Jak naprawić wysoki Ping w Robloxie | 2023 Quick Fix

Roblox i wysoki ping są znane z tego, że idą w parze. Ale czy wysoki ping jest zazwyczaj problemem w grze, cóż, jest to mało prawdopodobne. Jest to spowodowane głównie słabym połączeniem, przestarzałymi sterownikami sieciowymi, niestabilnym połączeniem, używaniem oprogramowania sieciowego innych firm i nie tylko. Zasadniczo, zwykle sprowadza się to do problemów specyficznych dla graczy, a nie problemów z samymi serwerami.

Niemniej jednak, te problemy są w większości przypadków łatwe do naprawienia!

Naprawa wysokiego pingu – Roblox 2023 Quick Fix

Rzecz w tym, że w niektórych przypadkach może to być po prostu przypadek i problem związany z serwerem. Ale w ponad 90% przypadków jest to po prostu jakiś problem, który występuje w systemie.

Oto kilka prostych rozwiązań problemu wysokiego pingu, które omówimy dokładniej poniżej:

  • Przepłukiwanie DNS
  • Przełączanie się na połączenie przewodowe
  • Uruchamianie Robloxa jako administrator
  • Aktualizowanie systemu operacyjnego

Przepłukać DNS

Przepłukanie DNS w systemie jest bardzo proste, zwłaszcza w przypadku maszyn z systemem Windows. Otwórz menu Start i wpisz „cmd”, kliknij prawym przyciskiem myszy i uruchom jako administrator.

Wpisz: „ipconfig /flushdns” ant naciśnij Enter. Wykonanie polecenia powinno zająć sekundę. Następnie możesz spróbować uruchomić Roblox i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Przełącz się na połączenie przewodowe

Może się to wydawać banalne, ale wielu graczy nie chce przechodzić przez kłopot z połączeniem przewodowym i woli Wi-Fi. Ma to wiele minusów, w tym między innymi wolniejsze i mniej stabilne połączenie.

Jeśli więc masz jakiekolwiek problemy z opóźnieniami, to jest to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu. Przełącz się na połączenie przewodowe i sprawdź, czy to coś zmieni.

Uruchom Robloxa jako administrator

W niektórych przypadkach gra może nie mieć odpowiednich uprawnień administracyjnych, aby mieć lepszy dostęp do sieci. To nie jest wyłącznie problem Robloxa, może się zdarzyć w prawie każdej grze.

Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na Roblox i kliknij „Uruchom jako administrator”. Gdy pojawi się nowe okno potwierdzenia, naciśnij „Tak”.

Zaktualizuj swój system operacyjny

To kolejna trywialna naprawa. Dla tych, którzy nie są świadomi, aktualizacje oprogramowania są bardzo ważne dla wydajności twojego systemu. W wielu przypadkach mogą one nawet wpływać na gry.

Mimo wszystko, warto regularnie aktualizować system operacyjny. Wystarczy przejść do menu Start i wyszukać „Windows Update”. W nowym oknie kliknij „Sprawdź aktualizacje” i w razie potrzeby zaktualizuj system.

Jeśli żaden z powyższych problemów nie zadziałał, może to być problem z serwerem lub grą. Po pierwsze, sprawdź status serwera Roblox i zobacz, czy serwery działają. Jeśli tak jest, ostatnią deską ratunku jest próba całkowitej reinstalacji gry.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1