Genshin Impact: Czy można zmienić sterowanie?

Niedawno wydana gra RPG free-to-play Genshin Impact wywarła duży wpływ w sieci. Premiera 28 września na PC, telefony komórkowe i PS4, Genshin Impact to Breath of the Wild-to gra z otwartym światem, która ma wiele zalet. Niestety, sterowanie jest nieco niewygodne dla niektórych graczy.

Genshin ImpactSterowanie

Jest wiele powodów do radości w tej nowej grze free-to-play. Genshin Impact posiada funkcję crossplay pomiędzy wszystkimi platformami, dzięki czemu gracze na tym samym serwerze mogą grać razem niezależnie od tego, jakiej platformy używają. Gra ma ładną grafikę, otwartą mapę do eksploracji, a nawet system gotowania, który przypomina graczom BotWgotowanie.

Ale mimo wszystko, Genshin Impact ma to, na co skarżyli się niektórzy gracze, czyli niewygodny układ sterowania. Gra w wersji na PC posiada podstawowe sterowanie WASD, z myszą do celowania, prawym przyciskiem myszy do wykonywania uników i lewym przyciskiem myszy do atakowania. Sterowanie na PS4 to trójkąt do wybuchu żywiołu, kółko do ataku, X do skoku i kwadrat do podnoszenia i interakcji. W wersji mobilnej sterowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, co może utrudnić grę, zwłaszcza jeśli ekran gracza jest mały. Problem ten jest jeszcze gorszy, jeśli gra Genshin Impact co-op, który jeszcze bardziej zaśmieca i tak już zatłoczony ekran.

Zmiana sterowania

Pomimo ogromnej liczby fanów na Reddicie, którzy prosili o możliwość zmiany szaty graficznej, obecnie nie ma sposobu na jej aktualizację. Oznacza to, że gracze mobilni utknęli w sterowaniu dotykowym, a gracze PC i PS4 w dziwnym układzie przycisków. Gracze pecetowi zauważyli nawet, że zmiana przypisań klawiszy na ich komputerach nie powoduje ich zmiany w grze. Podczas gdy Wpływ Genshin ma kilka dużych pozytywów, takich jak darmowe kody na przedmioty w grze i piękna animacja w stylu anime, to jest to jeden wielki cierń na boku wielu fanów online.

Kilku użytkowników serwisu Reddit zauważyło, że wygląda na to, iż brak możliwości ponownego wiązania może być błędem lub przypadkiem. Na początku gry znajduje się krótki samouczek, który instruuje graczy, jak zmienić sterowanie, ale wydaje się, że jeszcze nie działa. Według użytkownika Reddita HaruspexLoL, wskazówka znajduje się na stronie „początek gry, mniej więcej w momencie, gdy poznajemy Amber.” Na razie gracze będą musieli skupić się na tym, na którym bliźniaku chcą grać Genshin Impact i mam nadzieję, że wkrótce pojawi się aktualizacja zmieniająca sposób sterowania.

Korzystanie z kontrolera na PC

Na szczęście dla wielu graczy komputerowych, na PC istnieje pełne wsparcie dla kontrolerów. Chociaż na razie nie można zmienić ustawień przycisków, aby zapewnić obsługę kontrolera, gracze będą musieli na razie pogodzić się z tym, w jaki sposób są one przypisane. Użytkownik Reddita u/HolySe7en zamieścił odpowiedź od deweloperów mihoyo, że choć kontrolery nie są obecnie obsługiwane na urządzeniach mobilnych, mogą być obsługiwane w przyszłości. Więc Genshin Impact Na razie gracze będą musieli łowić ryby, gotować i poruszać się za pomocą przycisków dotykowych w wersji mobilnej.

Genshin Impact jest grą free-to-play na urządzeniach mobilnych, PC i PlayStation 4.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1