Jak zmniejszyć ping w Valorant

Ping może być Twoim najlepszym przyjacielem lub najgorszym wrogiem, zależy tylko od tego, pod jakim numerem się znajduje. Wysoki ping, dochodzący do 500, nie jest dla Ciebie dobry, ponieważ spowoduje lagi podczas gry. Niski ping jest jednak niebiański, ponieważ oznacza, że nie masz laga i możesz bez problemu trafiać wrogów. Jeśli masz wysokie pingi, nie martw się. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem, podając kilka wskazówek i zaleceń.

Valorant – Zmniejsz wysokie pingi

Jeśli łączysz się z Internetem przez Wi-Fi, zwykle pomaga zresetowanie modemu lub routera.

 1. Odłącz modem i router, jeśli je posiadasz.
 2. Odczekaj maksymalnie 2 minuty. 60 sekund, jeśli jesteś niecierpliwy.
 3. Podłącz obie z powrotem i poczekaj, aż światła będą w normalnym stanie.
 4. Zagraj w Valorant i sprawdź, czy jest jakaś poprawa.

Jeśli nadal masz problemy z wysokim pingiem, przejdźmy do następnego rozwiązania.

Użyj połączenia Ethernet

Połączenia bezprzewodowe zazwyczaj nie są idealnym połączeniem dla gier wieloosobowych, takich jak Valorant, dlatego zawsze zaleca się podłączenie laptopa lub komputera bezpośrednio do Internetu za pomocą sieci Ethernet.

W ten sposób usuwa się wszelkie zakłócenia, jakie mogłoby powodować połączenie bezprzewodowe. Jeśli nadal masz problemy, to mamy jeszcze kilka rozwiązań, które mogą ci pomóc.

Zamykanie programów zawłaszczających przepustowość

Niektóre programy na twoim komputerze lub laptopie mogą pobierać coś bez twojej wiedzy, co może doprowadzić do przegrania kolejnego meczu w Valorant z powodu zbyt dużego opóźnienia z powodu wysokiego pingu.

Aby poradzić sobie z tym kłopotliwym problemem, poniżej opisano krok po kroku, jak znaleźć programy, które blokują Internet.

 1. Otwórz Menedżera zadań.
 2. Kliknij na więcej szczegółów.
 3. Kliknij zakładkę Procesy.
 4. Sprawdź w kolumnie Sieć, czy są jakieś zadania, które korzystają z internetu.
 5. Jeśli je znajdziesz, kliknij przycisk Zakończ zadanie, aby zamknąć program.
 6. Po zamknięciu tych programów, uruchom ponownie Valorant i sprawdź, czy coś się zmieniło.

Nadal laguje? Przejdźmy więc dalej.

Zainstaluj wszystkie aktualizacje systemu Windows

Aktualizacja do najnowszej wersji systemu Windows czasami rozwiązuje problemy z Internetem na komputerze PC lub laptopie. Oto kolejne kroki.

 1. Na pasku wyszukiwania wpisz Aktualizacja.
 2. Kliknij na Ustawienia aktualizacji systemu Windows.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje.
 4. Zjedz przekąskę i poczekaj, aż wszystko się zaktualizuje.
 5. Niektóre aktualizacje wymagają ponownego uruchomienia gry, dlatego zaleca się ponowne uruchomienie komputera lub laptopa, aby aktualizacje zaczęły działać w pełni.

Gdy komputer PC lub laptop zostanie włączony, spróbuj ponownie zagrać w Valorant i sprawdź, czy zaszły jakieś zmiany. Jeśli nie, to mamy jeszcze jedną rzecz do wypróbowania.

Ulepsz swój Internet

Jeśli nadal nie możesz uzyskać niskiego pingu dla Valorant, to najwyższy czas, aby zaktualizować swój plan internetowy. Może być drogi, ale to pewny sposób na zdobycie szybkiego internetu dla Valoranta.

W tej chwili problem ten jest zazwyczaj związany z użytkownikami. Ale w niektórych przypadkach może to być wina serwerów Valorant. Istnieje wiele miejsc, w których można sprawdzić aktualny status Valoranta, np. oficjalna strona Riotu, 1tapvalorant, oraz na oficjalnym profilu gry Valorant na Twitterze.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1