Poradnik do Genshin Impact Yae Miko: Najlepsze bronie, artefakty i materiały wymagane do awansu

Uderzenie Genshina jest Przygoda RPG uwolniony przez miHoYo na stronie 2020. W krótkim czasie gra stała się jednym z najbardziej udanych przygodowych tytułów RPG, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Yae Miko jest nadchodzącą pięciogwiazdkową postacią w Genshin Impact, która pojawi się w grze 2.5 aktualizacja o nazwie „Kiedy kwitnie sakura”. W tym poradniku zajmiemy się jedną z najnowszych postaci w Genshin Impact, Yae Miko, oraz najlepszą broń, artefakty i materiały potrzebne do jej wniebowzięcia.

Yae Miko, znana również jako Guuji Yae jest Główna Kapłanka Wielkiego Sanktuarium Narukami w którym znajduje się Drzewo Sakury. Jest ona także właścicielką wydawnictwa Yae. Pochodzi z Inazumy i jest potomkinią rodu Kitsune, odgrywa ważną rolę w Łuku Inazumy.

Yae Miko: Styl gry i zestaw umiejętności

Yae Miko będzie Postać Elektrokatalizatora i będzie służyć jako Postać Sub-DPS w kompaniach drużynowych.

Nazwa/opis Typ
  Normalny atak
Przywołuje Duchy Kitsune, inicjując kombinację 3 ataków, które zadają obrażenia o sile elektromechanicznej.    
  Naładowany atak
Zużywa pewną ilość Wytrzymałości, aby zadać AoE Electro DMG w krótkim czasie rzucania.  
  Atak wgłębny
Umiejętność rzuca się w kierunku ziemi, zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom na swojej drodze za pomocą Gromowładnej Mocy, a po uderzeniu zadaje AoE DMG.  
Przywołanie Yakan: Shesshou Sakura   Umiejętność żywiołów
Yae Miko takie nudne zadania można wykonać, wypędzając duchy, nie trzeba tego robić osobiście. Szybko się przemieszcza, zostawiając za sobą Sesshou Sakurę.
 
Sesshou Sakura ma następujące właściwości:
Okresowo uderza piorunem w jednego przeciwnika w pobliżu, zadając mu obrażenia elektrostatyczne (Electro DMG). Jeśli w pobliżu znajdują się inne Sesshou Sakury, ich poziom wzrośnie, co zwiększy DMG zadawane przez te błyskawice.
Ta umiejętność ma trzy ładunki. Jednocześnie mogą istnieć maksymalnie 3 Sesshou Sakury. Początkowy poziom każdej Sesshou Sakury to 1, a najwyższy poziom, jaki może osiągnąć każda Sakura, to 3. Jeśli nowa Sesshou Sakura zostanie stworzona zbyt blisko istniejącej, zostanie ona zniszczona.    
 
Wielka Sekretna Sztuka: Tenko Keshin Elemental Burst
Legendy o „kitsunetsuki”, czyli manifestacji mocy kitsune, są powszechne w opowieściach ludowych Inazumy. Jedna z nich szczególnie przykuwa uwagę – Podniebna Kitsune, która podobno sprawia, że pioruny spadają na wrogów w Wielkim Sanktuarium Narukami.  
Przywołuje błyskawicę, która zadaje AoE Electro DMG. Kiedy Yae Miko używa tej umiejętności, odpieczętowuje pobliskie Sesshou Sakury, niszcząc ich zewnętrzne formy i przekształcając je w pioruny Tenko, które spadają z nieba, zadając AoE Electro DMG. Każda zniszczona w ten sposób Sesshou Sakura stworzy jeden piorun Tenko.
 

Specjalne danie

Genshin Impact Yae Miko Przewodnik
Obrazek przez miHoYo
 • Nazwa: Makaron Udon
 • Opis w grze: Specjalnością Yae Miko.

