Co oznacza słowo „main” w grze?

Co oznacza słowo „główny” w grach??

Kontekstowa strona.

W grach RPG, w których można mieć więcej niż jedną postać, wszystkie naraz lub jedną po drugiej, większość ludzi ma „główną” postać, w którą wkłada się najwięcej wysiłku i która kopie najwięcej tyłków. Tak więc, jeśli w grze MMORPG grupa nie jest w stanie pokonać bossa rajdu i potrzebuje czasu na przegrupowanie się, ktoś może powiedzieć „pozwól mi przejść na moją główną”.

W Genshin Impact (i prawdopodobnie w innych grach z podobnym podejściem do tworzenia drużyn) „główny” bohater może być postacią, która jest obecna na polu bitwy przez większość czasu, w przeciwieństwie do „wsparcia”, które głównie zapewnia pomoc spoza ekranu, oraz postaci „wybuchowych”, które pojawiają się na krótko, aby osiągnąć świetny efekt. Taka „główna” postać nie zawsze jest tą, w którą wkłada się najwięcej wysiłku.

W obu przypadkach słowo „main” może być użyte jako czasownik, jak w zdaniu „I main Keqing”, co oznacza, że „moim głównym bohaterem jest Keqing”.

Nie spotkałem się z częstym używaniem słowa „główny” w innych grach, ale nie rozmawiam zbyt często o innych rodzajach gier. Ale tak czy inaczej, może to oznaczać preferowany przez gracza wybór rozgrywki, jak „karabiny snajperskie” w strzelance lub „ludzie” w strategii.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1