Genshin Impact: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Cryo

Spośród żywiołów dostępnych w Wpływ Genshina, Cryo jest jedną z niewielu postaci, które pozostawiają na widzach niezatarte wrażenie. Symbolizując lód, Krio reprezentuje antagonistyczny kraj Śnieżnaja (i jego organizacje, takie jak Gildia Poszukiwaczy Przygód). Mimo że Cryo jest przedstawicielem złowrogiej carycy, stał się jednym z najbardziej powszechnych elementów w grze.

RELATED: Genshin Impact: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pyro

Liczba faktów na temat tego ciekawego żywiołu stale rośnie – od dużej listy grywalnych postaci po jego interesujące właściwości. Od lodowych ostrzy Chongyuna po piękne lodowe kwiaty Ganyu – coraz więcej można się dowiedzieć o tym mroźnym żywiole.

10 Jego interesujący status

Nie daj się zwieść, status Cryo i zimna to nie to samo. Status Zimny pochodzi od umiejętności Cryo, ale to nie to samo. Status zimna odnosi się do obniżenia statusu związanego z umiejętnościami Cryo.

Status zimna znacznie zmniejsza szybkość dotkniętych nim osób. Jest to świetny środek odstraszający szybko poruszających się przeciwników, których trudno jest trafić bronią taką jak łuk. To powiedziawszy, zimno ma również inne efekty, takie jak umożliwienie reakcji zamrożenia.

9 Dużo reakcji

Każdy element jest powiązany z innymi na kilka sposobów. Istnieją jednak elementy takie jak Cryo, które oferują zwiększoną liczbę reakcji żywiołów. Mówiąc dokładniej, Cryo może reagować z Pyro, Hydro, Geo, Anemo i Electro.

RELATED: Genshin Impact: 10 najbardziej niedocenionych postaci

Najbardziej widoczną z tych reakcji jest stopienie, które następuje, gdy Pyro spotyka Cryo (lub odwrotnie). Innymi popularnymi reakcjami są efekty takie jak nadprzewodnictwo z Elektro i naładowanie prądem z Hydro. Opanowanie i połączenie tych reakcji jest ważne dla graczy, którzy chcą opanować Cryo.

8 Najczęściej spotykane na Teyvat

W grze znajduje się wiele stworzeń i postaci Genshin Impact’s fabuła. Dość zaskakująco, jednostki oparte na Cryo są jednymi z najczęściej używanych (w niektórych przypadkach pokonują nawet Pyro). Od Krioszlamów po Magów z Cyrocyny – lodowi przeciwnicy pojawiają się często, aby przeciwstawić się Podróżnikowi. Wizje krio są częste w tym przypadku: 3 pięciogwiazdkowe, 4 czterogwiazdkowe, kilka wspomnianych, na drugim miejscu po postaciach Pyro.

Jeśli chodzi o bossów, Cryo jest jednym z niewielu, którzy mają dwóch bossów używających wyłącznie ataków Cryo: Cryo Regisvine i nowy Cryo Hypostasis. Obie te grupy można pokonać, jeśli zna się ich schematy ataku i odpowiednio się do nich dostosuje.

7 Lodowe mosty

Gracze, którzy uwielbiają grać jako Kaeya, wiedzą wszystko o procesie tworzenia lodowych mostów. Ciekawą cechą, dostępną tylko dla postaci Cryo, jest mostkowanie lodu, które występuje, gdy żywioł spotyka się z wodą. Zamrażając powierzchnię, postacie mogą chodzić po tych taflach lodu jak po normalnym lądzie.

RELATED: Genshin Impact: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Kaeyi

Kaeya nie jest jedyną postacią, która może używać lodowych mostów do przekraczania zbiorników wodnych (choć jest najskuteczniejsza). Możliwe jest także łączenie się w mosty lodowe z większością innych postaci z Cryo, choć w niektórych przypadkach trzeba się tego nauczyć. Ganyu cieszy się z tego powodu złą sławą, ponieważ jej naładowane strzały muszą być precyzyjne, aby zadziałać.

6 Mechanika Zamrożenia

Kiedy Hydro i Cryo połączą się, przeciwnicy gracza nie będą mogli nawet drżeć ze strachu. Stan zamrożenia jest wynikiem reakcji między dwoma wyżej wymienionymi żywiołami. W tym czasie poszkodowana strona zostanie tymczasowo unieruchomiona (odpowiednik statusu petryfikacji Zhongli w Cryo).

