Poradnik do Genshin Impact Kaeya: Najlepsze bronie, zestawy artefaktów i materiały potrzebne do awansu

Uderzenie Genshina jest przygoda RPG wydany przez miHoyo w 2020 r. W krótkim czasie gra stała się jednym z najbardziej udanych tytułów przygodowych RPG, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Kaeya Alberich, kapitan kawalerii Rycerzy Favoniusa, jest postacią startową w Genshin Impact. Mimo, że gracze dostają go za darmo, jest on jedną z najlepszych postaci i jest stosunkowo łatwy do zbudowania. W tym poradniku opowiemy Wam wszystko o Kaeya w Genshin Impact, omawiając jego talenty, umiejętności pasywne, najlepsze bronie i artefakty oraz wymagane materiały do wzniesienia.

Kaeya: Styl gry i zestaw umiejętności postaci

Postać Kaeya to 4-gwiazdkowa postać władająca mieczem Cryo, ciesząca się dużym szacunkiem wśród mieszkańców Mondstadt.

NAZWA / OPIS TYP
Ceremonialne ostrze        Normalny atak
Wykonaj do 5 szybkich uderzeń.    
Ceremonialne ostrze   Naładowany atak
Zużywa pewną ilość Staminy, aby wyprowadzić 2 szybkie uderzenia mieczem.
Ceremonial Bladework     Atak w głąb ziemi
Wypada z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na drodze, a przy uderzeniu zadaje AoE DMG.
Frostgnaw      Umiejętność żywiołów
Wypuszcza mroźny podmuch, który zadaje przeciwnikom znajdującym się przed Kaeyą obrażenia Krio DMG.  
Lodowcowy Walc Wybuch żywiołu
Kumulując mróz w powietrzu, Kaeya przywołuje 3 sople, które krążą wokół niego.   Te sople podążają za postacią i przez czas trwania umiejętności zadają przeciwnikom znajdującym się na ich drodze obrażenia Krio DMG.    

Bierna Kaeya

  • Pierwsze Wniebowstąpienie: Każde trafienie Frostgnaw regeneruje HP Kaeya równe 15% jego ATK.
  • 4. Wniebowstąpienie: Przeciwnicy zamrożeni przez Frostgnaw będą upuszczać dodatkowe Cząsteczki Żywiołów.

Frostgnaw może wytworzyć maksymalnie 2 dodatkowe Cząstki Żywiołów podczas użycia.

  • Użyteczność Bierna: Zmniejsza zużycie Staminy podczas sprintu postaci w grupie o 20%.Nie można łączyć z talentami pasywnymi, które dają dokładnie te same efekty.

Konstelacje Kaeya [Kaeya’s Constellations

Poziom Nazwa Efekty
1  Doskonała Krew         Współczynnik KRYTYCZNOŚCI normalnych i szarżujących ataków Kaeyi przeciwko przeciwnikom, na których działa Cryo, zwiększa się o 15%.
2  Niekończąca się wydajność Za każdym razem, gdy Lodowcowy Walc pokona przeciwnika w czasie jego trwania, jego czas trwania wydłuża się o 2.5s, maksymalnie do 15s.
3  Taniec Mrozu           Zwiększa poziom Frostgnaw o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4  Mroźny Pocałunek    Uruchamia się automatycznie, gdy HP Kaeya spadnie poniżej 20%: Tworzy tarczę, która pochłania obrażenia równe 30% maksymalnego HP Kaeyi. Trwa przez 20 lat. Ta tarcza pochłania Cryo DMG z 250% skutecznością. Może wystąpić tylko raz na 60s.
5  Mroźny uścisk   Zwiększa poziom Lodowcowego Walca o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6  Lodowcowy Wicher     Lodowaty Walc wygeneruje 1 dodatkowy sopel i zregeneruje 15 energii po rzuceniu.

Dla Kaeya najważniejszymi konstelacjami, które zwiększają jego potencjał obrażeń, są C2, C6. C1 to bardzo wartościowa konstelacja dla głównego DPS Kaeya.

Specjalne danie

Każda postać w grze Genshin Impact będzie miała specjalne naczynie. Żujący szpikulec o bogatym, słodkim posmaku to specjalność Kaeyi.

Zestaw do farmowania dla Kaeya w Genshin Impact

Dla głównego DPS 4 PC, Blizzard Strayer jest oczywistym wyborem. Zestaw zapewnia wzrost obrażeń od krio i do 40% wzrost współczynnika krytyczności, co pozwala graczom inwestować w obrażenia od krytyki.

Dla sub-DPS Kaeya 2 pc Noblesse w połączeniu z 2 pc Blizzard Strayer to jedna z najlepszych opcji, podczas gdy 4 pc Emblem of severed fate i 2 pc Blizzard Strayer, 2 pc Gladiators Finale to dwie inne realne opcje.

