10 teorii fanów Genshin Impact, które mamy nadzieję, że są prawdziwe

Pomimo tego, że jest to stosunkowo nowa gra, w której większość zawartości nie została jeszcze ujawniona, Uderzenie Genshin gracze z całego świata cieszą się grą action-RPG autorstwa MiHoYo i otwartym, bujnym światem, który udało im się ożywić. Nie powinno to dziwić, skoro gra jest dostępna za darmo na większości dostępnych urządzeń (z wyjątkiem konsol Xbox).

Na oficjalnym forum MiHoYo oraz na różnych podredditach gra ma ogromną rzeszę fanów, którzy nieustannie tworzą memy i spekulują na temat przyszłości Teyvat, nieodkrytych regionów, losów różnych postaci oraz kierunków, w jakich podąża gra Genshin Impact deweloperzy mogą przenieść grę do. Choć niektóre z tych fanowskich teorii są całkowicie dzikie i nierealistyczne, niektóre z nich mogą okazać się prawdziwe w niedalekiej przyszłości.

10 Paimon jest Nieznanym Bogiem (lub jego sługą/uczniem)

Nieznany Bóg jest przyczyną Genshin Impact bohatera (Podróżnika) osobliwe okoliczności. Uwięzieni na Teyvat i oddzieleni od rodzeństwa, Podróżnicy z pewnością mają więcej niż jeden powód, by nienawidzić Nieznanego Boga z płomienną pasją. Cała główna linia fabularna Genshin obraca się wokół naprawienia krzywd popełnionych przez tę tajemniczą istotę.

Jedną z pierwszych postaci, jakie gracze napotykają na samym początku gry, jest Paimon, małe, podobne do wróżki stworzenie. Podróżnik wyłowił ją z jeziora, ratując jej życie. W zamian za to pozostała w pobliżu i stała się wierną towarzyszką bohatera przez resztę ich przygody.

Zauważywszy, że „Paimon” to jeden z dziewięciu królów piekieł w XVII-wiecznej literaturze demonologicznej, niektórzy gracze zaczęli twierdzić, że imię to wskazuje na prawdziwą tożsamość Paimona jako Nieznanego Boga, odpowiedzialnego za całą rozpacz Podróżników. Pod względem wyglądu jest bardzo podobna do Nieznanego Boga!

9 Kaeya jest antagonistką

Gracze wcielają się w postać Kaeya we wczesnej fazie gry Wpływ Genshin, Dla niektórych fanów jest on jedną z najbardziej szanowanych grywalnych postaci na Teyvat. Inni uważają, że jest on nieco irytujący i zbyt słaby, by go później wykorzystać. Niezależnie od twojej opinii o Kaeyi, jest on interesującą postacią z tajemniczą historią.

Kaeya został wysłany do Mondstadt jako szpieg przez sąsiadujący z nim podziemny region Khaenri’ah. W scenkach filmowych jest on również sadystą, co wystarczyło, by wielu fanów stwierdziło, że wkrótce zostanie on ujawniony jako jeden z antagonistów w grze.

8 Albedo „straci kontrolę”

Jako główny alchemik i lider zespołu dochodzeniowego Rycerzy Favoniusa, Albedo jest dobrze zorientowany w świecie gry Wpływ Genshin. W jednej z misji mówi do siebie (i do Podróżnika) o tym, że pewnego dnia może „stracić kontrolę” i prosi bohatera, by go powstrzymał, gdy nadejdzie ten czas.

Zrozumiałe jest, że fani potraktowali tę scenkę jako zapowiedź przyszłej linii fabularnej, w której Albedo straci nad sobą kontrolę i stanie się jednym z głównych antagonistów. Jest to przekonująca teoria i nie byłoby zaskoczeniem, gdybyśmy zobaczyli podobne zmiany w jednej z nadchodzących aktualizacji.

7 Hilichurowie są tak naprawdę obywatelami Khaenri’ah

Khaenri’ah to tajemnicza, niemal mistyczna kraina, która wydaje się być położona poza kontinuum czasoprzestrzennym Tewatu. Wiele postaci w Wpływ Genshin określają ją jako „zaginioną krainę”, opuszczoną i ukaraną przez bogów. Po co? Nie jest to do końca jasne, ale niektórzy fani są przekonani o powiązaniach Khaenri’ah z Hilichurlsami.

Według teorii, Hilichurlsi są w rzeczywistości „zdewoluowaną” formą mieszkańców Khaenri’ah. Niektóre elementy fabuły gry zdają się wskazywać na to, że tajemnicza kraina ściągnęła na siebie gniew bogów, posuwając się za daleko w rozwoju technologicznym. Sensownym rozwiązaniem byłoby ukaranie ich przemianą w brutalną, niespójną bandę stworzeń, jaką są Hilichurle.

