Genshin Impact: Jak wyjść z łodzi

Jedną z najważniejszych funkcji w Uderzenie Genshina’s 1.6 aktualizacja to możliwość pływania łodzią po nowo dodanym regionie Archipelagu Złotego Jabłka. O ile żeglowanie łodzią po wyspach regionu może być proste, o tyle zejście z niej okazało się dla niektórych problematyczne Wpływ Genshina gracze.

Aby odblokować łódź i region Archipelag Złotych Jabłek, gracze muszą najpierw ukończyć zadanie fabularne „Tajemnicze wyspy”. Po przybyciu do nowego regionu, gracze otrzymają możliwość pływania łodzią po krótkim wprowadzeniu.

Gdy gracze dotrą do celu podczas pływania łodzią, mogą łatwo opuścić łódź poprzez przytrzymanie komenda skoku. Spowodowało to frustrację wielu graczy, ponieważ ikona umożliwiająca opuszczenie łodzi wskazywała jedynie, że gracze muszą „nacisnąć” przycisk skoku.

Gdy graczom uda się opuścić łódź, zostaną wystrzeleni w powietrze przez podmuch wiatru. Gracze mogą używać tej umiejętności do efektywnego skalowania klifów i struktur, które zamieszkują pierwszy region Archipelagu Złotego Jabłka, a umiejętność ta jest integralną częścią oświetlenia każdego z trzech punktów orientacyjnych rozsianych po wyspach.

Chociaż wyjście z łodzi służy głównie do dotarcia do różnych podwyższonych struktur w regionie, może być również użyte do znacznego przyspieszenia podróży graczy przez region. Kiedy gracze wejdą do łodzi, zauważą, że ma ona pasek wytrzymałości, który reprezentuje, jak długo łódź jest w stanie zwiększyć swoją prędkość.

Podobnie jak w przypadku sprintu, po wyczerpaniu się tego wskaźnika łódź będzie poruszać się w zmniejszonym tempie, co może znacznie wydłużyć czas podróży między wyspami. Gdy graczom wyczerpie się wskaźnik doładowania, zamiast czekać na jego ponowne naładowanie, mogą go natychmiast uzupełnić, wychodząc z łodzi, a następnie, po krótkim szybowaniu, wejść do niej z powrotem.

Kiedy gracze wejdą ponownie do łodzi po użyciu funkcji szybowania, wskaźnik wzmocnienia łodzi zostanie natychmiast uzupełniony. Pozwala to graczom na posiadanie nieskończonego wskaźnika wzmocnienia w całym regionie.

Ze względu na układ regionu ważne jest, aby gracze zwracali baczną uwagę na otoczenie. Jeśli graczom zdarzy się wyskoczyć z łodzi na otwartym morzu lub wypłynąć zbyt daleko, mogą łatwo utonąć, co spowoduje, że będą musieli zostać teleportowani z powrotem do różnych punktów orientacyjnych łodzi rozrzuconych po wyspach.

Gracze powinni również pamiętać, że obecny obszar dostępny w pierwszym akcie wydarzenia Archipelag Złotych Jabłek to tylko niewielka część tego, co zostanie dodane później. Ponieważ co dwa dni dodawane są nowe wydarzenia, w nadchodzącym tygodniu pojawi się mnóstwo nowych wysp do odkrycia i muszli konchowych do znalezienia.

Wpływ Genshina jest dostępna na urządzenia mobilne, PC, PS4 i PS5, a wersja na Switcha jest w przygotowaniu.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1