Statystyki artefaktów

Artefakt Główne statystyki Priorytet substatystyki
Kwiat HP Crit Damage > ATK% > Crit Rate > Energy Recharge [ Main DPS] lub Energy Recharge >Crit Rate, Crit Damage > ATK% > Elemental Mastery
Pióropusz ATK Crit Damage > ATK% > Crit Rate > Energy Recharge [ Main DPS] lub Energy Recharge >Crit Rate, Crit Damage > ATK% > Elemental Mastery
Piaski ATK% Crit Damage > ATK% > Crit Rate > Energy Recharge [ Main DPS] lub Energy Recharge >Crit Rate, Crit Damage > ATK% > Elemental Mastery
Goblet Premia do obrażeń od Cryo lub ATK% Crit Damage > ATK% > Crit Rate > Energy Recharge [ Main DPS] lub Energy Recharge >Crit Rate, Crit Damage > ATK% > Elemental Mastery
Circlet Crit Damage [ Main DPS] lub Crit Rate / Crit Damage [w zależności od substytutów dla builda wspierającego] Crit Damage > ATK% > Crit Rate > Energy Recharge [ Main DPS] lub Energy Recharge >Crit Rate, Crit Damage > ATK% > Elemental Mastery

Najlepsze konstrukcje dla Kaeya

Kaeya, ze swoją umiejętnością żywiołu o wysokiej skalowalności i wysokim czasie rozerwania w połączeniu ze statystyką ładowania energii, nadaje się do roli głównego DPS i sub DPS.

Priorytet talentu

  • Główne DPS: Wybuch żywiołu > Normalny atak > Umiejętność żywiołu
  • Sub DPS: Elemental Burst > Elemental Skill > Elemental Skill

Materiały potrzebne do wstąpienia na Kaeyę

Materiały potrzebne do W tym poradniku dotyczącym Genshin Impact Kaeya przyjrzymy się materiałom potrzebnym do wniebowstąpienia Kaeya z od poziomu 1 do poziomu 90.

1x Shivada Jade Silver
9x Fragment jadeitu Shivada
9x Shivada Jadeitowy Chunk
6x Jadeitowy kamień Shivada
46x Rdzeń krasnoluda
168x Lilia Kalli
18x Odznaka Poszukiwacza Skarbów
30x Odznaka Srebrnego Kruka
36x Odznaka Złotego Kruka
420,000x Mora
Doświadczenie 414 punktów dowcipu bohatera, 13 punktów XP poszukiwacza przygód, 22 rady wędrowców

Materiały do ulepszania talentów dla Kaeyi

Aby rozwinąć 1 talent do poziomu 10, potrzebne są następujące materiały.

3x Nauki ballady
21x Przewodnik do Ballady
38x Filozofie Ballady
6x Odznaka Poszukiwacza Skarbów
22x Odznaka Srebrnego Kruka
31x Odznaka Złotego Kruka
6x Kieszeń Ducha Boreasza
1x Korona Wnikliwości
1,652,500x Mora

Najlepsza broń dla Kaeya w Genshin Impact

Dla głównego DPS Mistsplitter Reforged, Kształtownik Szczytów jest najlepszą 5-gwiazdkową opcją, a Miecz Blackcliff, Flet to dobra opcja, ale ponieważ miecz Blackcliffa zapewnia obrażenia od krytyki, może pomóc Kaeyi, ponieważ główny DPS Kaeyi, korzystającej z 4 szt. Blizzard Strayera i rezonansu Cryo, ma bardzo wysoki współczynnik krytyki i aby stale zadawać większe obrażenia, lepiej jest stworzyć obrażenia od krytyki z Blackcliffem.

Dla sub-DPS Kaeya Mistsplitter Reforged, Primordial Jade Cutter jest najlepszą 5-gwiazdkową opcją. Spośród 4 gwiazdek najlepsze są Blackcliff Longsword, Lions Roar i flet. Flet i Ryk Lwa zapewniają wzmocnienie ataku i mają przyzwoitą wartość pasywną. Lwy z rykiem uszkadzają Flet, gdy wywoływane są stałe reakcje.

Najlepsze kompakty drużynowe

Kaeya jest elastyczną postacią, która pełni różne funkcje w zależności od wymagań drużyny. Może być używany jako fizyczny lub krypto DPS, ale lepiej sprawdza się jako krypto DPS, ponieważ większość jego obrażeń pochodzi od umiejętności opartych na krypto i odłamkach. Aby uzyskać maksymalne obrażenia od Cryo Kaeya, zaleca się używanie go w drużynie z Perma Freeze. Skład drużyny jest następujący Kaeya, Chongyun/ Rosaria, Mona/Xingqiu, a najlepiej jako Healer Bennet lub Jean.

Kaeya służy również jako sub-DPS i dobrze sprawdza się w drużynie odwrotnego topienia lub vapemelingu. Przykładem tego jest łączenie go w pary z Xiangling lub Hu Tao dla ciągłego stosowania krio. Ta rola jest zazwyczaj pełniona przez Rosarię, ale Kaeya ma większy potencjał obrażeń dzięki swojemu wybuchowi, a ponieważ wybuch przemieszcza się wraz z postacią na polu walki, może okazać się przydatny w wielu sytuacjach.

Kaeya dobrze wpasowuje się w drużyny z szybką wymianą, gdzie gdy zabraknie mu energii, może wykorzystać swoje umiejętności do zadawania dużych obrażeń, zwłaszcza gdy pojawi się reakcja, a po odzyskaniu energii szybko aktywować wybuch i oznaczać inne postacie.

Jak zdobyć Kaeyę

Kaeya jest odblokowany za darmo w sklepie Prolog, Akt I: Outlander, który złapał wiatr podczas zadania Kurs na kolana. Jest on także dostępny w sklepie Paimon’s Bargains za 34 sztuki Starglitter. Jako postać startowa nigdy nie został dodany do sztandaru limitowanego jako postać do rozbudowy i jest raczej dostępny w sztandarze standardowym.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1

  1. kapibara_genshiniara

    Ogólnie mi pomogło ale nie bardzo idzie zrozumieć zdanie np ,,który złapał wiatr podczas zadania Kurs na kolana”

    Odpowiedz