Smażony Tofu w tym miejscu jest specjalnie przygotowany przez uroczysta Lady Kitsune. Mówi się, że jeśli gracze zjedzą to wszystko za jednym razem ze szczerością w sercu, otrzymają ochronę Wielkiej Kitsune – nieszczęścia uciekną, a szczęście będzie obfitować!

Efekt żywności: Ożywia postać i przywraca jej 15% maksymalnego HP, a następnie przywraca dodatkowe 550 HP.

Talenty pasywne Yae Miko

 • Medytacje Yako: Yae Miko ma 25% szans na otrzymanie 1 regionalnego materiału talentów postaci (nie licząc materiału podstawowego) podczas craftingu. Rzadkość jest taka, jak materiału podstawowego.
 • Święty Klosz Sanktuarium: Podczas rzucania Great Secret Art Tenko Kenshin, każda zniszczona Sesshou Sakura resetuje czas odnowienia 1 ładunku Przywołania Yakan: Sesshou Sakura.
 • Oświecone Błogosławieństwo: Każdy punkt mistrzostwa żywiołów posiadany przez Yae Miko zwiększa DMG Sesshou Sakury o 0.15%.

Przewodnik po Genshin Impact Yae Miko: Konstelacje

Poziom Konstelacji Imię Konstelacji Efekt
C1 Yakan Offering   Za każdym razem, gdy Great Secret Art: Tenko Kenshin aktywuje Piorun Tenko, Yae Miko przywraca sobie 8 energii żywiołów.
C2 Fox’s Mooncall   Sesshou Sakura po stworzeniu zaczyna od poziomu 2, jej maksymalny poziom jest zwiększony do 4, a zasięg ataku zwiększony o 60%.
C3 Siedem Blasków   Zwiększa poziom Przywołania Yakan: Sesshou Sakura o 3. Maksymalny poziom ulepszenia wynosi 15.
C4 Channeling Sakury   Kiedy błyskawica Sesshou Sakury trafia przeciwnika, premia do Electro DMG wszystkich pobliskich członków grupy zostaje zwiększona o 20% dla Ss.
C5 Złośliwe przekomarzanie się   Zwiększa poziom Wielkiej Sekretnej Sztuki: Tenko Kenshin o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
C6 Zakazana Sztuka: Daisesshou   Ataki Sesshou Sakury ignorują 60% DEF przeciwnika.

Najlepsze zestawy artefaktów dla Yae Miko w Genshin Impact

W poradniku do Genshin Impact Yae Miko przedstawimy szczegóły dotyczące wszystkich artefaktowych buildów dla Yae Miko w grze.

Budowanie głównego DPS / Sub DPS

Yae Miko będzie postępować zgodnie z normą Główna konstrukcja DPS który będzie się skupiał głównie na Crit Rate, Crit Damage, ATK% i ER % zgodnie z wymaganiami. Jak na razie nie ma 4-częściowego zestawu artefaktów, który pasowałby do niej idealnie. Najlepiej jest używać zestawów artefaktów po 2 sztuki, tj.e. zestawy hybrydowe.

Istnieje wiele możliwych kombinacji artefaktów, głównie 2 szt. Finału Gladiatora w połączeniu z 2 pc Grzmiąca Furia, 2 pc Noblesse Oblige/ 2 pc Finał Gladiatora w połączeniu z 2 pc Grzmiąca Furia. Reminiscencja Shimenawy ma taki sam bonus do zestawu 2 szt. jak Finał Gladiatora, więc to też może być użyte. Jeśli build ma mniej ER%, to 2 pc Emblemat Odciętego Losu pomoże w tym.

Grzmiąca Furia

Genshin Impact Yae Miko Przewodnik
 • Bonusy do zestawu
 • Premia za 2 elementy: Premia do Electro DMG +15%
 • Bonus 4 częściowy: Zwiększa o 40% obrażenia zadawane przez Przeciążenie, Ładunek Elektryczny i Nadprzewodnik. Wyzwolenie takich efektów zmniejsza CD umiejętności elementarnych o 1s. Może wystąpić tylko raz na 0.8s.

