Genshin Impact: Jak przetrwać zimno w Dragonspine

Od momentu uruchomienia Genshin Impact baza graczy zbadała każdy zakamarek regionu Teyvat. Lub, o ile obecny świat gry się rozszerza, do. Choć rozmiar tego otwartego świata jest imponujący jak na darmową grę, nie może on trwać wiecznie. Twórcy gry planują jednak z czasem dodać kolejne regiony mapy, a na początek udostępnili górę Dragonspine.

Smoczy Grzbiet to potężny zamarznięty szczyt położony między Mondstat a Liyue, widoczny w oddali z większości punktów widokowych w grze. Teraz gracze mogą sami się na nią wspiąć, ale jest pewien haczyk: temperatura jest tak niska, że każdy, kto wejdzie na górę, otrzyma efekt statusu „Czyste zimno”. Jeśli odkrywcy nie znajdą źródła ciepła, będą otrzymywać ciągłe obrażenia po napełnieniu licznika Czystego zimna. Aby bezpiecznie eksplorować zamarznięte miejsca w poszukiwaniu skarbów, oto najprostsze metody, dzięki którym poszukiwacze przygód będą mogli utrzymać ciepło.

Rozgrzewka w Genshin Impact

Na Dragonspine znajduje się kilka zasobów, których gracze mogą użyć, aby obniżyć swój licznik chłodu, a większość z nich to ogień. Można je znaleźć wzdłuż głównych ścieżek, które przecinają szlaki górskie, i nie są zbyt trudne do znalezienia. Mimo to najłatwiejszym sposobem, aby nie zamarznąć na śmierć, jest jak najdłuższe przebywanie na tych trasach. Próba znalezienia skrótu pod górę lub poza utartymi szlakami jest ryzykowna, ponieważ nie ma gwarancji, że w pobliżu będzie źródło ciepła, które złagodzi chłód.

Bonfires

  • Można by się spodziewać, że postacie z umiejętnością Piro będą mogły rozpalać ogniska, aby się ogrzać, ale niestety, nie mogą tego zrobić. To, co mogą zrobić, to zapalić pochodnie i ogniska rozrzucone po okolicy. Ogniska pod garnkami również działają, więc kempingi są bezpiecznym miejscem podczas eksploracji mroźnych miejsc.

Ogrzewanie Seelie

  • Gracze, którzy grali w Genshin Impact są zaznajomieni z Seelies, niebieskimi duchami przypominającymi mgiełki, które unoszą się w powietrzu i prowadzą poszukiwaczy przygód do skrzyń ze skarbami. Te, które można znaleźć na Dragonspire, znane są jako Ogrzewające Seelie i mają kolor pomarańczowy. Podobnie jak płomień, jednostki te zapewnią ciepło tym, którzy za nimi podążają. Po osiedleniu się w swoim posągu będą na stałe zapewniać ciepło w tym miejscu, więc zanotuj, gdzie się znajdują, aby móc je w przyszłości wykorzystać.

Goulash

  • Nowy przepis kulinarny wprowadzony w tej samej aktualizacji, która przyniosła Dragonspine, to obfita zupa gulaszowa. Przepis na nią poszukiwacze przygód mogą zdobyć po ukończeniu zadania „Świeże mięso!”Zadanie w obozie poszukiwaczy przygód u podnóża góry. Aby stworzyć lekarstwo na przeziębienie, wystarczą dwa schłodzone mięsa, dwie marchewki i pomidor. Spożycie leku zmniejsza ilość narosłego z czasem zimna, ale nie eliminuje go całkowicie. Mimo to jest to świetny przepis, który pomoże tym, którzy potrafią go przyrządzić.
Jak oceniasz artykuł?
Genshin1