Gracze powinni jednak uważać, ponieważ status zamrożony nie ogranicza się do przeciwników. Przeciwnicy Cryo mogą być niezwykle dokuczliwi, gdy znajdują się w pobliżu zbiorników wodnych, więc gracze powinni odpowiednio się przygotować. Zamrożenie jest również problemem dla postaci, które stosują wobec siebie status mokry, jak Barbara.

5 Syndrom smoczego kręgosłupa

Postacie Cryo nie są odporne na Czyste Zimno. W rzeczywistości nie mają oni nawet częściowej odporności. Choć może to nie zgadzać się z literaturą gry (zwłaszcza jeśli spojrzymy na Chongyun), to jednak jest to surowa rzeczywistość dla badaczy Dragonspine.

RELATED: Wpływ Genshin: 10 najlepszych domen i jak je oczyścić

Czyste zimno nie czyni wyjątków, posiadacze Krio-wizji będą musieli znaleźć źródło ciepła, tak jak wszyscy inni. Niemniej jednak, efekt ten można powstrzymać, w przeciwieństwie do statusu zimna, za pomocą przedmiotów takich jak gulasz.

4 Mrożący krew w żyłach rezonans

Wiele Uderzenie Genshina fani będą korzystać z rezonansu żywiołów, aby wzmocnić swoje drużyny. W przypadku Cryo ich rezonans żywiołów ma niezwykle interesujące efekty. Na przykład postacie w drużynie z rezonansem Cryo będą pod wpływem Elektro przez 40% mniej czasu.

Co jednak ciekawsze, Rezonans Cryo znacznie zwiększa współczynnik krytyki przeciwników, na których działa status Cryo. Jest to świetne rozwiązanie dla postaci, które stale używają statusu Cryo, jak Ganyu i Diona. Znacznie zmniejsza potrzebę inwestowania w krytyczność, co pozwala graczowi zainwestować w inne, bardziej priorytetowe obszary.

3 Ojczyzna żywiołu Lodu

Każdy żywioł ma swój kraj, który go reprezentuje. I nie chodzi tu tylko o rezydującego tam Archona, wpływ ma także kultura i klimat narodu. Na przykład w Mondstadt mieszkają porywiste wiatry i ludzie kochający wolność, a w Liyue są góry i zamiłowanie do kontraktów.

ZWIĄZANE: Genshin Impact: 10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Gildii Poszukiwaczy Przygód

W przypadku Cryo, Śnieżnaja jest krajem, który reprezentuje ten żywioł. Zimna i krucha Rosja, łatwo zrozumieć, dlaczego klimat tego kraju reprezentuje żywioł krio. Kultura jest nieco trudniejsza do określenia ze względu na brak szczegółów, ale Fatui mają zdystansowaną, zimną osobowość, więc prawdopodobnie jest podobna do tej.

2 Otrzymanie krio-wizji

Każdy posiadacz wizji jest ręcznie wybierany przez swojego Archonta. Oczywiście każdy Archont ma swoje preferencje, a Cryo nie jest wyjątkiem od tej reguły. Z tego, co można zobaczyć w grze, obecny Archont wydaje się preferować sprzeczne osoby, tkwiące pomiędzy dwoma głównymi skrajnościami.

Na przykład, Kaeya jest Khaenri’em w Mondstadt, który utknął pomiędzy lojalnością wobec swojego ludu a narodu Anemo. Ganyu znajduje się w bardzo podobnej sytuacji, będąc pół-Adepti, która nie należy ani do Adeptus, ani do świata ludzi (przynajmniej w jej mniemaniu). Nawet Chongyun znajduje się w podobnej sytuacji – jest egzorcystą, który nie może egzorcyzmować duchów.

1 Caryca

Obecny Archont Cryo, Caryca Śnieżnaja, jest jedną z najbardziej przerażających osób w całym Tewat. Ona uosabia sedno tego, czym jest Cryo. Choć gra Genshin Impact społeczność niewiele wie o carycy (nie wspomniano nawet o jej wyglądzie), jej reputacja ją wspiera.

Caryca, niegdyś bogini miłości, straciła wszelką miłość do swojego ludu i Tewatu. Chłodna osobowość, obecnie znana jest z braku wyrzutów sumienia wobec innych i gotowości do użycia wszelkich metod, by osiągnąć swój cel. Niemniej jednak każdy lód musi mieć swój początek w wodzie; nawet caryca prawdopodobnie skrywa tajemnice, które doprowadziły ją do rewolucji przeciwko boskości.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1