Genshin Impact Artifact Strongbox: Wszystko, co musisz wiedzieć

Wpływ Genshina niedawno wprowadzono bardzo oczekiwaną aktualizację Inazumy. Dzięki tej łatce, miHoYo wprowadziło do Genshin Impact różne mechaniki i gadżety, a jedną z nich jest nowa mechanika rzemiosła o nazwie Mystic Oferty który pozwala podróżnikom na stworzenie Artefakt Strongbox.

System rzemiosła w Genshin Impact jest bardzo ważny. Dzięki temu gracze mogą zwiększyć potencjał swojej postaci, ulepszając ją i jej ekwipunek, a także otrzymując narzędzia ułatwiające eksplorację. Dzięki nowym Mistycznym Ofiarom, gracze mogą teraz otrzymać 5-gwiazdkowe artefakty poza domenami artefaktów i trofeów. Ten nowy system bardzo różni się od dotychczasowych. 

Skrzynki na artefakty mogą być tworzone dzięki Mistycznym Ofiarom. Jest on odblokowywany w AR 45. Gracze muszą się poświęcić trzy 5-gwiazdkowe artefakty aby otrzymać jeden artefakt. Cztery artefakty dostępne obecnie do konwersji to Trupa Wędrowca, Finał Gladiatora, Noblesse Oblige i Zakrwawione Rycerstwo. Wokół tej mechaniki jest wiele sceptycyzmu, który wyjaśnimy w tym artykule, przedstawiając jednocześnie wady i zalety.

Jak konwertować artefakty

Oto procedura krok po kroku, jak przekształcić artefakty w Artifact Strongbox

 1. Udaj się do stołu rzemieślniczego.
 2. Przejdź do trzeciego menu /najniżej położona sekcja/
 3. Wybierz skrzynkę na artefakty.
 4. Wybierz 5 gwiezdnych artefaktów do poświęcenia.

Zalety skrzyni z artefaktami

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest to, że Artifact Strongbox nie jest dobry, ponieważ trzeba dostarczyć 3 artefakty w zamian za otrzymanie 1 artefaktu. Choć na początku może się to wydawać złe, gracze muszą zrozumieć, że w ekwipunku znajduje się wiele złych artefaktów, które nie są warte levelowania. Używanie tych artefaktów, aby mieć szansę na zdobycie nowego artefaktu, będzie lepszym rozwiązaniem niż używanie ich jako pokarmu. Zdobywanie artefaktów odpowiedniego typu może być czasem kłopotliwe.

 • Szlifowanie dla Karmazynowa Wiedźma z Płomieni przez tygodnie tylko po to, by zdobyć Lavawalker może prowadzić do problemów z głowy. Tutaj przydaje się Strongbox, dzięki któremu można uzyskać pożądane rodzaje artefaktów. Mamy nadzieję, że miHoYo wypuści w przyszłości więcej zestawów artefaktów, aby uczynić tę funkcję bardziej użyteczną.
 • Finał Gladiatora oraz Trupa Wędrowca artefakty można zdobyć tylko w trakcie wykonywania questów.
 • Relikwiarz artefaktów jest otrzymywany z Spiralna Otchłań, i pokonywanie bossów. Ci bossowie wymagają dodatkowa żywica w porównaniu do domen grindowalnych. Mistyczne ofiary umożliwia graczom wymianę niechcianych 5-gwiazdkowych artefaktów na bardziej pożądany typ i zapewnia dobrą wartość, jeśli gracze zajmują się farmą Wędrowców lub Gladiatorów.
 • Wraz z dodaniem zestawu Shimenawa, Gladiatorzy stracili na wartości, ponieważ Shimenawa ma taki sam efekt dwóch części i jest grindowalna w Inazumie. Zestaw Wędrowców nadal ma swoją wartość.
 • Noblesse Oblige jest wszechstronny zestaw jest używana przez wiele postaci w grze. Podczas tworzenia wsparcia dla dwóch drużyn, dwie postacie będą potrzebować premia 4 szt. Dlatego ten bardzo popularny zestaw można zdobyć za pomocą Artifact Strongbox.
Artefakty dostępne do konwersji

Gdy gracze zbliżają się do końca gry Skrzynka na artefakty zaczynają przynosić większą wartość, ponieważ gracze będą mieli mnóstwo złych artefaktów do wykorzystania. Gracze, którzy wciąż budują drużyny, powinni powstrzymać się od korzystania z tego systemu. Artefakty, które są nagradzane w domenach, mają podobny rozkład jak skrzynka z artefaktami. 


Dlatego równie dobrze można farma 100+ domen artefaktów i można z nich uzyskać tylko jeden dobry kwiat. Jedyną różnicą jest to, ile zapłaciłeś za ten jeden kwiat 2000 żywicy, lub 0 żywicy i garść 5-gwiazdkowych artefaktów, które i tak nie będą używane.

Wady skrzyni na artefakty

 • Największą wadą tworzenia Artifact Strongboxów jest to, że gracze poświęcają trzy 5-gwiazdkowe artefakty w zamian za jeden. Nie ma kontroli nad główną statystyką lub podstatą, jaką będą miały artefakty. Jedyną rzeczą, którą gracze mogą dowolnie wybrać, jest zestaw artefaktów. Problem z tym jest taki, że podróżnicy nie mogą wybrać konkretnego typu artefaktu, co oznacza, że gracze szukający kielicha mogą dostać Circlet. 
 • We wczesnej lub środkowej fazie gry użycie złe artefakty jako paszę dla lepszych artefaktów i złomowanie artefaktów dla Mory jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z losowego systemu generowania artefaktów.
 • Ponieważ system jest czysto RNG, nawet po wydaniu tysięcy złych artefaktów, gracze mogą skończyć z zero użytecznych artefaktów. Dlatego przed wydaniem zasobów pamiętaj o tym fakcie, aby uniknąć frustracji.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1