Finał Gladiatora

Genshin Impact Yae Miko Przewodnik
 • Bonusy do zestawów
 • Premia za 2 elementy: ATK +18%
 • Bonus za 4 części: Jeśli posiadacz tego zestawu artefaktów używa miecza, claymore’a lub tyczki, zwiększa ich normalny atak DMG o 35%.

Priorytet statystyk artefaktu

Min maxing zawsze będą miały największe znaczenie dla każdej budowanej postaci. Yae Miko jest dość trudna do zbudowania, głównie z powodu problemów z ER% oraz tego, w jakiej drużynie będzie występować. Najpierw należy spróbować spełnić wymóg ER% lub zbudować tyle, ile się da, a następnie skupić się na zwiększeniu CR/CD%, jeśli jest to wymagane.

Yae Miko ma wysokie statystyki podstawowe. Dlatego też ogólne ATK% powinno być wysokie, ale postaraj się uzyskać nieco więcej z substatystyk artefaktów. Kwiat i Pióropusz są zawsze łatwiejsze do zdobycia. Ponieważ Sakura używa artefaktów hybrydowych, jest sporo miejsca na poprawę.

 • Pożądane substytuty: CR% I CD% > ATK% = ER%
Typ artefaktu Statystyka główna Priorytet substat
Kwiat HP CR%/CD% >ATK%=ER%
Plume ATK CR%/CD% >ATK%=ER%
Piaski ATK% CR%/CD% >ATK%=ER%
Goblet Premia% do umiejętności Electro DMG CR%/CD% >ATK%=ER%
Circlet CR / CD% CR%/CD% >ATK%=ER%

Wymóg ER% dla Yae Miko

Umiejętność „Rozerwanie” Yae Miko ma ogromny koszt energii. Jej regeneracja cząstek energii z Elemental Skill nie jest zbyt duża. Przed oficjalnym pojawieniem się w grze trudno jest oszacować dokładne zapotrzebowanie na energię dla niej.

Aby być po bezpiecznej stronie, celuj w 160+ ER%. Może potrzebować więcej niż to, nawet w połączeniu z Raiden Shogun. Jej najlepsza broń w slocie nie będzie miała podstatusu w postaci doładowania energią. Dlatego też cały ER% musi być uzyskany z substytutów artefaktów. Gracze muszą więc odpowiednio hodować i levelować artefakty.

Najlepsze bronie dla Yae Miko w Genshin Impact

Większość z 5-gwiazdkowych katalizatorów jest dla niej świetna, zwłaszcza Kagura’s Verity, Lost Prayer to the Sacred Winds i Skyward Atlas.

Verity Kagury to Verity Yae podpis broni, oprócz tego, że jest bardzo dobrym dodatkiem do statystyk dla każdej postaci. Jego pasywna umiejętność jest dostosowana do Yae, która może wykorzystać ten oręż do maksimum swoich możliwości. Ta broń jest bardzo potężna, ale wciąż nieco słabsza od takich broni jak Kostur Homy lub Nóż Pierwotnego Jadeitu. Oprócz Yae, żadna inna postać nie może w pełni aktywować tej biernej umiejętności.

Atlas Skyward i Zagubiona Modlitwa do Świętych Wiatrów to dobry wybór jako broń dla Yae. Te bronie są bardzo skuteczne pod względem zadawanych obrażeń i tylko nieznacznie ustępują Verity Kagury.

Ranking broni

Kagura Verity R1 > Zagubiona Modlitwa do Świętych Wiatrów = Atlas Skywardów

Należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie te bronie są bardzo zbliżone pod względem obrażeń. Dlatego jeśli ktoś ma już którąś z nich, z wyjątkiem broni sygnaturowej, lepiej użyć tej broni, zamiast sięgać po sztandary broni.

