Genshin Impact: Wszystkie 5 gwiazdek Postacie i bronie

Jedną z miłych rzeczy w grach typu gacha, takich jak Wpływ Genshina to fakt, że wszystko jest ładnie ocenione i sklasyfikowane, często tak, że wiesz dokładnie, jak dobre są rzeczy, których nie masz. Dotyczy to takich rzeczy, jak postacie, broń i artefaktów – co ułatwia nam stworzenie listy wszystkie 5 gwiazdek w grze. 

Chcieliśmy, aby ta strona była prostym odnośnikiem dla graczy. Na początku znajduje się lista wszystkich 5-gwiazdkowych postaci do stworzenia najlepszej imprezy. Korzystaj z tej listy w połączeniu z naszą listą poziomów Genshin Impact. Na dole zaznaczyliśmy też kilka prawdopodobnych nadchodzących 5-gwiazdkowych postaci, które prawdopodobnie zostaną w końcu wydane, ponieważ pojawiły się w poprzednich beta testach. Na koniec mamy pełną listę 5-gwiazdkowych broni, które również zdobywa się poprzez losowanie.

Genshin Impact 5 gwiazdek: Wszystkie 5-gwiazdkowe postacie grywalne

Lista postaci w Genshin Impact będzie oczywiście cały czas się zmieniać, ale poniżej znajduje się aktualna lista 5-gwiazdkowych grywalnych postaci w grze. Jak można się spodziewać, prawie wszystkie dostępne 5-gwiazdkowe postacie są dostępne dla gracza tylko dzięki losowaniu życzeń gacha. Dokładne życzenia zmieniają się regularnie, ale możesz zobaczyć, jakie są aktualne na naszej liście Current & Upcoming Gacha Banners. Tak czy inaczej, chodzi o to, że są to treści premium.

Aby dowiedzieć się, jakie miejsce zajmują w grze, zapoznaj się z naszą listą poziomów, a także weź pod uwagę ich żywioły, wybuchy żywiołów i potencjał kombosów w Twoim ogólnym składzie drużyny. Ocena gwiazdek nie jest najważniejszą cechą postaci… ale jest przydatna.

Diluc

Diluc jest prawdopodobnie najbardziej pożądaną 5-gwiazdkową postacią w Genshin Impact w momencie premiery – ten szermierz z żywiołem piro jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych postaci w grze dzięki swoim atakom Claymore zadającym wysokie obrażenia oraz umiejętnościom piro, które mogą prowadzić do potężnych kombosów żywiołowych.

Diluc pojawia się na początku opowieści i będzie widoczny kilka razy w trakcie jej trwania, ale aby go zdobyć, będziesz musiał liczyć na szczęśliwy los z jednego z banerów Genshin Impact.

Jean

Podobnie jak Diluc, Jean jest kolejną 5-gwiazdkową postacią wprowadzoną na początku historii Genshin Impact, która jest faktycznie wysokiej klasy postacią grywalną – choć nie oceniamy jej tak wysoko jak Diluc, przesuwając ją o jeden poziom niżej. Mimo to Jean jest świetną postacią: w tradycyjnym rozumieniu gier RPG można o niej myśleć jak o Białym Rycerzu lub Paladynie – czyli o potężnym rycerzu, który potrafi także leczyć. Jej żywiołem jest Anemo, ale jej umiejętność leczenia jest naprawdę najważniejsza.

Jean jest oczywiście zdobywana w drodze losowania, ale będziesz ją często widywać, a nawet jest przedmiotem quizu Swana w zadaniu Pytania i odpowiedzi. 

Keqing

Keqing jest kolejną pięciogwiazdkową postacią – i jest kolejną użytkowniczką miecza! Należy ona do żywiołu elektryczności, a w rankingu umieściliśmy ją na poziomie A dzięki jej przydatnym umiejętnościom żywiołu błyskawicy i dużym obrażeniom od miecza. Uważamy, że jest dobra, ale prawdopodobnie nie tak dobra jak Fischl, postać 4-gwiazdkowa – jeśli szukasz w swojej drużynie przedstawiciela żywiołu elektrycznego.

To, co wyróżnia Keqing, to jej ataki o efekcie obszarowym, które mogą się naprawdę zsumować, pozwalając ci zablokować grupy wrogów i kontrolować pole bitwy. 

Klee

Następny na liście 5 gwiazdek jest Klee. To kolejna postać związana z żywiołem ognia, ale odróżnia się od Diluca tym, że jest bardziej tradycyjnym magiem, wyposażonym w typ broni Katalizator. Jako bardziej tradycyjny mag, jest całkowicie zbudowana wokół swojego żywiołu i może w jednej chwili pokryć pole bitwy płomieniami. 

Mimo to zdecydowanie oceniamy ją jako jedną z mniej pięciogwiazdkowych postaci – umieściliśmy ją na randze B, czyli niższej niż większość innych postaci z pięcioma gwiazdkami.

