Ilu jest graczy Genshin Impact

Od premiery we wrześniu ubiegłego roku, Genshin Impact stała się jedną z najbardziej udanych gier mobilnych wszech czasów. Gra RPG free-to-play od miHoYo jest obecnie dostępna na PC, PlayStation 4 i 5 oraz urządzeniach mobilnych. Ponieważ gra wciąż bije rekordy popularności, wydaje się, że gra w nią niesamowita liczba osób. Ale ilu graczy Genshin Impact faktycznie mamy?

Jest wiele powodów, dla których ludzie kochają Genshin Impact. Dzięki otwartemu światu i pozornie niekończącej się ofercie nowych grywalnych postaci, w grze zawsze jest coś do zrobienia. Z wersją 1.3, które pojawią się w tym tygodniu, jeszcze więcej nowych graczy będzie chciało zobaczyć, o co tyle szumu. A ponieważ Genshin Impact jest łatwo dostępny na tak wielu platformach, oznacza to, że gra jest łatwo dostępna – a co za tym idzie, może mieć jeszcze większą liczbę potencjalnych graczy.

Genshin ma wpływ odnosi sukcesy nie tylko na urządzeniach mobilnych. Do dziś, Genshin Impact według danych Gamstat na PlayStation pojawiło się prawie 6 milionów szacunkowych graczy. Szacunki te opierają się na zdobytych trofeach i danych publicznych, więc nie jest to dokładna liczba. W połączeniu z danymi mobilnymi z 2020 roku oznacza to, że około 27.3 miliony graczy – i to nawet nie licząc PC.

W momencie premiery, na PC pobrano Genshin Impact była niewiarygodnie wysoka, sięgając około 12 milionów. Oznacza to, że liczba graczy na Genshin Impact szacuje się, że będzie ich 39.3 miliony na wszystkich platformach. Oczywiście teraz ta liczba jest prawdopodobnie znacznie większa, ponieważ miHoYo wciąż nie opublikowało danych za rok 2021. Ponieważ popularność gry wciąż rośnie dzięki przekazom ustnym, streamerom i reklamom, całkiem możliwe, że liczba graczy w grze jest dwa razy większa niż w momencie premiery.

Do czasu, aż miHoYo oficjalnie opublikuje swój numer Genshin Impact w tym roku, nie wiadomo dokładnie, ile osób będzie grało w grę w 2021 roku. Na podstawie pobrań z komputerów PC i urządzeń mobilnych, a także danych z PSN, w grę gra około 40 milionów graczy Genshin Impact przynajmniej. Chociaż liczba ta z pewnością wzrosła od końca 2020 roku.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1