Genshin Impact: 8 rzeczy, których nie wiedzieliście o Podróżniku

Choć wszystkie grywalne postacie w tej pięknej grze z otwartym światem, Genshin Impact, dostają swój własny czas, aby zabłysnąć i pokazać swoją osobowość poprzez tony dialogów lub zawiłe lore, tego samego nie można powiedzieć o Podróżniku. Pomimo tego, że Traveler jest bohaterem gry, wiele o nim nie wiadomo.

Na początku Genshin Impactniewiele lub nic nie zostało powiedziane na temat tajemniczego Podróżnika i jego przeszłości. Jednakże, wraz z kolejnymi aktualizacjami i zadaniami, gracze powoli zaczynają odkrywać część ciekawej historii Podróżnika. Oto 8 rzeczy, których niektórzy gracze mogą jeszcze nie wiedzieć o (przeważnie milczącym) Podróżniku.

Disclaimer: W grze pojawią się poważne spoilery dotyczące głównej fabuły!

8 Każde z bliźniąt ma swoje imię kanoniczne

W tej chwili nie ma prawdziwego wyjaśnienia, dlaczego gracz może wprowadzić imię dla Podróżnika, ale czy to mężczyzna, czy kobieta, Podróżnik rzeczywiście ma kanoniczne imię! Chociaż wszystkie inne postacie zwracają się do Podróżnika po imieniu nadanym mu przez gracza, w dalszej części historii, podczas misji Archona, okazuje się, że mężczyzna podróżnik ma na imię Aether, a kobieta Lumine.

Wygląda na to, że tylko same bliźniaczki mówią o sobie nawzajem swoim „prawdziwym”, kanonicznym imieniem.

7 Mężczyzna i kobieta podróżnicy mają różne konstelacje

Fajny szczegół, który większość graczy prawdopodobnie przeoczy, ponieważ niewielu graczy ma więcej niż jedną osobę Genshin Impact konto jest małą różnicą w konstelacjach bliźniąt. Aether i Lumine mają nieco inne portrety dla swoich gwiazdozbiorów, aby pasowały do ich estetyki. Chociaż ich konstelacje, Viator i Viatrix, mają różne nazwy i portrety, sposób, w jaki konstelacje bliźniaczek są ulepszane, jest taki sam.

Ciekawostka: Bliźnięta otrzymują także nową konstelację, gdy wchodzą w interakcję z nowym elementem i będą miały inną konstelację, gdy używają Anemo niż Geo.

6 Nie ma ich na żadnym banerze wydarzenia

Podróżnik jest wyjątkowy i różni się od reszty grywalnych postaci pod wieloma względami, w tym dostępnością gacha. Podróżnik nie pojawia się w żadnym banerze eventowym i nie można go wyciągnąć, gdy chce się zdobyć przedmioty lub postacie.

Wszystkie pozostałe postacie są dostępne w systemie gacha w grze, aby zrekrutować je do drużyny gracza; z wyjątkiem Amber, Kaeya i Lisy, które są dostępne za darmo. Jednak w przeciwieństwie do Amber, Kaeyi i Lisy, Podróżnik nie może zostać ponownie przyciągnięty jako duplikat, aby uzupełnić swoją konstelację.

5 Ich stroje są ulepszane, gdy zmieniają żywioły

Jako jedyne postacie, które mogą zmieniać umiejętności żywiołów, Aether i Lumine mają także zabawną przewagę nad swoimi kolegami z drużyny. Na początku gry akcenty na ekwipunku Aethera i Lumine są białe. Gdy bliźniacy zostają pokonani przez Nieznanego Boga, ich akcenty stają się czarne, dopóki nie wejdą w interakcję z pierwszą Statuą Siedmiu i nie pożyczą mocy Barbatosa.

