Czy silnik tapety wpływa na wydajność gry?

Wallpaper Engine to niesamowita aplikacja, która pomoże Ci dostosować tło pulpitu. Może sprawić, że za każdym razem, gdy zmienisz tapetę, poczujesz się, jakbyś miał zupełnie nowy komputer.

Program jest dostępny w sklepie Steam za mniej niż 5 dolarów. Warto to zrobić, jeśli lubisz animowane tapety i interaktywne tła. Jest to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na uzyskanie animowanej tapety.

Aby wprawić tapetę w ruch, Wallpaper Engine pobiera moc obliczeniową, która może wpłynąć na wydajność gry. Nieustannie działa w tle i może być powodem spadku FPS w grze. Dowiedz się, jak bardzo Wallpaper Engine wpływa na wydajność w grach.

Czy silnik tapet wpływa na wydajność w grze??

Wallpaper Engine na Steamie

Być może zauważyłeś, że Wallpaper Engine zużywa sporo mocy obliczeniowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli na wybranej tapecie znajduje się wiele ruchomych lub animowanych elementów. To oczywiście wymaga mocy, aby uruchomić wszystkie te małe ruchome elementy i cząstki na ekranie.

Prawdziwym pytaniem jest jednak, ile energii zużywa Wallpaper Engine? A czy Wallpaper Engine wpływa na wydajność w grach??

Cóż, szybka odpowiedź brzmi: nie. Zaskakujące jest to, że nie ma to aż tak dużego wpływu na wydajność gry. Możesz stracić jedną lub dwie klatki, ale nie jest to nic poważnego, co powodowałoby spadki klatek lub lagi. Domyślnie Wallpaper Engine jest ustawiony na automatyczne wstrzymywanie działania, gdy inne aplikacje, takie jak gry czy programy, są zmaksymalizowane lub pełnoekranowe.

Oznacza to, że wszystkie ruchome cząsteczki i elementy tapety nie działają, jeśli nie patrzysz bezpośrednio na pulpit. Ustawienie Wallpaper Engine powoduje zatrzymanie wszystkich animacji i zużywa tylko niewielką ilość mocy obliczeniowej do działania samej aplikacji.

Programiści wprowadzili tę funkcję z myślą o wydajności w grach. Nie chciano, aby program Wallpaper Engine kradł cenne zasoby z Twojej gry.

Dlaczego moje gry są opóźnione, kiedy Wallpaper Engine jest otwarty??

Jeśli nadal doświadczasz lagów lub spadków FPS, gdy Wallpaper Engine działa w tle, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, koniecznie sprawdźcie ustawienia Wallpaper Engine.

  1. Kliknij ikonę Wallpaper Engine na pasku zadań.
  2. Wybierz „Ustawienia” i przejdź do zakładki „Wydajność”.
  3. Upewnij się, że wszystkie ustawienia w sekcji „Odtwarzanie” są ustawione na „Wstrzymaj wszystko.”

Domyślnie, gdy aplikacja jest zmaksymalizowana lub działa na pełnym ekranie, program Wallpaper Engine powinien się wstrzymać. Możliwe jednak, że przez przypadek zmieniłeś ustawienia, więc zdecydowanie warto to sprawdzić.

Skoro już tu jesteś, możesz także obniżyć ustawienia w sekcji „Jakość”. Zmniejsza to ogólną jakość animacji i elementów tapety, co przekłada się na niższe zapotrzebowanie na przetwarzanie danych.

Jeśli nadal doświadczasz spadków FPS lub lagów podczas gry, twój komputer może po prostu nie mieć wystarczających zasobów. Program Wallpaper Engine został zaprojektowany tak, aby podczas gry zajmował jak najmniej zasobów. Jeśli jednak twój komputer jest już dość słaby, to możesz napotkać problemy.

Najczęstsze problemy to niewystarczająca ilość pamięci RAM, słaby procesor lub karta graficzna. Niestety, nic nie można zrobić z tym problemem. Proponuję po prostu zamknąć Wallpaper Engine, gdy masz zamiar grać w grę i otworzyć go ponownie po zakończeniu gry.

Poza tym, nie powinieneś się martwić o Wallpaper Engine tak bardzo. Ma to bardzo mały wpływ na wydajność w grach, a zamiast tego może przeszkadzać coś innego.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1