Od Xiao do Klee – ile lat mają wszystkie postacie z Genshin Impact?

Ta odpowiedź będzie dotyczyć obecnych grywalnych postaci oraz tych, których grywalność zostanie potwierdzona przez Mihoyo. Podrzucę jeszcze kilku innych, którzy mają znaczące role w fabule, ale nie wszystkich.

Ta odpowiedź zawiera spoilery dotyczące Questów Archona i ogólnej fabuły gry, czytaj na własną odpowiedzialność.

Ta lista jest mniej więcej od najstarszego do najmłodszego, ale jest na niej kilka postaci poza kolejnością, ponieważ Mihoyo nie potwierdziła ich wieku. Oznacza to również, że lista ta jest w dużej mierze spekulacją, nie cytuj mnie jako fakt, chyba że zaznaczę, że jest to kanon.

 1. Zhongli – kanonicznie najstarsza grywalna postać, Geo Archon. Mówi się, że jest najstarszym z Siedmiu i walczył w Wojnie Archonów, ponad 2 lata temu.7k lat temu. Ma co najmniej 6 000 lat. W swojej ludzkiej postaci ma prawdopodobnie około 30 lat.
 2. Xiao, Ganyu – Adepti, którzy walczyli w Wojnie Archonów, co najmniej 2.7 tys. lat
 3. Venti – drugi najstarszy Archont. W swojej ludzkiej postaci wygląda bardzo młodo, ponieważ należała ona do „młodego chłopca”, który zginął podczas rebelii przeciwko dekabrystom. Prawdopodobnie około połowy nastolatka.
 4. Wszyscy inni Adepci, jak Madame Ping i Cloud Retainer, prawdopodobnie powinni być gdzieś tutaj. To samo z innymi Archontami i nieśmiertelnymi, jak Dvalin i Andrius.
 5. Yanfei – urodziła się po Wojnie Archonów, ponieważ potwierdzono, że nie podpisała kontraktu z Geo Archonem i urodziła się w pokojowej erze, jak powiedziano w punkcie 1.5 livestream.
 6. Qiqi – Biologicznie jest pewnie mniej niż 10, ale żyła podczas Archon War i umarła, a potem została wskrzeszona. Przestała się fizycznie starzeć po wydarzeniach z nieumarłymi.
 7. Ningguang i Keqing – późne lata dwudzieste lub trzydzieste, możliwe, że starsi. Wydaje mi się, że Ningguang jest starsza z tej dwójki, biorąc pod uwagę, że przewyższa Keqinga, ale ciężko jest umiejscowić odnoszące sukcesy bizneswoman. Keqing używa modelu „małej kobiety”, więc to może być to.
 8. Beidou – wydaje się być w wieku Ningguanga. Model jej postaci też na to wskazuje.
 9. Lisa – wydaje mi się, że jest nieco starsza od reszty gangu Favoniusa. Po części ze względu na swój wygląd, po części dlatego, że przez kilka lat studiowała w Sumeru i ukończyła coś, co – jak przypuszczam – jest we wszechświecie odpowiednikiem college’u – chcę powiedzieć, że przez dwa lata, ale nie wiem dokładnie jak długo.
 10. Eula – jest kapitanem rycerzy i ma około dwudziestu lat.
 11. Jean – Musi mieć co najmniej około dwudziestu lat, ponieważ ktoś bez doświadczenia nie mógłby zostać p.o. Wielkiego Mistrza Rycerzy Favoniusa. W zwiastunie mówi się o niej „młoda”, więc prawdopodobnie nie jest dużo starsza.
 12. Rosaria – kanonicznie jest w stanie pić i jest członkinią Kościoła Favoniusa. Szacuję, że ma około dwudziestu lat.
 13. Diluc i Kaeya – wydają mi się być w podobnym wieku, czyli mają po dwadzieścia parę lat. Zgodnie z kanonem ojciec Diluca zmarł, gdy ten skończył 18 lat, po czym Diluc opuścił Mondstadt na 3-4 lata (manga i gra są sprzeczne), a następnie powrócił.
 14. Mona – prawdopodobnie około 20 lat? Przez lata studiowała astrologię u swojego mistrza.
 15. Tartaglia – późne nastolatki lub wczesne lata dwudzieste. W historiach jego postaci mówi się o nim jako o „młodym dorosłym” i jest on najmłodszym z jedenastu zwiastunów Fatui.
 16. Albedo – późne nastolatki lub wczesne lata dwudzieste. Jest kapitanem Rycerzy Favoniusa, a Klee traktuje go jak starszego brata, choć nie wygląda na dużo starszego. Istnieje możliwość, że nie jest on człowiekiem, lecz jakimś alchemicznym tworem, ale to jeszcze nie jest potwierdzone.
 17. Diona – musi być wystarczająco dorosła, aby pracować z alkoholem, ponieważ jest barmanką, ale jej model postaci wydaje się sugerować co innego. Zgaduję, że ma ledwo ponad 18 lat.
 18. Amber – wygląda na młodą osobę, ponieważ jest rycerzem Favoniusa, ale Diluc został kapitanem kawalerii, gdy miał 14 lat (co, co prawda, jest najmłodszym kapitanem w historii), więc zakładam, że ma około kilkunastu lat.
 19. Barbara – kanonicznie jest młodszą siostrą Jeana, więc szacuję, że ma około kilkunastu lat? Jest Dekonessą Kościoła Favoniusa, ale nie ma zbyt wielu informacji o sukcesji i przywództwie w nim.
 20. Noelle – głosy Amber w grze mówią, że Noelle jest młodsza od Amber. Próbowała swoich sił w Rycerzach co najmniej siedem razy, a próby odbywają się co roku, więc zakładam, że ma co najmniej 16 lat.
 21. Bennett, Fischl, Razor – czyli Drużyna Przygód Benny’ego. Osobiście uważam, że Fischl jest mocno zakodowany jako nastolatek, podobnie jak Bennett. Razor wydaje się być w tym samym wieku lub zbliżonym, ale może wilki nie znają wieku tak dobrze? Wszyscy oni wydają się mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu lat.
 22. Chongyun, Xingqiu, Xiangling, Xinyan i Hu Tao – To samo, co Drużyna Przygód Benny’ego, tyle że są Liyue Qiuntet lub „Gangiem Drażniącej Chongyun”
 23. Klee – wygląda bardzo młodo, a zachowuje się jak dziecko. Widziałem, że ludzie twierdzą, że nie jest człowiekiem, że jej gatunek dojrzewa wolniej, ale jest przedstawiana jako osoba w wieku szkolnym, ze skłonnościami do podpaleń.

