Jak zdobyć szablę w grze Blox Fruit

Blox Fruit to gra w Roblox stworzona w styczniu 2019 roku przez mygame43, który stworzył również inne wspaniałe gry Roblox. Blox Fruits jest mocno zainspirowany serią mangi/anime One Piece. Gra koncentruje się wokół owoców Blox (Devil Fruits), które można losowo zdobyć w grze.

Owoce Blox mogą dać ci różne ruchy/zdolności, w zależności od tego, który z nich zdobędziesz. W grze znajduje się wiele różnych owoców Blox. Najdroższy z nich, znany jako Smok, kosztuje 3 500,00 Beli lub 2 600 Roblux i pozwala na przemianę w smoczą postać.

Gra jest grą action-adventure, w której możesz używać różnych mieczy, aby zwiększyć swoją moc. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak odblokować miecz Saber z poziomu Legendarnego w Blox Fruit.

Jak odblokować szablę w Blox Fruit

Owoce Blox

Legendarny miecz Saber można zdobyć tylko po ukończeniu łamigłówki Ekspert Saber. Łamigłówka Eksperta Szabli może być dość trudna i składa się z trzech różnych części.

Aktywuj wszystkie zielone przyciski na Wyspie Dżungli

Zielone przyciski

Na całej Wyspie Dżungli znajduje się pięć zielonych przycisków. Musisz aktywować je wszystkie przed kontynuowaniem łamigłówki Ekspert Szabli.

  • Pierwszy przycisk znajduje się w lewej dolnej części krzaka za kamienną ruiną.
  • Inny przycisk znajduje się na północny wschód od punktu zejścia do wody w dżungli. Powinieneś znaleźć go na drzewie skierowanym w stronę Środkowego Miasta.
  • Następnie udaj się do kuzyna handlarza owocami Blox. Powinieneś być w stanie znaleźć zielony przycisk tuż obok niego.
  • Następnie przejdź do obszaru, w którym goryle składają ikrę. Przycisk powinien znajdować się z boku drzewa, zwrócony w stronę Króla Goryli.
  • Ostatni przycisk znajduje się również na wyspie, na której goryle składają ikrę. Powinna znajdować się obok prowizorycznego doku na kamiennej plaży.

Po aktywowaniu wszystkich zielonych przycisków, udaj się do domu NPC dającego questy na środku wyspy. Stamtąd powinieneś zobaczyć otwór, który został otwarty po aktywowaniu wszystkich zielonych przycisków. Zejdź w dół dziury, a na ścianie powinieneś zobaczyć wiersz z pochodnią po boku.

W wierszu napisano: „Piasku, mój dom stoi”. Teraz ciemna i ponura, Przynieś światło do środka.” Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć pochodnię i udać się na Bezludną Wyspę.

Pustynia i Mroźna Wioska

Mroźna Wioska

Druga część zaczyna się na Pustyni. Tutaj powinieneś uważać na zawalony dom z czerwonymi drzwiami. Wejdź do domu drzwiami, a zobaczysz zasłonę. Wystarczy wyposażyć pochodnię i stanąć obok zasłony, aby ją spalić i odkryć tajne pomieszczenie.

Gdy wejdziesz do środka, powinien cię powitać kolejny wiersz na ścianie. W wierszu czytamy: „Jeśli mocy szukasz, Napełnij kielich z przecieku. Pozostawiony sam na sam na mrozie, ma do opowiedzenia pewną historię.” Po prostu chwyć kubek i udaj się do Zamarzniętej Wioski.

Kiedy znajdziesz się w Zamarzniętej Wiosce, musisz wejść do jaskini, gdzie znajdziesz Nauczyciela Umiejętności. Wewnątrz jaskini powinieneś znaleźć lodowy stalaktyt z kroplami wody spadającymi na ziemię. Wystarczy, że wyposażysz kielich i staniesz pod stalaktytem. Wystarczy jedna kropla, aby całkowicie napełnić kielich.

Po całkowitym napełnieniu kubka wyjdź z jaskini i udaj się na górę wioski. Stamtąd znajdź dom w pobliżu handlarza mieczem ze wschodu, a w środku powinieneś znaleźć chorego człowieka. Porozmawiaj z nim, wybierz opcję „Help”, a on powinien odpowiedzieć „Thank you so much! Proszę, spotkaj się z moim synem. Jestem pewien, że cię wynagrodzi.” Opuść wioskę i udaj się do Wioski Piratów.

Wioska piratów i bitwa z Shanksem

Wyspa przywódców mafii

Po dotarciu do wioski piratów znajdź bogacza i porozmawiaj z nim. Podziękuje Ci on za pomoc swojemu ojcu, ale powie również, że przywódca mafii ukradł wszystkie jego pieniądze. Chce, abyś znalazł przywódcę mafii i jak najszybciej go załatwił, aby mógł cię nagrodzić.

Aby zabić przywódcę mafii, udaj się na wyspę na północ od Wioski Piratów. Po pokonaniu przywódcy mafii wróć do bogacza i przekaż mu dobre wieści. Podziękuje ci za odzyskanie pieniędzy i da ci w nagrodę starożytny relikt.

W tym momencie masz już starożytny relikt i możesz stawić czoła Saber Expert/ Shanksowi. Wróć na Wyspę Dżungli i przygotuj się na ostateczną bitwę. Znajdź kamienny budynek, w którym znajduje się kuzyn handlarza owocami Blox. Tuż obok schodów powinieneś znaleźć dziurę w kształcie relikwii. Po prostu wyposaż relikt i włóż go do dziury. Drzwi powinny się otworzyć, a w środku powinien być Saber Expert. Jeśli go nie ma, poczekaj kilka minut, ponieważ odradza się co 30 minut.

Zabicie eksperta od szabli

Zabicie eksperta od szabli

W tym momencie wszystko, co musisz zrobić, aby zdobyć szablę w Blox Fruit, to zabić eksperta od szabli. To zadanie łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ekspert od szabli ma poziom 200 i jest dość trudny do zabicia, nawet jeśli ty też masz poziom 200.

Strategią, którą stosuje wiele osób, jest trzymanie się z daleka i pozostanie na zewnątrz. Nie może on opuścić drzwi, więc wystarczy, że wyprowadzisz w niego swoje ataki dystansowe. Nadal może używać ataków dystansowych, więc uważaj.

Po zabiciu eksperta od szabli, upuści on legendarny miecz o nazwie Szabla. Po wykonaniu zadania będziesz mógł kupić umiejętność Ken Haki od Usoapa, jeśli masz poziom 300.

Uwaga: Musisz mieć co najmniej 200 poziom, aby walczyć z Saber Expert, w przeciwnym razie otrzymasz wiadomość, że nie jesteś jeszcze gotowy.

Miecz Saber ma w swoim zestawie ruchów Śmiertelny Pęd i Potrójne Cięcie. Miecz zadaje dobre obrażenia, ma przyzwoity hitbox, świetnie nadaje się na wczesną broń startową i jest idealny do szlifowania.

I tak oto odblokowujesz szablę w owocach Blox. To długa i makabryczna misja, ale w zamian otrzymasz legendarny miecz, co sprawia, że jest tego warta.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1