Czym jest (i jak działa) system Pity w Genshin Impact

Prawie zawsze dodawane są nowe postacie Genshin Impact, umożliwiając graczom rozszerzanie swoich składów i dobieranie lepszych wojowników do swoich drużyn. Chociaż gra udostępnia kilka postaci startowych za darmo w głównej fabule, a kilka zostało zaoferowanych jako nagrody za wydarzenia, większość postaci musi zostać zdobyta poprzez system gacha-pull Wish. Na szczęście, system życzeń w Genshin Impact oznacza, że gracze mają gwarancję zdobycia 5-gwiazdkowej postaci lub broni po kilku nieudanych próbach.

Niektóre postacie są oferowane poza Życzeniami w ramach wydarzeń, jak na przykład trwające obecnie wydarzenie darmowej Diony, ale najlepsze postacie w Wpływ Genshin będą musiały zostać zdobyte poprzez system Życzeń. Życzenia można spełniać za pomocą Losów lub – częściej – za pomocą Primogemów. Ponieważ potrzeba 160 Primogemów, aby stworzyć jedno Życzenie, może to być nieco nudne i może spowodować, że gracze wydadzą prawdziwe pieniądze, aby kupić więcej waluty w grze.

Na szczęście, Genshin Impact posiada system litości, który oferuje pechowym graczom gwarantowane 5-gwiazdkowe postacie i bronie, jeśli ich poprzednie losowania zakończyły się niepowodzeniem. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ daje graczom 100% szans na zdobycie wspaniałej postaci lub broni po wykonaniu odpowiedniej liczby prób. A dla graczy, którzy chcą sprawdzić swoje szczęście przed podjęciem próby, przygotowano Genshin Impact Symulator Życzeń również istnieje.

Jakie są współczynniki przyciągania systemu litości w Genshin Impact

Zazwyczaj 5-gwiazdkowa postać w Genshin Impact ma współczynnik przyciągania około 0.6%. Postacie z bannera mają jednak nieco wyższy współczynnik przyciągania, dlatego też powtórki z bannera dla postaci takich jak Venti i Zhongli są tak ważne. Litość pojawia się w standardowych i limitowanych Sztandarach postaci na 90. wyciągnięciu. Tak więc, jeśli gracze przejdą 89 tur bez zdobycia 5-gwiazdkowej postaci, będą mieli 100% gwarantowaną szansę na zdobycie 5-gwiazdkowej postaci przy następnym Życzeniu.

Litość pojawia się nieco wcześniej w sztandarach broni, pozwalając graczom na zdobycie gwarantowanej 5-gwiazdkowej broni przy 80. wyciągnięciu, jeśli wcześniej mieli 79 pechowych prób. Jednak niektórzy gracze w Genshin Impact zauważyli, że system „miękkiej litości” również wydaje się być w grze, ponieważ wiele osób zgłosiło, że dostaje 5-gwiazdkową postać z Bannera, taką jak Zhongli lub Ganyu, bliżej 75. próby. Jednak ten system „miękkiej litości” nie został oficjalnie wspomniany przez dewelopera miHoYo, tak jak normalny system litości.

Wpływ Genshin jest grą opartą na gacha, co oznacza, że często konieczne jest wyciąganie postaci i broni poprzez system Życzeń. Jednak dzięki systemowi litości, gracze mają zagwarantowaną szansę na zdobycie 5-gwiazdkowych postaci i broni – nawet jeśli mają trochę pecha.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1