6 Zaginione rodzeństwo jest ostatecznym bossem

To akurat jest całkiem możliwe i wcale nie tak bardzo nieprawdopodobne. Wielu graczy próbowało zrozumieć ostateczny przebieg głównej historii, dochodząc do wniosku, że po tak długim czasie spędzonym osobno, pod wpływem różnych ludzi i wydarzeń, dwoje zagubionego rodzeństwa w końcu ze sobą walczy.

W scence pod koniec drugiego aktu prologu widać, jak rodzeństwo spokojnie i z wyrachowaniem stawia czoła magowi z Otchłani. Nie było żadnych innych wskazówek sugerujących, że mogli zmienić się w zło, ale to wystarczyło, by gracze zaczęli snuć dzikie teorie. Poza tym, zagubione rodzeństwo walczące ze sobą jest dobrze znanym motywem w grach (np. Kassandra i Alexios z Odyseja Assassin’s Creed), więc być może coś jest na rzeczy.

5 Gracze będą mogli odkryć Otchłań

Otchłani nie należy mylić ze Spiralną Otchłanią, którą gracze odwiedzają od czasu do czasu, aby zmierzyć się w walce i zdobyć nagrody. Otchłań to miejsce, które podobnie jak Khaenri’ah, znajduje się poza konwencjonalnymi ramami czasu i przestrzeni. Zgodnie z fabułą gry, jest ona połączona z oceanami, choć natura tego połączenia jest niejasna. Jest to również dom Magów Otchłani.

Dlaczego więc gracze mogliby odwiedzać i badać Otchłań?? Cóż, historia wskazuje na to, że rodzeństwo Podróżnika jest przywódcą Zakonu Otchłani, organizacji pragnącej zemsty za los Khaenri’ah. Ponieważ główna fabuła Genshin Impact jest napędzana przez dążenie Podróżnika do połączenia się z rodzeństwem, więc sensowne byłoby, aby w pewnym momencie zeszli do Otchłani.

4 Alice może być w innym wymiarze

Alice jest matką Klee i nigdzie nie można jej znaleźć na Teyvat. Wiele postaci udziela wskazówek dotyczących jej osobowości i działalności w świecie gry. Oprócz tego, że była matką Klee, była także zaangażowana w kulturę Teyvat – napisała „Przewodnik turystyczny po Teyvat”.

Według Klee, Alice opuściła ją trzy lata przed spotkaniem z Podróżnikiem i wyjechała „gdzieś daleko i niebezpiecznie”. To doprowadziło fanów do wysunięcia teorii, że może ona obecnie znajdować się w innym wymiarze i ma odegrać kluczową rolę w Genshin Impact’s głównej historii.

3 Gracze mogą pewnego dnia spotkać Alicję

Ta teoria pokrywa się z poprzednią, mówiącą o tym, że Alicja była w innym wymiarze podczas wydarzeń w Prologu Genshin Impact a także ten, który mówi, że gracze pewnego dnia odwiedzą Otchłań. Ponieważ Alice należy do Hexenzirkel, stowarzyszenia magów badających Irminsul, drzewo, które ma swoje korzenie w Otchłani, to właśnie Otchłań może być odpowiedzią na zagadkę jej miejsca pobytu.

Ponieważ Podróżnicy będą musieli zejść do Otchłani, aby odnaleźć swoje rodzeństwo, Alice może okazać się kluczową postacią, która pomoże im się tam dostać.

2 Możliwe pięć gwiazdek Elektro Tartaglia

To nie jest teoria, ale raczej przypuszczenie dotyczące planów MiHoYo na przyszłość Uderzenie Genshina. Ponieważ nie ma co liczyć na to, że twórcy gry będą ciągle dodawać do niej nowe postacie, najlepszym rozwiązaniem może być zmiana istniejących postaci.

Dodatkowo, druga postać Tartaglii (jako boss, a nie grywalna postać) używa mocy Elektro, co jeszcze bardziej podsyca pomysł, że MiHoYo może wypuścić go jako pierwszą „alternatywną” wersję postaci.

1 Honkai Impact i Genshin Impact są w tym samym uniwersum

Ta teoria powstała na podstawie różnych fanowskich teorii dotyczących tożsamości i przeznaczenia Nieznanego Boga. Wielu graczy zwróciło uwagę na fakt, że wygląda ona bardzo podobnie do postaci z Honkai Kiana Kaslana.

Podobieństwo jest zdumiewające. To sprawiło, że fani zaczęli szukać innych podobieństw między tymi grami, co doprowadziło do powstania teorii. Należy to jednak traktować z przymrużeniem oka – o wiele bardziej prawdopodobne jest, że podobieństwa wynikają z tego, że MiHoYo podzieliło się zasobami między dwiema grami, a nie z tego, że stworzyło multiwersum.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1