Genshin Impact: Mapa i lista lokacji Geoculus

W świecie Genshin Impact, każda ważna lokacja na świecie jest związana z jednym z siedmiu żywiołów występujących w grze. Wyraża się to aż do niektórych znalezionych na świecie przedmiotów kolekcjonerskich – a doskonałym tego przykładem jest Geoculus, które są ukryte w całym regionie Liyue. Na tej stronie umieścimy listę wszystkich Geoculusów Lokalizacje Geoculus abyś mógł ich wszystkich złapać.

Podobnie jak w przypadku przedmiotów Anemoculus, które można znaleźć w regionie Mondstadt, Geoculus (to jedno słowo, a nie Geo Oculus, jak niektórzy piszą…) to specjalne przedmioty kolekcjonerskie, które można znaleźć w regionie Liyue. Gdy już zdobędziesz kilka takich przedmiotów, możesz zabrać Geoculi do Statuy Siedmiu w regionie Liyue i wymienić je na bardzo przydatne nagrody.

Przygotowaliśmy poręczną mapę, która pokazuje wszystkie lokalizacje wszystkich Geokulusów w regionie – a jest ich całe mnóstwo. Przyjrzyj się:

Lista lokalizacji Geoculus w Genshin Impact

Teraz już wiemy – to jest jeden wielki obraz. Trudno będzie dostrzec szczegóły, ale możesz kliknąć na nie, aby je powiększyć, i powiększyć, aby zobaczyć więcej szczegółów. Genshin Impact ma absolutnie ogromną mapę, a najłatwiejszym sposobem na pokazanie wam każdej z nich jest pokazanie ich wszystkich na jednej mapie Lokalizacje Geoculus jest pokazanie ich wszystkich na jednej mapie.

Do znalezienia i złapania jest w sumie 131 Geoculusów, a to bardzo dużo. Na powyższej mapie zaznaczono wszystkie lokacje Geoculus – jest kompletny. Jeśli obrazek nie robi na tobie wrażenia, KyoStinV na YouTube przygotował świetny przewodnik wideo ze wszystkimi 131 lokacjami:

Ponadto jest jeden szczególny Geokulus, o którym powinieneś wiedzieć: ten znajdujący się w najbardziej wysuniętym na północ punkcie naszej mapy jest ukryty pod ziemią, a jego lokalizacja będzie dostępna dopiero po wykonaniu zadania „Chi z Guyun”. Jeśli nie możesz znaleźć tej broni, to właśnie dlatego.

Dobrą rzeczą jest to, że Geoculus jest generalnie łatwy do zauważenia w grze, a gdy już będziesz blisko, mini mapa w grze wskaże ci dokładną lokalizację. Często Geoculus będzie lekko ukryty lub będzie można go zobaczyć, ale w trudno dostępnym miejscu.

Geokulusy są również dość oczywiste – błyszczące i mają złoty kolor, który gracze Genshin Impact będą kojarzyć z elementem Geo. Często będą się z tobą drażnić tym, jak bardzo są oczywiste, rzucając ci wyzwanie, abyś je osiągnął.

Nie są one zdecydowanie najtrudniejszą rzeczą do znalezienia w Genshin Impact – ale zebranie każdego Geoculusa zajmie ci trochę czasu. Po zebraniu sporej ich liczby, możesz wymienić je na przydatne ulepszenia.

Nagrody za Geokulusy: nagrody za zbieranie Geokulusów

Za samo zbieranie Geoculusów nie otrzymasz żadnych nagród – musisz je wziąć i wymienić. Aby to zrobić, musisz udać się do Statuy Siedmiu w regionie Liyue, którą można znaleźć dość często. Prawdopodobnie dobrze znasz te posągi, ponieważ są to Twoje punkty szybkiej podróży, punkty leczenia itd.

W każdym razie, jeśli znajdziesz posąg, możesz wymienić w nim swojego Geoculusa na ofiarę dla bogów. W ten sposób zdobędziesz poziom Statuy Siedmiu, co da ci nagrody, m.in Zwiększanie wytrzymałości (Raising your Stamina) (które w przeciwnym razie można podnieść tylko poprzez rozwój postaci i tymczasowe ulepszenia przepisów kulinarnych), EXP z przygody aby podnieść swój poziom, Primogemy (do rysowania sztandarów Gacha), oraz Geo Sigils (wymienialne na przedmioty w sklepie Souvenier Shop).

Posągi Siedmiu są wszędzie, więc badajcie i szukajcie różnych – możecie ich używać do szybkiej podróży, ale także do regularnego zwracania Geoculusa, dopóki posągi nie osiągną 10 poziomu i nie oddadzą wszystkich swoich nagród.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1