No Man’s Sky 2023: Poradnik dla początkujących

No Man’s Sky to interesująca gra fantasy o przetrwaniu, która pozwala graczowi przemierzać planetę pełną ciekawych i unikalnych stworzeń, krain, a nawet czasami napotykać wrogów, z którymi trzeba się uporać. Wiedza o tym, jak perfekcyjnie rozpocząć grę, a także poznanie najlepszych wskazówek i trików z pewnością ułatwi ci przejście przez kolejne etapy i sprawi, że gra stanie się przyjemniejsza.

Ten przewodnik dla początkujących pokaże ci wszystko, co musisz wiedzieć o grze No Man’s Sky w 2023 roku.

No Man’s Sky 2023: Poradnik dla początkujących

Niezbędne przedmioty & Porady i sztuczki

Priorytetem w tej grze jest naprawa skanera. Dzięki temu skanerowi szybciej znajdziesz zasoby potrzebne do przetrwania, bez niego prawdopodobieństwo śmierci jest bardzo duże.

Potrzebujesz pyłu ferrytowego do naprawy skanera. Rudę tę można powszechnie znaleźć w skałach znajdujących się w okolicy.

Po naprawieniu skanera, sód jest niezbędnym elementem, który musisz znaleźć jak najszybciej. Soda chroni Cię i daje Ci ochronę przed zagrożeniami. Bez niej zginiesz.

Upewnij się również, że używasz skanera do znalezienia roślin bogatych w tlen. Jest to również niezbędny przedmiot, który utrzyma Cię przy życiu przez całą grę.

Aby szybciej poruszać się po świecie i odkrywać obszary, warto wykonać wzmocnienie walki wręcz. Można to zrobić po prostu biegnąc i naciskając przycisk walki wręcz. Dzięki temu Twoja postać będzie mogła latać.

Na początku gry będziesz dużo wędrował po planecie i znajdował czerwone i żółte pojemniki. Szabruj je, bo możesz znaleźć wspaniałe przedmioty, które przydadzą Ci się w przyszłości.

Następnym krokiem, który musisz wykonać, jest naprawa wizjera analitycznego. Ten element wymaga tylko jednej nanorurki węglowej spreparowany. A kiedy już go zdobędziesz, zeskanuj wszystko, co się da, aby otrzymać darmowe dodatkowe jednostki na początku gry.

Podczas wędrówki po planecie natkniesz się na kryształy węgla. Te czerwone, kolczaste kryształy przydadzą się, gdy w przyszłości zaczniesz zasilać maszyny.

Przygotowania do następnej planety

Zbudowanie bazy na planecie, na której się znajdujesz, jest ważne, aby chronić się przed niebezpiecznymi burzami i regenerować tlen bez wydawania wielu materiałów.

W razie burzy zawsze możesz wsiąść do swojego statku, który dostałeś na początku gry, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Zbuduj przenośną maszynę rafineryjną. Ta maszyna będzie przetwarzać surowce w produkty i substancje nadające się do użytku. Bardzo przydatna maszyna, która pomoże ci w wielu taktykach przetrwania.

Gdy już zbierzesz wszystkie niezbędne materiały i naprawisz swój statek, weź przenośną rafinerię i ruszaj na następną planetę.

Podczas lotu w kosmosie możesz zestrzeliwać asteroidy, które dadzą ci złoto, srebro i różne inne zasoby.

Ważnym przedmiotem, który można zdobyć z asteroid jest tytan, który można wykorzystać do ładowania silników.

Po dotarciu do następnej planety będziesz miał szansę spotkać wrogów, którzy mogą próbować cię zaatakować.

Punkty zapisu

Latając po planetach, dotrzesz do punktów ratunkowych, które zapiszą postępy w grze i dadzą ci szansę na powrót do normalności, jeśli coś ci się nie udało.

Pamiętaj, aby zapisać grę przed wylogowaniem się z gry.

Zbuduj Manipulator Terenu, który pomoże Ci łatwo i szybko wykopać dziury w ziemi. To świetny sposób, aby zacząć zbierać mnóstwo zasobów dla swojego statku, bazy i siebie.

Ważnym przedmiotem, który możesz zdobyć, uprawiając ziemię za pomocą Manipulatora Terenu, są Ocalone dane. Ocalone dane pomogą ci zdobyć wiele planów do przyszłych budowli.

Budowanie bazy

Zbierz materiały do budowy Baza Komputer i znajdź dobre miejsce na rozpoczęcie budowy bazy. Możesz zbudować swoją bazę w dowolnym miejscu, ale najlepszym sposobem na osiągnięcie jak największej wydajności jest lot statkiem i znalezienie placówki handlowej.

Kiedy znajdziesz placówkę handlową, umieść w niej komputer bazowy i rozpocznij budowę bazy.

Po zajęciu terenu po prostu zacznij budować bazę, jak tylko chcesz.

Po zakończeniu budowy bazy odblokujesz Jednostkę Badawczą Budownictwa.

Ten przedmiot pomoże ci zdobyć znacznie więcej projektów z pomocą Ocalonych danych.

Dwie najważniejsze rzeczy do odblokowania w grze to:

  • Moduł teleportu do bazy
  • Reaktor biopaliwa

Po zbudowaniu bazy zrób jej fajne zdjęcie, a rozpocznie się „Nowy początek”.

Gra będzie wtedy w stanie dać Ci możliwość podróży na stację kosmiczną. Wewnątrz stacji kosmicznej znajdziesz wielu przydatnych bohaterów niezależnych, którzy mogą zlecać ci misje i handlować z tobą przedmiotami.

Możesz także skorzystać z usług sprzedawców, aby ulepszyć swój sprzęt, dając im materiały, które możesz zebrać na planetach.

W ten sposób stworzyłeś podstawy gry i jesteś gotowy do kontynuowania swoich działań przygoda. Możesz kontynuować, stale ulepszając swój sprzęt i bazę, a także zdobywając różne osiągnięcia.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1