Genshin Impact Poradnik dla początkujących i porady

Genshin Impact gra akcji z otwartym światem RPG został oficjalnie wydane od około tygodnia, a od pre-launch, gra była już gorączką. Bijąc rekordy pobrań, nie mogliśmy zostawić naszych czytelników bez odpowiedniego poradnika dla początkujących graczy Genshin Impact. Więc przyjdź i weź ze sobą papier i pióro do pisania, abyś mógł w pełni wykorzystać grę już od pierwszej rundy w Teyvat!


Po pierwsze i najważniejsze, zwiększ swój ranking przygód

Genshin Impact to ogromna strona RPG. W związku z tym często można się oderwać od głównego celu, eksplorując, obserwując otoczenie lub po prostu pozostając w tym samym miejscu (nie będziemy oceniać). Ale niektóre kluczowe funkcje w grze są odblokowywane dzięki twojej Ranking przygód. Im szybciej dotrzesz do poziom 20, tym lepiej dla Ciebie. Poza dostaniem się do poziom 10, daje ci korzyści w postaci odblokowania darmowe nagrody i kody wykupu! Od tego momentu możesz robić wszystko inne (biorąc pod uwagę nasze pozostałe wskazówki).

Ranking przygód Nagroda odblokowana
Poziom 8 Blossom of Revelation (specjalne wyzwanie, które uwalnia fale potworów i daje nagrody)
Poziom 12 Rozkwit bogactwa i Misje codzienne
Poziom 14 Ekspedycje (pozwalają nieużywanym postaciom z twojego spisu zbierać materiały)
Poziom 16 Tryb kooperacji i Abyssal Domains (jeden z rodzajów lochów)
Poziom 20 Spiralna Otchłań (loch zmieniający się co miesiąc) i Battle Pass
Poziom 22 i 27 Więcej lochów z Artefaktami i łupami zwiększającymi poziom talentów

Eksploruj świat, ale nie oddalaj się zbytnio od głównej historii

Jak mówi miHoYo, w grze jest wiele elementów, które wydają się TLegenda Zeldy: Oddech dziczy. W związku z tym nie należy ignorować żadnego bohatera niezależnego, skały, dziwnego drzewa czy ptaka, ponieważ wszystkie one dają informacje, a czasem nawet zadania i rzadkie przedmioty (więcej na ten temat zaraz). Podobnie jak w przypadku osiągnięć rangi przygodowej, istnieje kilka ważnych rzeczy dla RPG, które można odblokować tylko poprzez główną linię historyczną questów.

Mieszaj swoje elementy i skład drużyny

Genshin Impact przynosi różne moce żywiołów dla każdej odblokowanej postaci. Moce te współdziałają ze sobą, tworząc spory wachlarz możliwości. Dlatego zawsze używaj ich razem, aby w pełni wykorzystać możliwości swojej drużyny. Zmieniaj również swoje postacie w trakcie walki, aby wszystkie korzystały z XP od mobów i równomiernie je rozwijały. W niektórych lochach wymagania dotyczące poziomu są oparte na średnim poziomie twojego kompana, a ty naprawdę nie powinieneś ich mieć Zbyt silna postać i 2 inne, które są bezużyteczne.


Rozsądnie korzystaj z gwiezdnego pyłu i pryzmogenów

Prismogeny są walutą zdobywaną podczas gry, oraz Gwiezdny pył zdobywa się poprzez otwieranie Życzeń i może zostać zamieniony na zakup większej ilości. Nie oszukujmy się, jest to najczęściej powtarzająca się wskazówka ze względu na jej użyteczność. Życzenia to skrzynki z łupami w grze, a ich mechanika jest godna pożałowania. Mechanizm „szkoda” przyznaje rzadkie przedmioty w zależności od tego, ile życzeń otworzyłeś pod rząd i ile zarobiłeś.

Item Stawka podstawowa Średnia stawka
w tym litość
5-gwiazdkowa postać lub broń 0.6% 1.6%
4-gwiazdkowa postać lub broń 5.1% 13%
Broń 3-gwiazdkowa 94.3% 85.4%

4-gwiazdkowa szkoda

Jeśli gracz nie wygra 4-gwiazdkowy lub powyżej przedmiotu 9 podciągnięć z rzędu 10. wyciągnięcie jest gwarantowane jako 4-gwiazdkowe lub wyższy przedmiot. Ten licznik zostanie zresetowany, jeśli gracz wyciągnie przedmiot 4-gwiazdkowy lub wyższy. Licznik nie przenosi się między życzeniami/bannerami. Ta szkoda nie przenosi się na kolejne życzenia/banery postaci

gwarantowana postać 4-gwiazdkowa

Za każdym razem, gdy gracz wygra 4-gwiazdkowy przedmiot z życzenia, jest 50% szans będzie to jedna z wyróżnionych postaci 4-gwiazdkowych. Jeśli wygrany przedmiot 4-gwiazdkowy nie jest jedną z wyróżnionych postaci, następnym wygranym przedmiotem 4-gwiazdkowym jest gwarantowana aby stać się jedną z wyróżnionych postaci.

5-gwiazdkowa szkoda

Jeśli gracz nie wygra 5-gwiazdkowego przedmiotu w 89 losowaniach z rzędu, 90. losowanie jest gwarantowane jako 5-gwiazdkowy przedmiot. Licznik ten zostanie automatycznie wyzerowany, jeśli gracz zdobędzie jakikolwiek 5-gwiazdkowy przedmiot. 

Promocja gwarancjad 5-gwiazdkowa postać

Za każdym razem, gdy gracz zdobędzie 5-gwiazdkowy przedmiot z życzenia, jest 50% szans będzie to promocyjna postać 5-gwiazdkowa. Jeśli wygrany przedmiot 5-gwiazdkowy nie jest postacią promocyjną, następnym wygranym przedmiotem 5-gwiazdkowym jest gwarantowana aby zostać bohaterem promocyjnym.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1