Genshin Impact: Którą postacią jesteś na podstawie MBTI?

Często mówi się, że przy każdym tworzeniu postaci rodzi się osobowość, która jest starannie wymyślana, aby pasowała do jej charakteru. W Genshin Impact, To właśnie dzięki nim sieciowe RPG stało się czymś więcej niż tylko nową grą do zagrania; Genshin Impact gracze odkrywają, że w osobisty sposób utożsamiają się z postaciami – co nie jest łatwe do osiągnięcia.

Podczas gdy przeciętny człowiek nie przedziera się przez doliny pełne potworów o tematyce żywiołów w poszukiwaniu ratunku dla miasta (lub brata), to właśnie osobowości bohaterów są dla wielu tak urzekające. Psychologia mówi nam, że każdy człowiek może się identyfikować z określoną klasyfikacją na wykresie osobowości Meyer Briggs, więc dlaczego nie postacie z Genshin Impact, jak również?

16 Jean jako ENTJ, AKA Dowódca

Nie jest zaskoczeniem, że Jean, pełniący obowiązki Wielkiego Mistrza Rycerzy z Monstadt, idealnie pasuje do roli ENTJ. Niestrudzona w prowadzeniu brygady, dla której żadne wyzwanie nie wydaje się zbyt trudne, Jean toruje sobie drogę zarówno jako liderka, jak i powierniczka dla tych, którzy na niej polegają. Gotowa oddać życie za to, co przysięgła chronić, jest doskonałym przykładem cech, jakie wykazuje ten typ osobowości.

15 Diluc jako ISFJ, AKA Obrońca

Na zewnątrz Diluc jest tak dobrze ubrany, jak każdy prawdziwy dżentelmen. Jednak w środku płonie pasja kogoś, kto naprawdę wierzy w swoje miasto i jego mieszkańców. Choć nie jest przywódcą w takim sensie jak Jean, jest pierwszy w kolejce do zwycięskiej ochrony tych, na których tak bardzo mu zależy, bez względu na wszystko.

14 Razor – INFJ, AKA Obrońca

Intuicyjna natura Razora i jego zwierzęcy duch są tym, co napędza go jako INFJ.

Jeden z najrzadziej spotykanych typów osobowości. Osoby o tej osobowości potrafią balansować na granicy między intuicją a walką o słuszną sprawę. Duch Razora i instynkt przetrwania sprawiają, że jest on prawdziwym obrońcą.

13 Bennett jako ISFP, AKA poszukiwacz przygód

Bennett, nieco głupkowaty, ale zawsze wesoły członek (rozwiązanej już) Gildii Poszukiwaczy Przygód, jest idealnym ISFP zarówno pod względem osobowości, jak i tytułu. Jego chłopięcy urok przemawia do niemal wszystkich, a nikt nie odważy się zepsuć jego parady. Jednak to jego odważna i kreatywna natura pomaga mu podążać mniej uczęszczanymi ścieżkami.

12 Sucrose jako INTP, AKA Logik

Prawdziwy alchemik w sercu, Sucrose niemal idealnie pasuje do osobowości INTP. Jej nienasycony zapał do rozszyfrowywania tajemnic życia za pomocą nauk bio-alchemicznych sprawia, że jest tak wartościowa, a także jest dobrym logikiem. Jej (dosłownie) zmieniające życie moce pomagają uczynić świat bardziej świadomym miejscem, co jest jej prawdziwym darem jako INTP.

11 Mona jako ESTJ, AKA Kierowniczka

Mona zna się na rzeczy w inny sposób, ponieważ potrafi oddzielić fakty od fikcji dzięki swoim doskonałym zdolnościom astrologicznym. Jej duma jest tym, co czyni ją wspaniałą jako ESTJ – potrafi kierować ludźmi zgodnie z tym, co podpowiada jej los.

10 Albedo jako INTJ, AKA Architekt

Chociaż Albedo posiada tytuł kapitana Zespołu Śledczego, to jego największą miłością w życiu jest alchemia. Jednak jego zdolności śledcze w połączeniu z pasją do studiowania wiedzy, którą pozostawili po sobie uczeni, sprawiają, że jest typem INTJ. Jej zamiłowanie do badań naukowych sprawia, że jest stale przygotowana, a jej zdolności do alchemii sprawiają, że jest w stanie pracować z ludźmi gotowy w każdej sprawie.

