Jaka jest najmroczniejsza rzecz w Jujutsu Kaisen do tej pory?

Szczerze mówiąc? Tengen.

WSZYSTKIE RODZAJE SPOILERÓW Z MANGI W TYM TEMACIE!

Nie mów, że cię nie ostrzegałem.

Nieśmiertelny czarodziej Jujutsu i buddyjski kaznodzieja z okresu Nara, okresu historycznego poprzedzającego okres Heian, który był Złotym Wiekiem Jujutsu. Tengen nie pojawił się jeszcze w mandze ani anime, ale jego wpływ jest odczuwalny wszędzie.

Po pierwsze, Tengen jest powodem, dla którego Geto zwrócił się przeciwko ludzkości, ponieważ został odepchnięty przez zachowanie ludzi, których miał chronić podczas incydentu z Gwiezdnym Statkiem Plazmowym.

Pytacie, czym jest Naczynie Gwiezdnej Plazmy?? Dobre pytanie. Nie wiemy do końca, a ja nie ufam w pełni informacjom, które posiadamy.

Podobno nieśmiertelność Tengena zależy od możliwości połączenia się z innym osobnikiem, który rodzi się co około pięćset lat. Jeśli zrezygnowałby z tego procesu, jego Przeklęta Technika wymusiłaby zmianę w jego ciele i świadomości, ewoluując go do wyższego stanu, ale także pozbawiając go jego obecnej woli i być może czyniąc go zagrożeniem dla ludzkości. Połączenie się z naczyniem przepisuje informacje genetyczne jego starzejącego się ciała i resetuje Przeklętą Technikę.

Ale nie, dobrze przeczytaliście, buddyjski mnich pasożytuje na dzieciach, ponieważ dosłownie boi się reinkarnacji.

Mam dwa zasadnicze zastrzeżenia do podanych wyjaśnień tego procesu.

Jeśli Tengen opóźnia ten proces w nieskończoność, to jak możemy w ogóle spekulować, co może się wydarzyć?? Można przypuszczać, że to samo stało się z kimkolwiek, kto posiadał tę technikę przed Tengenem. To jest prawie pewne, ale reszta to tylko teoria. Być może w celu szerzenia buddyzmu w Japonii udał się do Indii lub Chin, gdzie taka sytuacja przydarzyła się już komuś innemu, po kim w jakikolwiek sposób odziedziczył Przeklętą Technikę. Więc kiedy sprowadził buddyjskie sutry, sprowadził też sztukę Jujutsu? Ale to tylko spekulacje.

Możliwe, że Kamo Noritoshi (nie, ten drugi) był wcieleniem tej teoretycznej poprzedniej Gwiezdnej Istoty Plazmowej, ponieważ wiemy, że ma on co najmniej 150 lat, ale wspomina, że był aktywny co najmniej tysiąc lat temu. To nadal czyniłoby go młodszym od Tengena, ale możliwe, że jest nawet starszy niż to, co zdradził do tej pory. Dałoby to nam precedens dla wątpliwości Tengena dotyczących jego ewolucji. Chyba, że tłumaczenie jest podejrzane, w takim wypadku możliwe, że powiedział coś w stylu „wiek”, „era” lub „epoka”, a nie tysiąclecia, chociaż Noritoshi na zdjęciu miał już charakterystyczny szew na czole, który wskazywał na posiadanie Przeklętej Techniki, co warto zauważyć. Być może Technika Przekleństw zmusza użytkownika do stania się prawdziwą Klątwą? „Geto” zdawał się sugerować, że jego zdaniem nie ma żadnej szczególnej różnicy między ludźmi, Klątwami i Czarodziejami Jujutsu poza tym, że przypadek robi z nimi, co chce, a jeśli on już przeszedł ten rodzaj apoteozy, miałoby to sens z jego punktu widzenia.

Co jest najmroczniejszą rzeczą w Jujutsu Kaisen do tej pory?
Co jest najmroczniejszą rzeczą w Jujutsu Kaisen do tej pory??

