Genshin Impact Konstelacje postaci, które naprawdę nie są tego warte

Jeden z najlepszych sposobów na Genshin Uderzenie postacie stają się silniejsze dzięki ulepszaniu swoich gwiazdozbiorów. Chociaż niektóre postacie są naturalnie silniejsze od innych, ulepszenia konstelacji i inwestycje mogą sprawić, że każda postać będzie błyszczeć. Jednak ulepszenia konstelacji nie są łatwe do zdobycia, ponieważ wymagają od graczy wyciągnięcia dodatkowych kopii postacie w gacha.

Dzięki temu gracze powinni wiedzieć, które ulepszenia konstelacji nie są warte uwagi Uderzenie Genshina aby nie marnować swoich ograniczonych zasobów i primogemów. Podczas gdy większość ulepszeń konstelacji przynosi korzyści Genshin Impact postacie w jakiś sposób, niektóre z nich mają niskie zyski w porównaniu do inwestycji.

Konstelacja Bennetta 6

Pomimo tego, że Bennett jest jedną z najsilniejszych postaci wspierających w grze Genshin Impact, Jest to również jedyna postać, która posiada konstelację, której większość graczy będzie chciała uniknąć. Ostatnia konstelacja Bennetta nosi nazwę „Ogień idzie ze mną” i zamienia wszystkie obrażenia fizyczne zadawane przez postacie z mieczem, claymore i bronią palną na obrażenia od pyro, gdy znajdują się one w zasięgu żywiołu Bennetta. Daje im także 15% premii do obrażeń od pyro, gdy znajdują się w promieniu jego wybuchu żywiołu.

Chociaż na papierze wydaje się to korzystnym ulepszeniem konstelacji, zamiana wszystkich obrażeń fizycznych na konkretny typ żywiołu ma kilka wad. Uderzenie Genshina postacie, które w dużym stopniu polegają na obrażeniach fizycznych, takie jak Razor, Keqing i Xiangling, będą miały nadpisane niektóre ze swoich buforów, ponieważ pierwszeństwo będzie miała infuzja Pyro. Tylko postacie takie jak Diluc mogą wykorzystać dodatkową premię do obrażeń od Pyro, która pojawia się wraz z szóstą konstelacją Bennetta. Ponieważ jednak Bennett jest uniwersalnym wsparciem, gracze skutecznie ograniczają jego możliwości dopasowania się do każdego składu drużyny. Jeśli gracze chcą, aby ich Bennett był jak najbardziej elastyczny, powinni wstrzymać się z aktywacją jego szóstej konstelacji.

Pierwsze trzy konstelacje Xianglinga

Chociaż Xiangling zadaje potężne obrażenia fizyczne na początku gry Uderzenie Genshina, traci na znaczeniu w późnej fazie gry, ponieważ jest zdeklasowana przez inne postacie DPS, a obrażenia fizyczne nie są dobrze skalowane. Jednakże, jej zastosowanie Pyro jest również dość słabe w czasie przestoju jej żywiołowej eksplozji, co oznacza, że jej zdolność wspierająca jest również dość słaba.

W rezultacie, Uderzenie Genshina Gracze, którzy chcą przekształcić Xianglinga w postać wspierającą, będą musieli zdobyć jej czwartą konstelację, „Slowbake”.” Konstelacja ta zwiększa czas działania jej wybuchów żywiołów o 40%, co oznacza, że jej zastosowanie Pyro jest o wiele silniejsze i oferuje o wiele więcej użyteczności. Jednak pierwsze trzy konstelacje Xianglinga są dość przeciętne i gracze będą musieli zdobyć wszystkie trzy, zanim otrzymają „Slowbake”.”

Dlatego, o ile gracze nie awansowali już Xianglinga do trzeciej konstelacji, często nie opłaca się specjalnie dla niego turlać lub kupować go w sklepie. Zamiast tego, gracze powinni poczekać, aż będą mieli już kilka kopii, zanim zdecydują się na jej czwarty gwiazdozbiór. W międzyczasie Xiangling utknęła w martwym punkcie, gdzie ma zestaw DPS, który się nie skaluje, ale wymaga czwartej konstelacji, aby błyszczeć jako wsparcie.

Pierwsza konstelacja Venti

Pomimo tego, że Venti jest najbardziej użyteczną postacią w Wpływ Genshina, jego pierwsza konstelacja jest jedną z najbardziej bezsensownych. Choć nie jest to koniecznie szkodliwe, to jest to bardzo uciążliwe dla graczy, którzy rzucili Venti po raz drugi. Konstelacja ta, nazwana „Rozszczepiającym się Galem”, wystrzeliwuje dodatkowe dwie strzały podczas naładowanych ataków Ventiego, zadając 33% obrażeń od pierwszej strzały.