Możesz zauważyć, że pominąłem Podróżnika i jego bliźniaka. W najnowszym zadaniu Archona kanonicznie stwierdzono, że bliźniaki mają co najmniej 500 lat, prawdopodobnie więcej, ponieważ przybyły na Teyvat 500+ lat temu, a wcześniej odwiedziły inne światy.

Inne postacie:

 1. Archont Dendro ma tylko 500 lat, jest najmłodszym z Archontów, więc oznacza to, że Caryca, Szogun Raiden, Archont Hydro i Archont Pyro muszą mieć co najmniej 500 lat i nie więcej niż 6000 lat.
 2. Wielki Mistrz Varka jest zdecydowanie starszy od Jean, ale wyjechał na swoją tajemniczą wyprawę.
 3. Dainslief – ma co najmniej 500 lat, co potwierdza najnowszy quest Archona. Jest jednak nieśmiertelny. Wygląda fizycznie na około dwudziestki.
 4. Paimon – Wielki znak zapytania. Największy znak zapytania. Nic nie wiemy.
 5. Reszta Harfiarzy z Fatui – starsi od Childe’a. To wszystko, co wiemy.
 6. Nieznany Bóg – ma co najmniej 500 lat, ponieważ bliźnięta spotkały ją, kiedy po raz pierwszy próbowały opuścić Tewat 500 lat temu. Może jest nieśmiertelna, a może czas płynie tam inaczej.
Jak oceniasz artykuł?
Genshin1