jest kilka szczegółów, które są następujące:

 • Rzemiosło: Plecak T1
 • Wyposażenie: Plecak T1
 • Rzemiosło: Zbiornik tlenu T1
 • Wyposaż: Zbiornik tlenu T1
 • Rzemiosło: Mikroprocesor – Konstrukcja
 • Pasek zdrowia
 • Pasek pragnienia
 • Pasek Tlenu

Są to jedyne ważne rzeczy, które są wyświetlane na ekranie po rozpoczęciu gry.

Na początku gry gracz nie ma możliwości automatycznego zapisywania postępów w grze. Pamiętaj o wielokrotnym zapisywaniu gry w trakcie gry, aby nie stracić cennych postępów.

Aby zapisać grę, po prostu naciśnij klawisz ESC. Klucz i naciśnij Zapisz.

Przewodnik Pierwsze kroki stworzy ścieżkę, która pozwoli Ci kontynuować grę. Misje to podstawowe rzeczy. Gdy wszystkie zostaną usunięte, na ekranie nie pojawią się już żadne inne misje.

Pasek serca wyświetla pasek zdrowia, który jest kontrolowany przez spożywane jedzenie.

Ikona kropli wody informuje o poziomie pragnienia postaci. Punkty te spadają szybko, więc musisz cały czas pilnować tego paska.

Ikona O2 oznacza poziom tlenu. Pasek ten ma również kluczowe znaczenie i musisz mieć go cały czas pełny, aby nie zginąć. Tlen jest uzupełniany po wejściu na statek kosmiczny lub użyciu kapsuły z tlenem.

Wciśnięcie klawisza TAB otworzy twój ekwipunek, w którym masz 12 miejsc na przedmioty i 4 miejsca na ekwipunek, którego będziesz używał podczas gry.

Po pierwsze, zacznij od poradnika „Pierwsze kroki. Otwórz menu rzemiosła, które znajduje się przed statkiem kosmicznym i najedź myszką na przedmioty, które musisz wykonać i wyposażyć, aby zobaczyć, jakiego typu materiały są potrzebne.

Po wykonaniu przedmiotu będziesz mieć go w swoim ekwipunku, gdzie możesz go wyposażyć i zyskać jego zalety.

Aby mieć pewność, że przetrwasz kolejne etapy, zabierz ze sobą dodatkowe jedzenie i wodę na wszelki wypadek, aby nie umrzeć z głodu lub pragnienia.

Jedzenie na początek znajdziesz w niebieskiej skrzyni wewnątrz statku kosmicznego, a wodę możesz wytworzyć, używając 1 lodu.

Aby rozpocząć tworzenie materiałów budowlanych, naciśnij Q. Otworzy się menu budowy.

Po skompletowaniu i wyposażeniu się we wszystkie podstawy gry, czas zacząć budować przedmioty niezbędne do przetrwania, takie jak:

 • Pomieszczenie mieszkalne
 • Drzwi do przedziału mieszkalnego

Jest to niezbędne do zdobycia nieskończonej ilości tlenu. Upewnij się, że budujesz tę konstrukcję w miejscu, gdzie jest płasko, aby nie pojawiła się woda, gdy w dalszej części gry zalejesz planetę.

Krótka wskazówka w trakcie przygody.
Gdy jesteś gdzieś daleko, miej przy sobie trochę dodatkowych materiałów, dzięki którym, gdy zabraknie ci tlenu, będziesz mógł szybko zbudować jeden z tych przedziałów mieszkalnych i odzyskać tlen.

Następnym krokiem jest budowa:

 • Poziom 1 Wiertło
 • Turbina wiatrowa

Gdy zakończysz wszystkie te podstawowe kroki, przewodnik pomocy zostanie usunięty z ekranu, a Twój Indeks Terraformacji zacznie rosnąć.

Od tego momentu zaczynasz na własną rękę. Oto kolejne zalecane czynności, które należy wykonać po ukończeniu poradnika Pierwsze kroki.

Rozpocznij budowę stacji rzemieślniczej warstwy 2

Ten krok odblokuje dodatkowe przedmioty, które można wytworzyć, aby wzmocnić swoją postać o bardziej niezbędne przedmioty.

 • Egzoszkielet poziomu 1 (Zwiększa ilość slotów na wyposażenie postaci)

Następnym krokiem jest wykonanie i umieszczenie trzech przedmiotów z sekcji „Ekrany informacyjne”, którymi są:

 • Ekran graficzny
 • Ekran poziomu energii
 • Ekran planów Blueprints

Ten ekran pokaże ci ilość energii, jaką zużywa twoja baza, oraz ilość energii, jaką produkujesz za pomocą turbiny wiatrowej.

Aby zyskać więcej mocy, zbuduj więcej turbin wiatrowych.

Ekran Blueprints pokaże Ci, jakie przedmioty zostaną odblokowane po osiągnięciu określonych celów. Aby osiągnąć dany poziom, należy wykonać 4 główne cele:

 • Terraformacja
 • Tlen O2
 • Ciepło
 • Ciśnienie

Najechanie myszką na przedmioty wyświetli informacje o tym, co dany przedmiot zużywa i wytwarza.

Aby kontynuować postępy po osiągnięciu tego punktu, zacznij zwiększać poziom tlenu i ciepła.

Aby rozpocząć ten proces, zacznij od zbudowania kilku rurek Vege, które dostarczają tlen, oraz grzałki, która wytwarza ciepło.

Obie te maszyny znajdują się w środku wyposażenia. Oznacza to, że będziesz musiał stworzyć więcej miejsca w węzłach kosmicznych.

Aby powiększyć obszar wewnętrzny, po prostu zbuduj kolejny przedział mieszkalny obok obecnego.

Aby użyć rurki wegetacyjnej, musisz zebrać nasiona z pierwszego węzła i zasadzić je tam, aby uzyskać więcej nasion i kontynuować rozprzestrzenianie się.

Kierując swoje narzędzie konstrukcyjne w stronę maszyn, nie wybieraj maszyn ani innych rzeczy za pomocą narzędzia do dekonstrukcji, bo możesz przez pomyłkę zdekonstruować maszynę.

Zbudowanie grzejnika będzie wymagało Iridium. Aby zebrać iryd, musisz udać się do określonego miejsca, w którym pojawia się iryd.

Zaleca się utworzenie węzła kosmicznego, w którym można uzupełniać tlen i budować grzałki obok tarlisk Iridium, dzięki czemu można znacznie szybciej uzupełniać grzałki i zdobywać punkty ciepła.

Od tego momentu będziesz miał stałą produkcję punktów ciepła i tlenu.

Kontynuuj budowanie przedmiotów, które odblokowuje ekran Blueprints, aby przejść dalej w grze.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1