Gdy Podróżnik pożyczy moc Barbatosa, jego strój rozbłyśnie na jasnoniebiesko, a gdy wejdzie w interakcję ze Statuą Siedmiu Rexa Lapisa, jego blask zmieni się na złotożółty. Kiedy Podróżnik w końcu zmieni kolor na Electro, prawdopodobnie ten trend się utrzyma i gracze zobaczą, jak wygląda z fioletowymi akcentami.

4 Ich konstelacja ma unikalny sposób wypełniania

W przypadku wszystkich innych postaci, aby wypełnić ich konstelację w celu podniesienia poziomu, muszą one zostać wyciągnięte jako duplikat, gdy tego pragną. Może się to wydawać nieco zagmatwane, jeśli chodzi o kompletowanie konstelacji Podróżnika, ponieważ Podróżnik nie może zostać wciągnięty do systemu gacha w grze, tak jak inne grywalne postacie.

Podróżnik może znaleźć przedmiot, który podniesie poziom jego konstelacji na kilka różnych sposobów. Jeden z tych przedmiotów można znaleźć w sklepach z pamiątkami, natomiast pozostałe są przyznawane jako nagrody za rangi przygód lub zadania główne. Ponieważ bohater może zmieniać swoje ustawienie żywiołów, naturalne jest, że ma dwa różne zestawy wymagań, aby wypełnić swój gwiazdozbiór; ma inny przedmiot, aby rozwinąć gwiazdozbiór Anemo, niż przedmiot wymagany dla gwiazdozbioru Geo.

3 Nie są z Teyvat

W ostatnim zadaniu Archona fani mogli wreszcie rzucić nieco światła na tajemniczą przeszłość (przeważnie) milczącego bohatera. Już od pierwszej scenki było jasne, że Podróżnik nie pochodzi ze świata Teyvat i że Nieznany Bóg, z którym walczyli, zatrzymał ich tam na swojej drodze. Jednak zadanie „We Will Be Reunited” ujawniło, że Podróżnik najwyraźniej ma wspomnienia o starożytnym narodzie Khaenri’ah.

Khaenri’ah, uważany za naród, który dawno temu przestał istnieć bez żadnych pozostałości, został dawno zapomniany, dlatego zaskoczeniem było to, że Podróżnik miał o nim wspomnienia! Po rozdzierającym serce spotkaniu z zaginionym rodzeństwem Podróżnika, wydaje się prawdopodobne, że Podróżnik i jego bliźniak pochodzą z tego starożytnego narodu. (Jednak jeśli chodzi o Zakon Otchłani, nigdy nie jest jasne, jaka jest prawda.)

2 Nie są mniejszością, jak wszyscy zakładają

To oczywisty żart, że Podróżnik jest nieletni i zawsze musi odrzucać wszelkie oferty napojów alkoholowych. Jednak podczas zadania „We Will Be Reunited” („Zjednoczymy się”) zostaje odkryty kolejny interesujący fragment przeszłości Podróżnika. Podróżnik wspomina o zniszczeniu Khaenri’ah podczas wojny, która miała miejsce około 500 lat temu!

Wygląda na to, że tajemniczy Podróżnik jest podobny do Venti i Zhongli, którzy choć wyglądają młodzieńczo, w rzeczywistości mają setki lat!

1 Mają różne wzorce ataku

MiHoYo zadbało o to, by nie pominąć żadnych skomplikowanych szczegółów podczas projektowania ukochanych bohaterów. Aether i Lumine mogą być bliźniakami, ale to nie znaczy, że nie mają między sobą różnic. Zamiast pójść leniwą drogą i po prostu stworzyć dla obu wariantów bohatera taką samą animację podczas walki, miHoYo zrobiło dodatkowy krok i stworzyło całkowicie unikalne style walki dla każdej z bliźniaczek. Jedną z subtelnych różnic jest szybkość ich ataku – Aether porusza się nieco szybciej niż jego siostra.

Ich style walki wydają się uzupełniać i kontrastować ze sobą. Jako że Podróżnik nie mówi zbyt wiele w grze, świetnie jest widzieć, że nawet w jego stylu walki gracze mogą dostrzec odrobinę jego osobowości.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1