Wśród 4-gwiazdkowych katalizatorów, Widsith to najlepsza broń dla niej. Na poziomie R5 i z odpowiednim buffem może zadać nawet większe obrażenia niż Kagura Verity. Jednak ta broń cierpi na stosunkowo wysoki czas przestoju dla jej pasywnych buffów, ale jeśli gracze używają Yae Miko jako szybkiego, wymiennego DPS-a, to ta broń jest dla niej bardzo dobra. Pierścień Hakushina to kolejna dobra broń dla Emy, ponieważ może zapewnić jej buffy sojuszników i bardzo potrzebny ER% dzięki sub statystyce. Słoneczna Perła to dobry wybór, jeśli gracze nie mają żadnej innej broni, którą mogliby dać Yae Miko.

Werdykt Kagury

Poradnik do Genshin Impact Yae Miko
Obrazek przez miHoYo
 • bazowa ATK: 608 (poziom – 90)
 • Substat: 66.2 obrażenia krytyczne
 • Pasywna broń: Kagura Dance of the Sacred Sakura

Uzyskuje efekt Tańca Kagury podczas używania umiejętności elementarnej, dzięki czemu DMG umiejętności elementarnej postaci władającej tą bronią wzrasta o 12%/15%/18%/21%/24% przez 16 sekund. Maksymalnie 3 stosy. Postać ta zyskuje 12%/15%/18%/21%/24% premii do wszystkich żywiołów DMG, jeśli posiada 3 stosy.

Zagubiona Modlitwa do Świętych Wiatrów

Genshin Impact Yae Miko Przewodnik
Obrazek przez miHoYo
 • Bazowa ATK: 608 (poziom – 90)
 • Substat: 33.1% Crit Rate
 • Broń pasywna: Bezgraniczne Błogosławieństwo

Lost Prayer to solidny 5-gwiazdkowy katalizator, który ustępuje jedynie Verity Kagury pod względem wyboru Yae Miko. Zwiększa SPD ruchu o 10%. W czasie walki pomaga uzyskać 8% premii do obrażeń elementarnych co 4 s. Maksymalnie 4 stosy. Trwa do momentu, aż postać padnie lub opuści walkę.

Atlas Skyward

Atlas Skyward
 • Bazowe ATK: 674 (Poziom – 90)
 • Substat: 33.1% ATK
 • Pasywna broń: Wędrujące Chmury

Broń zwiększa premię do umiejętności Elemental DMG o 12%. Trafienia normalnym atakiem mają 50% szans na zyskanie przychylności chmur, które aktywnie szukają przeciwników w pobliżu i atakują ich przez 15 sekund, zadając 160% Atk DMG. Może się to zdarzyć tylko raz na 30s.

Widsith

Widsith
 • Bazowe ATK: 510 (Poziom – 90)
 • Substat: 55.1% obrażeń krytycznych
 • Pasywna broń: Debiut

Kiedy postać wchodzi na pole walki, przez 10 sekund otrzymuje losową piosenkę przewodnią. Może się to zdarzyć tylko raz na 30 sekund.

 • Recytacja: ATK zwiększa się o 60%.
 • Aria: Zwiększa wszystkie elementarne DMG o 48%.
 • Interludium: Mistrzostwo żywiołów zwiększa się o 240.

Pierścień Hakushina

Genshin Impact Yae Miko Przewodnik
 • Podstawowa ATK– 565 (poziom – 90)
 • Substat– 30.6% doładowania energii
 • Broń bierna– Sakura Saiguu

Po tym, jak postać wyposażona w tę broń wywoła reakcję żywiołu elektrycznego, pobliscy członkowie grupy o typie żywiołu, który brał udział w reakcji żywiołu, otrzymują 10% premii do obrażeń DMG dla swojego żywiołu, na 6 sekund. Uzyskane w ten sposób premie do żywiołów nie mogą być łączone w stosy.

Zapotrzebowanie na materiały do zadania „Wniebowstąpienie Yae Miko

W tym poradniku dotyczącym Genshin Impact Yae Miko, zajmiemy się materiałami potrzebnymi do wniebowstąpienia Yae Miko od poziomu 1 do poziomu 90.

