Jak zmienić język w Age of Empires IV

Age of Empires 4 to popularna gra strategiczna, w której można tworzyć własne armie i prowadzić wojny z wrogami. Podczas gdy większość graczy dobrze się bawi, wielu zastanawia się, jak zmienić język w grze. W tym poradniku dowiesz się, jak zmienić język w Age of Empires 4.

Gra jest obecnie dostępna wyłącznie na PC w ramach Microsoft Game Pass za pośrednictwem aplikacji Xbox i sklepu Steam. Twórcy gry udostępnili ją graczom z całego świata, dodając obsługę wielu języków interfejsu i dźwięku w grze. Aby zmienić język w Age of Empires IV, wykonaj poniższe kroki:

Zmień język w Age Of Empires IV za pomocą aplikacji Xbox App

Należy pamiętać, że kroki różnią się w zależności od tego, czy korzystasz z systemu Windows 10 czy Windows 11 w aplikacji Xbox. Poniżej opisaliśmy metody dla obu systemów operacyjnych:

Windows 10:

1. Zamknij aplikację Microsoft Store i Xbox, jeśli działa w tle

2. Teraz otwórz aplikację ustawień na swoim komputerze. Kliknij na Czas & Język, a następnie wybierz język & Opcja Region z tego menu,

3. Kliknij przycisk „+” w miejscu, w którym znajduje się napis „Dodaj preferowany język” w sekcji „Preferowany język”

4. Następnie dodaj wybrany język, a potem przenieś go na górę listy, aby język został zmieniony przy następnym otwarciu Age Of Empires IV

Zmiana języka będzie teraz obowiązywać we wszystkich zainstalowanych aplikacjach z Microsoft Store i aplikacji Xbox, w tym w Age of Empires IV.

Windows 11

1. Po zamknięciu aplikacji Xbox otwórz aplikację Ustawienia na komputerze.

2. Kliknij na Czas & Język, a następnie wybierz Język & Opcja regionu

3. Dodaj swój preferowany język i przenieś go na górę listy. Dzięki temu preferowany przez Ciebie język będzie aktywny w grze

Zmień język Age of Empires IV w Steam

Jeśli pobrałeś i zainstalowałeś grę przez Steam, musisz wykonać poniższe kroki:

1. Otwórz platformę Steam na swoim komputerze i przejdź do Biblioteki Steam.

2. Teraz będzie widoczna lista wszystkich gier zainstalowanych na Twoim komputerze. Odszukaj Age of Empires IV, a następnie kliknij ją prawym przyciskiem myszy.

3. Kliknij przycisk Zarządzaj, a następnie wybierz opcję Właściwości.

4. Poszukaj zakładki z językami, a następnie wybierz język, który chcesz wybrać

5. Po wybraniu języka z menu. Steam pobierze i zainstaluje teraz pakiet językowy, który będzie aktywny w grze.

To wszystko, udało ci się zmienić język w Age Of Empires IV. Teraz nadszedł czas na szkolenie armii i podbijanie nowych ziem w grze!

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1