Czy gra Genshin Impact będzie dostępna w Xbox Game Pass??

Jedną z głównych cech gry miHoYo Genshin Impact to możliwość gry na wielu platformach. Jeśli ktoś inny korzysta z PlayStation gracza, może on wskoczyć na swój komputer – jeśli utknął w długim samolocie, może włączyć urządzenie z systemem iOS lub Android. Konta są przenoszone między platformami, więc postępy pozostają nienaruszone. Na tym etapie otwartą kwestią jest, czy gra trafi do Xbox Game Pass, czy nie.

Wpływ Genshin to gra free-to-play, RPG akcji z otwartym światem, wspierana głównie przez graczy płacących za odblokowywanie postaci i broni w systemie gacha. Tytuł stał się bardzo popularny – po części dzięki częstym aktualizacjom, ale w dużej mierze dzięki obsłudze wielu platform. Obecnie istnieją wersje na Windows, PS4, PS5 i urządzenia mobilne. MiHoYo milczy na temat długo oczekiwanego portu na Nintendo Switch, który może zostać opóźniony z powodu problemów technicznych i oczekiwania na podobno zapowiadanego Switcha Pro.

Niestety, port gry na konsolę Xbox Genshin Impact nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miał się ukazać, z Game Passem czy bez. W październiku 2020 roku rzecznik prasowy powiedział, że miHoYo nie ma „jakiekolwiek plany dotyczące wersji gry na konsolę Xbox,” i wygląda na to, że nic się w tej kwestii nie zmieniło, mimo że Xbox Series X i S trafiły do sprzedaży w listopadzie. Nie jest pewne, dlaczego firma miałaby zignorować tę platformę – choć jednym z mocnych powodów może być Japonia, ponieważ Xbox nigdy nie miał dobrej pozycji na rynku japońskim Genshin Impact jest stylizowana na JRPG. PS4 i PS5 to rodzime konsole japońskie z większą biblioteką tytułów w lokalnym języku.

Czy kiedykolwiek ukaże się Xboxowa edycja Genshin Impact?

Wersja na konsolę Xbox jest prawdopodobna. Platforma ta jest oczywiście niezwykle popularna w krajach takich jak U.S. i Kanady, więc całkowite zignorowanie tej kwestii mogłoby odciąć wielu potencjalnych klientów. Prawdopodobnie chodzi o stosunek kosztów do korzyści – miHoYo musiałoby poświęcić czas i pieniądze na portowanie Genshin Impact, zasoby, które można by lepiej spożytkować na nowe postacie i funkcje. Alternatywnie, korzystniejsze byłoby naprawienie problemów z takimi tytułami jak Podróżnik, co pozwoliłoby utrzymać dotychczasowych użytkowników na pokładzie.

Najbliższa okazja, aby dowiedzieć się więcej o planach Xboxa, może nadarzyć się 28 maja, kiedy to miHoYo będzie gościć swoją wersję 1.6 livestream. Oczekuje się, że wydarzenie to skupi się wokół Genshin Impact’s 1.6 aktualizacja, oczywiście, więc liczenie na nowości platformowe jako dodatek jest chyba myśleniem życzeniowym. Alternatywnie, studio może mieć coś do powiedzenia podczas targów E3 2021 w połowie czerwca.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1