Mona

Nieco lepsza od Klee w tym całym dedykowanym magom żywiołów jest Mona, 5-gwiazdkowa postać, którą umieściliśmy w rankingu A. Mona jest żywiołem wody, więc korzysta z mocy wody. Mona ma wybuchowe umiejętności, które mogą uczynić z niej prawdziwą maszynę do zadawania obrażeń, gdy przeciwnicy są podatni na jej żywioł.

Najlepsza ze wszystkich jest Żywiołowa eksplozja Mony, która może wciągnąć wrogów w pułapkę i pozwolić ci przejąć pełną kontrolę nad sytuacją w walce.

Qiqi

Kolejna 5-gwiazdkowa użytkowniczka miecza, Qiqi, jest reprezentantką żywiołu Cryo wśród startujących 5-gwiazdkowych postaci i dobrze wykorzystuje Lód. Uważamy ją za postać z najwyższej półki, a niektórzy fani zaczęli nazywać ją „Bogiem Loli” ze względu na jej potężne umiejętności. Qiqi ma także kilka naprawdę przydatnych umiejętności pasywnych, które leczą ją samą oraz resztę twojej drużyny i sojuszników podczas walki i zadawania obrażeń.

Na marginesie, Qiqi jest również bardzo przydatna w Liyue, ponieważ posiada umiejętność pasywną, która zaznacza na mini-mapie specjalne zasoby dostępne tylko w Liyue, gdy znajdujesz się w ich pobliżu.

Podróżnik

Jest to raczej formalność, ale każdy gracz w Genshin Impact będzie miał 5-gwiazdkową postać, niezależnie od tego, ile gra lub ile gacha wylosuje, ponieważ grywalna postać głównego bohatera jest 5-gwiazdkowa. Nie ma znaczenia, którego bliźniaka wybierzesz lub z którym żywiołem aktualnie współbrzmisz – są oni uznawani za 5-gwiazdkowych bohaterów.

W kategoriach poziomów, Podróżnik jest solidnym średniakiem, w połowie przyzwoitym mistrzem wszystkich dziedzin. Prawdopodobnie w końcu będziesz chciał je wymienić, ale są przyzwoite.

Venti

Venti odgrywa oczywiście ważną rolę we wczesnych etapach fabuły Genshin Impact, ale bard jest również potężną grywalną postacią, która naszym zdaniem jest jednym z najlepszych członków drużyny w grze. Venti jest z pewnością najlepszą dostępną postacią z żywiołem Anemo, która potrafi używać umiejętności związanych z żywiołem wiatru w walce, a nawet w pewnym stopniu w przemieszczaniu się. 

Venti jest dostępny z wyższym współczynnikiem dropu we wczesnym, limitowanym banerze, ale później będzie dostępny w standardowych banerach. Venti posiada także świetną umiejętność zmniejszania wytrzymałości na staminę, dzięki czemu możesz szybować dalej.

Xiao

Xiao jest jedyną z dotychczasowych 5-gwiazdkowych postaci, która używa broni drzewcowej, co już samo w sobie czyni go wyjątkowym. Xiao używa elementu anemo, ale jest też ogólnie potężnym wojownikiem, a jego specjalne umiejętności skupiają się na znacznym wzmocnieniu Xiao, pozwalając ci jednocześnie kontynuować normalną walkę.

Umieściliśmy Xiao na poziomie A, głównie ze względu na fakt, że jest to postać, której używanie wymaga większych umiejętności – jej podstawowa umiejętność również wysysa HP, gdy jest używana.

5-gwiazdkowe postacie z testów beta, które mogą pojawić się wkrótce

Oprócz 5-gwiazdkowych postaci już obecnych w grze, poprzednie beta testy Genshin Impact mogły dać nam wgląd w przyszłe grywalne 5-gwiazdkowe postacie. Genshin Impact będzie stale dodawać nowe postacie, które będą dostępne albo dzięki nowej zawartości fabularnej, albo częściej dzięki nowym banerom gacha i losowaniom – a te 5-gwiazdkowe postacie mogą pojawić się już wkrótce:

 • Ayaka: pojawiła się w 1. zamkniętych testach beta. 5-gwiazdkowy użytkownik miecza z powinowactwem do żywiołu Cryo.
 • Dziecko: pojawił się w 2. zamkniętych testach beta, ale nie był grywalny. 5-gwiazdkowy użytkownik Bow z elementu „Hydro.
 • Zhongli: pojawiła się w 3. zamkniętych testach beta, ale nie była grywalna. 5-gwiazdkowy użytkownik kija z Liyue z żywiołu Geo. 

