Lokalizacje Sanktuariów Uderzenia Genshina: wszystkie Sanktuaria Głębin zaznaczone na mapie i sposób ich otwierania

W grze znajduje się wiele miejsc, które można odwiedzić i zbadać Genshin Imapct, ale jednym z rodzajów punktów orientacyjnych, których poszukiwanie będzie dla ciebie priorytetem, są Kapliczki, inaczej każdy z nich znany jest jako Sanktuarium Głębin. Pomożemy ci szybko je znaleźć.

Jest kilka takich kapliczek rozsianych po świecie Teyvat, niektóre w regionie Mondstadt, a inne ukryte w regionie Liyue. Nasza mapa obejmuje wszystkie z nich – czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat ich lokalizacji jak odblokować Sanktuarium Głębin.

Jeśli chcesz, mamy wiele innych wskazówek dotyczących poruszania się po Teyvat – sprawdź kilka naszych poradników dotyczących Oddziaływania Genshina, w których opisujemy takie rzeczy, jak znalezienie Bezimiennego Skarbu, wybór prezentu dla Lisy, lokalizacje Amenoculusa i Geoculusa, a także bardziej ogólne elementarze systemowe, takie jak lista przepisów kulinarnych i wyjaśnienie kombinacji Elemetnalnych.

Lokalizacje Sanktuarium Głębin: pełna mapa regionów Liyue i Mondstadt

Powyższa mapa jest w sumie dość prosta: choć nie jest to cały świat gry Genshin Impact, to jest to wszystko, co jest istotne dla tego poradnika, ponieważ wszystkie Sanktuarium Głębin lokacje znajdują się w nim. Każda gwiazda widoczna na mapie oznacza lokalizację jednej z kapliczek. Gdy już się do nich zbliżysz, Kapliczki nie są trudne do zauważenia, więc nawet to powiększenie mapy powinno wystarczyć: są to dość nijakie, kwadratowe budynki, choć świecą tajemniczą mocą.

Każde Sanktuarium Głębin jest warte odnalezienia, ponieważ w każdym z nich znajdziesz Luksusową Skrzynię, która po otwarciu nagrodzi Cię 40 Primogemami, które możesz przeznaczyć na następne losowanie Sztandaru Gacha, plus 60 EXP z Przygody, losowy wybór Broni i Artefaktów oraz 10 Sigili. To bardzo dobry łup za nic innego, jak tylko odnalezienie sanktuarium i otwarcie go – a my właśnie sprawiliśmy, że pierwsza część tego zadania jest banalnie prosta.

Problem polega jednak na tym, że do otwarcia kapliczek potrzebny jest klucz..

Jak odblokować kapliczki za pomocą kluczy do kapliczek w Mondstadt i Liyue?

Jak już wspomnieliśmy, aby odblokować którekolwiek Sanktuarium Głębin, musisz użyć klucza – a konkretnie „klucza, który może złamać pieczęć starożytnych Sanktuariów Głębin rozsianych po Teyvat”, jak mówi opis w grze.

Istnieją dwa rodzaje kluczy, w zależności od regionu: niebieski, związany z wiatrem Klucz do Sanktuarium Głębin Mondstadt oraz złoty, ziemski temat Klucz do Sanktuarium Głębin Liyue

Oba te klucze są dostępne w podobny sposób: mogą pojawiać się jako nagrody lub spadać z określonych typów zawartości. Na początku gry będziesz mógł otrzymać jeden klucz do sanktuarium Mondstadt, wykonując zadanie Ulepszenie posągów Siedmiu w Mondstadt do poziomu 6 – jest to zadanie z rozdziału 4 podręcznika przygody, więc najprawdopodobniej będzie to twój klucz startowy. Inne sposoby na odblokowanie większej liczby kluczy, jakie udało nam się znaleźć, są następujące:

Lokalizacje kluczy do Sanktuarium Głębin Mondstadt

  • Domeny: Domena Wniebowstąpienia (Wstąp: Oczyść Ruiny – daje 3 klucze), Brama Orła, Świątynia Sokoła, Świątynia Lwa, Świątynia Wilka
  • Podręcznik poszukiwacza przygód: Rozdział 4 – Ulepsz Posągi Siedmiu z Mondstadt do poziomu 6, Rozdział 5 – Otwórz 100 skrzyń)
  • Questy: Nowe Horyzonty Przygody (od Katheryne na stanowisku poszukiwaczy przygód w Mondstadt)

Kluczowe lokalizacje Sanktuarium Głębin w Liyue:

  • Domeny: Domena Zapomnianych Ruin, Domena Błędnej Ścieżki, Ukryty Pałac Formuły Guizang (2 klucze, dla 2 różnych poziomów)
  • Zadania: The Chi of Guyun, Treasure Lost/Treasure Found, The Tree Who Stands Alone

Na wyższych poziomach zawartości może spaść wiele kluczy. Klucze są dostępne tylko dla danego regionu, co oznacza, że mogą odblokować tylko sanktuaria tego regionu – a jeśli Genshin Impact rozszerzy się o kolejne regiony, możesz założyć się, że pojawi się więcej tematycznych sanktuariów i pasujących do nich kluczy. 

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1