9 Chongyun jako ENFP, AKA Działacz

Interesująca postać, Chongyun jest znany jako egzorcysta obdarzony mocą, która do tej pory była niewidzialna. Z egzorcyzmami wiąże się jednak konieczność zachowania pozytywnego nastawienia nawet w najbardziej podłych sytuacjach, co wychodzi mu doskonale. Dlatego tytuł działacza jest mu przyznawany za jego wieczną, intuicyjną życzliwość i siłę światła w obliczu ciemności.

8 Xinyan jako ESFP, AKA Rozrywkowy

To zrozumiałe, że Xinyan, jako prawdziwy wykonawca muzyki, zasługuje na typ osobowości ESFP. Nigdy nie rozstaje się z muzyką lub rytmem w głowie i to dzięki swoim talentom muzycznym potrafi przywołać je z dość odległego stanu. Jej energia jest zaraźliwa, co sprawia, że jej praca jest łatwa i łączy ludzi wokół niej we wspólnym celu: bycia szczęśliwym.

7 Ganyu jako INFP, AKA Mediator

Dzięki słodkiemu głosowi i jeszcze słodszej osobowości Ganyu jest nieskazitelnym mediatorem – zarówno w sensie INFP, jak i dosłownym. Jej dobroć i współczucie dla mieszkańców Liyue nie mają sobie równych, a jej ciężka praca jest świadectwem wiary w to, że potrafi podnosić ludzi na duchu.

6 Tartaglia jako ESTP, AKA Przedsiębiorca

Tartaglia, jako postać, która kieruje się mottem „nie oceniaj książki po okładce”, ma to, co najlepsze z obu światów. Jest niezwykle sprytny w trudnych sytuacjach, ale także nieprzewidywalny, choć nigdy w zły sposób.

Jego zdolność do utrzymywania innych w niepewności dzięki planom, które zawsze się udają, jest cechą charakterystyczną ESTP.

5 Keqing jako ENTP, AKA Dyskutant

Zawsze otwarta Keqing jest lubiana nawet przez bogów za swoją prostolinijność i nieustępliwość w trzymaniu się zasad. To również czyni z niej idealnego ENTP, ponieważ nigdy nie boi się rzucić na szalę, gdy trzeba udowodnić swoje wysiłki lub przekonania.

4 Amber jako ENFJ, AKA Główna bohaterka

Amber, pierwsza osoba, na którą natyka się większość ludzi, to idealny ENFJ. Jej dobroduszna i nieustraszona natura zapewnia równowagę potrzebną, by przeć naprzód w każdej bitwie. Jednak to również jej charyzma i inspirujące przywództwo sprawiają, że jest na tyle sympatyczna, że inni chcą za nią podążać.

3 Noelle jako ESFJ, AKA Konsul

Jedyne, czego pragnie Noelle, to zostać rycerzem, a dzięki jej niewiarygodnie ciężkiej pracy i obserwacjom każdego rycerza w Monstadt może pewnego dnia spełnić swoje marzenie. Jednak to jej zapał do niesienia pomocy i bycia jednym z obrońców miasta przed wrogami sprawia, że jest typem ESFJ.

2 Ningguang jako ISTJ, AKA Logistyk

Choć jest trochę tajemnicza, Ningguang jest też obrończynią prawa i porządku. Ta pasja do obrony tego, co słuszne, jest kluczową cechą ISTJ, ponieważ walczy z faktami i zawsze można na niej polegać. Jej błyskotliwa natura czyni ją jeszcze bardziej sympatyczną ISTJ, z bystrą naturą otaczającą jej tajemniczą osobowość.

1 Xiao jako ISTP, AKA Wirtuoz

Znany jako „Czujny Yaksha”, Xiao jest o wiele starszy i mądrzejszy niż wielu jego kolegów, choć dla innych jest to często mało znana wiedza. Wirtuoz jest często mistrzem w swoim fachu, swobodnie posługującym się wszelkimi narzędziami i metodami, aby wykonać zadanie. Nieustraszoność Xiao w obliczu czegoś nowego, wynikająca z wieloletniego doświadczenia, pozwala mu być solidnym ISTP.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1