Wszystkie 5-gwiazdkowe bronie w Genshin Impact

Oprócz 5-gwiazdkowych postaci, w Genshin Impact znajdują się również potężne bronie, które otrzymały ocenę 5 gwiazdek. Broń tę prawie zawsze będzie można zdobyć w losowaniu życzeń, czasem na specjalnych banerach promocyjnych poświęconych broni. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich dotychczasowych 5-gwiazdkowych broni:

 • Łuk Amosa: Niezwykle starożytny łuk, który zachował swoją moc, mimo że jego pierwotny mistrz dawno odszedł. Czerpie moc od wszystkich i wszystkiego na świecie, a im bardziej oddalasz się od tego, czego pragnie twoje serce, tym bardziej to odczuwasz.
  • 5-gwiazdkowy łuk
  • posiada bierną opcję „Strong Willed”, która zwiększa obrażenia od zwykłych ataków i strzałów celowanych o 12%, przy czym strzały z większej odległości są jeszcze silniejsze.
 • Aquila Favonia: Rycerze Favoniusa. Milenia później nadal wzywa wiatry szybkiej sprawiedliwości, by pokonać wszelkie zło – tak jak ostatnia bohaterka, która ją posiadała.
  • Miecz 5-gwiazdkowy
  • Posiada umiejętność pasywną „Obrona Sokoła”, która zwiększa statystyki ataku i regeneruje punkty życia po otrzymaniu obrażeń.
 • Szczelina Iris Kunwu: Broń wykonana z meteorytu, zdolna do błyskawicznego przecinania tęczy. Gdy się nim wymachuje, można niemal zobaczyć wyrwę, jaką wyrywa w powietrzu.
  • 5-gwiazdkowa broń kijowa
  • Posiada umiejętność bierną „Tęczowy Żądło”, która zwiększa prędkość i obrażenia zadawane przeciwnikom, którzy zostali dotknięci przez żywioł.
 • Zaginiona modlitwa do świętych wiatrów: Księga edukacyjna napisana przez anonimowych pierwszych mieszkańców, którzy czcili wiatr. Został pobłogosławiony przez wiatr za swoją wierność i wpływ przez tysiąclecia.
  • 5-gwiazdkowy Katalizator
  • Posiada bierną umiejętność „Błogosławieństwo bez granic”, która zwiększa prędkość ruchu i daje premię do obrażeń od żywiołów.
 • Skrzydlata włócznia z pierwotnego jadeitu: Jadeitowa tyczka wykonana przez archontów, zdolna do zabijania pradawnych bestii.
  • 5-gwiazdkowa tyczka
  • Posiada bierną „Orlą Włócznię Sprawiedliwości”, która zwiększa atak przy trafieniu, kumulując się do maksymalnej premii do obrażeń od ataku wynoszącej 12%. 
 • Atlas Skyward: Atlas chmur symbolizujący Dvalin i jego dawnego mistrza, Archonta Anemo. Uszczegóławia wiatry i chmury północnych regionów oraz zawiera moce nieba i wiatru.
  • 5-gwiazdkowy Katalizator
  • Posiada umiejętność bierną „Wędrowne chmury”, zwiększającą obrażenia od żywiołów i dającą szansę na wywołanie buffa zwiększającego obrażenia w czasie. 
 • Skyward Blade: Miecz rycerza, który symbolizuje przywrócony honor Dvalinu. Błogosławieństwo Archonta Anemo spoczywa na pełniej części ostrza, napełniając miecz mocami nieba i wiatru.
  • 5-gwiazdkowy miecz
  • Posiada umiejętność bierną „Przeszywający Kieł Nieba”, która zwiększa współczynnik krytyki i daje dodatkowe buffy, gdy używasz Elemental Burst.
 • Skrzydlata Harfa: Wielki łuk, który symbolizuje przynależność Dvalina do Archonta Anemo. Odgłos wystrzału z łuku jest muzyką dla uszu Archonta Anemo. Zawiera w sobie moc nieba i wiatru.
  • 5-gwiazdkowy Łuk
  • Wykorzystuje umiejętność bierną „Echoing Ballad”; daje 20% więcej obrażeń krytycznych oraz szansę, że trafienia będą miały efekt obszarowy.
 • Skyward Pride: Maczuga, która symbolizuje dumę Dvalinu, szybującą w przestworzach. Po zamachu wydaje z siebie głęboki pomruk, gdy Dvalin uwalnia całą swoją moc władania niebem i wiatrem.
  • 5-gwiazdkowy Claymore
  • Posiada umiejętność „Podniebny Smoczy Kolec”, która oprócz świetnej nazwy oferuje znaczne zwiększenie obrażeń podstawowych oraz szansę na potężny atak uzupełniający po trafieniu.
 • Kręgosłup Skyward: Tyczka, która symbolizuje ognistą determinację Dvalina. Wyprostowany trzon tej broni skierowany jest ku niebu, obleczony w potęgę nieba i wiatru.
  • 5-gwiazdkowa tyczka
  • Wyposażona w umiejętność „Blackwing”, zwiększającą Crit Rate i oferującą inne ulepszenia.
 • Wilczy Nagrobek: Miecz długi używany przez Wilczego Rycerza. Pierwotnie był to tylko ciężki kawałek żelaza podarowany rycerzowi przez kowala z miasta, ale dzięki jego przyjaźni z wilkami zyskał legendarną moc.
  • 5-gwiazdkowy Claymore
  • Posiada bierną premię „Tropiciel wilków”, która zwiększa bazowy atak i oferuje dodatkowe ulepszenia po trafieniu przeciwnika bliskiego śmierci.
Jak oceniasz artykuł?
Genshin1