Poziom Wniebowstąpienia Materiały do wniebowstąpienia
Poziom: 0-20 1x Srebro Ametystowe Vajrada, 3x Stary Strażnik, 3x Ganoderma Morska, 20k Mora
Poziom: 20-40 3x Fragment Ametystu Vajrada, 2x Fałszywa Płetwa Smokowca, 15x Stara Rękojeść, 10x Ganoderma Morska, 40k Mora
Poziom: 40-50 6x Fragment Ametystu Vajrada, 4x Fałszywa Płetwa Dragonheira, 12x Strażnik Kageuchi, 20x Ganoderma Morska, 60k Mor
Poziom: 50-60 3x Kawałek Ametystu Vajrady, 8x Fałszywa Płetwa Smokobójcy, 18x Rękojeść Kageuchi, 30x Ganoderma Morska, 80k Mora
Poziom: 60-70 6x Ametystowy odłamek Wadżrady, 12x Fałszywa płetwa smokobójcy, 12x Słynny strażnik, 45x Ganoderma morska, 100 tys. mor
Poziom: 70-80+ 6x Ametystowy kamień szlachetny Vajrada, 20x Fałszywa Płetwa Smokowca, 24x Osławiona Rękojeść, 60x Ganoderma Morska, 120k Mora

Materiały potrzebne do ulepszenia talentu Yae Miko

W tym poradniku do Genshin Impact Yae Miko wymagane są następujące materiały, aby rozwinąć 1 talent do poziomu 10.

Poziom Cel Wymagane materiały
Poziom 1
Poziom 2 3x Nauki Światła, 6x Stary Strażnik, x12500 Mora
Poziom 3 2x Przewodnik Światła, 3x Strażnik Kageuchi, x17500 Mora
Poziom 4 4x Przewodnik Światła, 4x Strażnik Kageuchi, x25000 Mora
Poziom 5 6x Przewodnik Światła, 6x Rękojeść Kageuchi, x30000 Mora
Poziom 6 9x Przewodnik Światła, 9x Strażnik Kageuchi, x37500 Mora
Poziom 7 4x Filozofia Światła, 4x Słynny Strażnik, 1x Nieznany Materiał Bossa, x120000 Mora
Poziom 8 6x Filozofie Światła, 6x Sławni Strażnicy, 1x Nieznany Materiał Bossa, x260000 Mora
Poziom 9 12x Filozofie Światła, 9x Słynny Strażnik, 2x Nieznany Materiał Bossa, x450000 Mora
Poziom 10 16x Filozofie Światła, 12x Sławny Strażnik, 2x Nieznany Materiał Bossa, 1x Korona Wglądu, x700000 Mora

Najlepsze postacie do pary z Yae Miko

Yae Miko Umiejętność „Rozerwanie posiada koszt energii 90, które jest bardzo wysokie wraz z długim zimnym puchem. To sprawia, że trudno ją dopasować do każdej kompanii drużynowej, ponieważ niewiele postaci jest w stanie zapewnić jej tak dużą ilość energii. Muszą to być również postacie elektro.

Genshin Uderzenie Raiden Shogun
Obrazek przez miHoYo

Tak to wygląda, Szogun Raiden jest jej najlepszym partnerem, ponieważ Raiden Shogun może zapewnić szybszą regenerację energii, a z kolei Yae Miko może pomóc jej w zwiększeniu liczby stosów Resolve. Yae Miko będzie przede wszystkim Rozszerzona postać DPS, i będzie potrzebował tylko baterii, aby utrzymać stały czas rozruchu. Doskonale sprawdza się w drużynach z Taserami lub Electro Hyper Carry, np. w drużynie Raidena Hyper Carry, gdzie może zastąpić Sara co daje jeszcze większy potencjał zadawania obrażeń w jednej rotacji.

Aktor głosowy Yae Miko

Japoński głos Yae Miko będzie podkładany przez Sakura Ayane, podczas gdy angielskie aktorstwo głosowe zostanie wykonane przez Ratana.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1