Mamy już na to przykład w postaci Krainy Więziennej, ostatniej pozostałości po innym mnichu (być może trzecim Naczyniu Plazmowym)?), który stał się lub został przekształcony w więzienie zdolne pomieścić wszystko. Wiemy, że potężni użytkownicy klątw i czarodzieje Jujutsu mogą po śmierci stać się Przeklętymi Obiektami, tak jak to było w planie dla ciała Yuji’ego, ale nie wiem. Dlaczego mnich miałby stać się więzieniem?? Nie rozumiem tego, chyba że było to coś niezamierzonego. Nie wygląda jak inne narzędzia, takie jak Zabawna Chmura czy czarne szable dao Megumi, w rzeczywistości wnętrze bramy wygląda jak ciało i można argumentować, że to raczej Genshin ewoluował w tę stronę z jakiegokolwiek powodu, a nie został do tego stworzony.

Po drugie, jeśli Naczynie z Gwiezdną Plazmą jest niezbędne do ustabilizowania ewolucji Tengena, to dlaczego on jeszcze żyje?? Moje robocze założenie jest takie, że Gwiezdny Naczynie Plazmowe jest w rzeczywistości prawowitym spadkobiercą Przeklętej Techniki Tengena, którą ten wchłonął lub w inny sposób wyeliminował wiele razy w ciągu swojego długiego życia. Myślę, że połączenie rytuałów i Gwiezdne Stowarzyszenie Religijne to dwa ramiona tego samego systemu kontroli, a z pomocą Tojiego tak się złożyło, że w tym przypadku zwyciężyło to drugie.

Należy również pamiętać, że Gojo i Geto dowiedzieli się, że dostarczenie statku do Tengen jest równoznaczne z wymazaniem go. Riko zdawała się wierzyć, że jej połączenie z Tengenem odbyło się na równych warunkach i że jej wola będzie trwała po tym, jak jej ciało fizyczne zostanie zintegrowane z jego, ale nic innego, co nam powiedziano, zdaje się na to wskazywać.

Z drugiej strony Tsukumo Yuki powiedziała „Geto”, że do optymalizacji Przeklętej Energii potrzebna jest bariera Tengen i że nieproporcjonalnie duża liczba Przeklętych Duchów pojawia się na wyspach Japonii w porównaniu do reszty świata. Wydaje mi się, że kiedy Tengen odziedziczył jego technikę, bariera, którą stworzył, w jakiś sposób scentralizowała skupianie się Przeklętych Duchów w Japonii. Ma to sens, ponieważ wydarzenie tego rodzaju i o takiej skali w naturalny sposób doprowadziłoby do Złotego Wieku Jujutsu, co rzeczywiście nastąpiło w okresie Heian, który nastąpił po okresie Nara.

Jaka jest najmroczniejsza rzecz w Jujutsu Kaisen do tej pory?
Jaka jest najmroczniejsza rzecz w Jujutsu Kaisen do tej pory?

W tym scenariuszu możliwe jest, że Sukuna był uważany za czarny charakter, ponieważ oprócz tego, że był morderczym psychopatą, sprzeciwiał się Mistrzowi Tengenowi, który zmonopolizował władzę nad Jujutsu wraz z trzema wielkimi rodzinami Czarodziejów. System kontroli, który ostatecznie został uosabiany przez Radę Wyższych Wzniesień, do której Gojo odnosi się przy różnych okazjach. Choć uważam, że niektórzy fani naciągają sprawy, próbując zrehabilitować jego postać, nie mam nic przeciwko temu, by wyobrazić sobie Sukuna jako Gojo swojej ery. Warto zauważyć, że legendarny Ryoumen Sukuna jest uważany zarówno za demona, jak i bohatera, w zależności od różnych regionalnych mitologii.

Więc tak, moja teoria jest taka, że najmroczniejszą rzeczą w Jujutsu Kaisen jest nieśmiertelny pasożyt, który gromadzi moc Jujutsu dla siebie i kilku rodzin współspiskowców, który uczynił z wysp japońskich stolicę formacji Przeklętego Ducha, założył Złoty Wiek Jujutsu i jest ostatecznym autorem każdej tragedii związanej z Klątwą od tamtego czasu.

W zasadzie to jest tak mroczne, że przydałaby mi się przerwa.

Jaka jest najmroczniejsza rzecz w Jujutsu Kaisen do tej pory?
Co jest najmroczniejszą rzeczą w Jujutsu Kaisen do tej pory?

Czas na więcej treningów Gojo-sensei?

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1