Jak uzyskać 100% eksploracji obszaru w Genshin Impact

Dla graczy w sekcjach późnej gry Uderzenie Genshin, Zdobycie 100% eksploracji obszarów jest fajnym osobistym osiągnięciem, nad którym mogą chcieć popracować. Dla graczy, którzy osiągnęli rangę poszukiwacza przygód 55 i wyższą i nie mają już nic do roboty, lub dla graczy, którzy chcą odpocząć od Inazumy, praca nad osiągnięciem 100% eksploracji obszarów wokół Teyvat jest sposobem na przyjemne odkrywanie gry i zdobycie po drodze kilku smakołyków.

Każdy nazwany obszar w Wpływ Genshin ma przypisaną liczbę postępów w eksploracji, którą można zobaczyć na mapie głównej. Osiągnięcie 100% postępu w eksploracji na danym obszarze oznacza, że gracze zebrali wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w tej strefie. Choć nie odblokowuje to żadnych konkretnych osiągnięć, warto nad tym popracować dla odmiany i upewnić się, że gracze nie przegapią żadnych większych przedmiotów do zebrania.

Każdy region Teyvat ma inną liczbę obszarów z postępami w eksploracji. W Mondstadt obszary te obejmują Góry Brightcrown, Dolinę Starfell, Wyżynę Windwail, Wzgórze Galesong i Smoczy Grzbiet. W Liyue obejmuje to równinę Bishui, ujście Qiongji, Minlin, Lisha i Morze Chmur. Inazuma obejmuje na razie wyspy Narukami, Kannazuka, Yashiori, Watatsumi i Seirai.

Jak osiągnąć 100% postępów w eksploracji na danym obszarze w Genshin Impact

Jest wiele rzeczy, które wpływają na postępy w eksploracji danego obszaru. Pierwszym i najłatwiejszym zadaniem jest odblokowanie miejsc teleportacji. Dotyczy to teleportów, posągów Siedmiu, kapliczek i domen. Aby zwiększyć postępy w eksploracji, gracze muszą odblokować kapliczki za pomocą kluczy, które zazwyczaj zdobywa się podczas misji fabularnej w danym obszarze lub w Gildii Poszukiwaczy Przygód.

Oprócz Posągów Siedmiu, do tego procentu przyczynia się również zbieranie Anemoculusów, Geoculusów i Electroculusów. Przez wszystkie Uderzenie Genshin, Do zebrania jest 65 Anemoculusów, 131 Geoculusów i 151 Electroculusów. Choć może się to wydawać przytłaczające, na Wpływ Genshin na interaktywnej mapie zaznaczono lokalizację wszystkich tych przedmiotów. Dodatkowo, gracze, którzy osiągnęli określony poziom Reputacji w Mondstadt i Liyue, mogą stworzyć Tropiciela Geokulusa/Anemokulusa, który znacznie ułatwia odnajdywanie jeszcze nie zdobytych Geokulusów i Anemokulusów.

Skrzynie i Seelies również liczą się do postępu w eksploracji obszaru. Wliczone są skrzynie: Szlachetna, Luksusowa i Wykwintna. Oznacza to, że gracze będą chcieli wykonać wszystkie zadania, które mają w tym obszarze, aby sprawdzić, czy otrzymają dostęp do nowych skrzyń. Gracze mogą również użyć Tropicieli Skarbów Liyue lub Mondstadt, otrzymywanych po osiągnięciu określonego poziomu Reputacji w danym regionie, aby wskazać pobliskie skrzynie. W grze nie ma konkretnego sposobu na znalezienie Seelies, które nie zostały jeszcze odprowadzone do domu Genshin Na interaktywnej mapie zaznaczono wszystkie lokacje Seelie.

Osiągnięcie 100% postępów w eksploracji w Dragonspine wymaga także zebrania wszystkich 80 Karmazynowych Agatów. Można je wykorzystać do zdobycia poziomu głównego drzewka w Dragonspine, które zapewnia wiele wspaniałych nagród. Wreszcie, ukończenie zwykłych zagadek świata jest ostatnim czynnikiem pozwalającym osiągnąć doskonały wynik postępu w eksploracji w każdym obszarze Genshin Impact.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1