Biorąc pod uwagę fakt, że Venti prawie nigdy nie używa naładowanych ataków, konstelacja ta wydaje się być raczej pustym miejscem niż ulepszeniem. Naładowane strzały są rozłożone pod niewygodnym kątem 30 stopni, co oznacza, że jest to dość nieskuteczne w przypadku grup wrogów, chyba że są oni zgrupowani razem dzięki umiejętności kontroli tłumu. Co więcej, rozrzut strzał utrudnia także snajpienie mniejszych przeciwników i wymaga, aby Venti znajdował się bliżej, aby zadać dodatkowe obrażenia.

Chociaż „Rozdwojenie Galów” nie jest konstelacją, która pogarsza Venti, to jednak nie jest ona zbyt dobra i nie warto w nią inwestować. Większość graczy nie zauważy różnicy między Venti z zerową liczbą gwiazdozbiorów a Venti z pierwszym gwiazdozbiorem. Choć Venti nie ma już sztandaru, ale pojawiły się plotki, że 5-gwiazdkowa Genshin Impact będą miały w przyszłości wznowienia. W rezultacie, gracze mogą chcieć uniknąć tworzenia dodatkowych kopii Venti i zachować swoje primogemy na przyszły sztandar.

RELATED: Genshin Impact oficjalnie ogłasza datę rozpoczęcia Xiao Banner

Drugiej konstelacji Keqing

Spośród wszystkich obecnych 5-gwiazdkowych postaci w Uderzenie Genshina, Konstelacje Keqinga wydają się najbardziej nieprzytłaczające. Są to często bardzo małe ulepszenia, które przynoszą niewielki zwrot, biorąc pod uwagę fakt, że jest ona już dość rzadka jako postać 5-gwiazdkowa. W szczególności, druga konstelacja Keqing, „Keen Extraction”, jest przesadzona dla jej zestawu i nie pasuje do inwestycji w jej trzykrotne turlanie.

„Keen Extraction” ma 50% szans na wytworzenie cząsteczek elementarnych, gdy ataki Keqinga trafią w przeciwników dotkniętych efektem elektro. Choć na papierze brzmi to jak dobry pomysł, jest zupełnie niepotrzebne, biorąc pod uwagę, jak szybko Keqing ładuje swoje umiejętności. Choć jej wybuch żywiołu ma krótki czas odnowienia (12 sekund), szybko ładuje energię, co oznacza, że często będzie miała gotowy wybuch żywiołu, zanim czas jego odnowienia dobiegnie końca. Nawet przy minimalnej inwestycji w statystykę ładowania energii Keqing jest w stanie mieć stały czas działania swojej eksplozji żywiołu.

Dlatego, Genshin Impact’s Keqing rzadko korzysta ze swojej drugiej konstelacji. Choć nie ma to na nią żadnego negatywnego wpływu, jest to zbędne, biorąc pod uwagę, jak szybko jest w stanie naładować swój żywiołowy atak. W związku z pogłoskami o rychłym pojawieniu się sztandaru Keqing, gracze powinni być ostrożni w inwestowaniu w jej konstelacje.

Druga konstelacja Qiqi

Podobnie jak Keqing, Genshin Impact’s Qiqi cierpi z powodu zbyt słabych konstelacji, mimo że jest potężną postacią. Choć Qiqi jest najbardziej konsekwentnym uzdrowicielem w grze, jej gwiazdozbiory nie odzwierciedlają zbyt dobrze jej zestawu. W szczególności jej druga konstelacja „Frozen to the Bone” jest przeciętna, jak na wymaganą ilość inwestycji.

„Zamrożenie do kości” zwiększa o 15% obrażenia Qiqi zadawane przeciwnikom dotkniętym efektem Cryo. Ponieważ uzdrowienia Qiqi skalują się w zależności od jej ataku, niektórzy gracze mogą być skłonni uwierzyć, że jest to solidne zwiększenie obrażeń. Jednak jej atak skaluje się dość słabo, ponieważ zadaje głównie obrażenia fizyczne. Qiqi nie jest w stanie skutecznie używać Cryo, ponieważ jej umiejętność żywiołów nie jest często aktywowana. Choć konstelacja nie jest szkodliwa, 15% wzrost jest nieistotny, biorąc pod uwagę jej słabe skalowanie i nieefektywne zastosowanie Cryo. Qiqi będzie potrzebować użytkownika Cryo, takiego jak Ganyu lub Chongyun, aby efektywnie wykorzystać 15% wzrost.

W rezultacie, Genshin Impact Qiqi jest kolejną postacią, która widzi minimalne korzyści z drugiego ulepszenia konstelacji. Chociaż „Zamrożona do kości” nie jest złą konstelacją, to jest ona gorsza od wielu innych konstelacji 5-gwiazdkowych postaci. Choć konstelacja jest fajna, nie warto dla niej tworzyć trzech kopii Qiqi.

Genshin Impact jest już dostępna na PC, PS4, Androida i iOS

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1