Poradnik dla Genshin Impact Noelle: Najlepsze bronie, artefakty i materiały potrzebne do awansu

Genshin Impact jest przygoda RPG wydany przez miHoyo w 2020 r. W krótkim czasie gra stała się jednym z najbardziej udanych tytułów przygodowych RPG, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Noelle, pokojówka z Mondstatu jest Geo Claymore Postać zdolna do osłaniania i leczenia. Marzy o tym, by pewnego dnia dołączyć do rycerzy Fawoniusza. W tym poradniku do Genshin Impact Noelle dowiesz się wszystkiego o Noelle, jej talentach, umiejętnościach pasywnych, najlepszych broniach i artefaktach, a także o wymaganych materiałach do wzniesienia.

Noelle: Styl gry i zestaw umiejętności postaci

Postać Noelle jest wszechstronną postacią, która może pełnić wiele ról w drużynie, a także zadaje duże obrażenia od wielu celów, co czyni ją dobrym wyborem na Spiralną Otchłań.

NAZWA / OPIS TYP
Favonius Bladework – Pokojówka                        Normalny atak
Wykonuje do 4 kolejnych uderzeń.      
Favonius Bladework – Pokojówka Naładowany atak
Wysysa z czasem wytrzymałość, aby wykonywać ciągłe wirujące ataki na wszystkich pobliskich przeciwników. Na końcu sekwencji wykonuje potężniejsze cięcie.  
Ostrze Favoniusa – Pokojówka Atak wgłębny
Wypada z powietrza, by uderzyć w ziemię, zadając obrażenia przeciwnikom znajdującym się na drodze, a w momencie uderzenia zadaje obrażenia całkowite (AoE DMG).  
Napierśnik Umiejętność żywiołów
Przywołuje kamienną zbroję ochronną, która zadaje Geo DMG przeciwnikom w okolicy i tworzy tarczę. Skala pochłaniania DMG przez tarczę jest zależna od DEF Noelle. Tarcza ma następujące właściwości: Kiedy normalne i naładowane ataki Noelle trafiają w cel, mają pewną szansę na zregenerowanie HP dla wszystkich postaci. Efektywność pochłaniania 150% DMG od wszystkich żywiołów i fizycznych DMG. Ilość uleczonych HP po uruchomieniu regeneracji jest zależna od DEF Noelle.      
Czas Wymiatania Wybuch żywiołu
Zbierając siłę kamienia wokół swojej broni, Noelle uderza w otaczających ją przeciwników w dużym obszarze AoE, zadając Geo DMG.  Po tym Noelle zyskuje następujące efekty: Większy atak AoE. Zamienia liczbę punktów obrażeń od ataku na liczbę punktów obrażeń od żywiołu, której nie można zastąpić żadnym innym naparem żywiołu. Zwiększona ATK, która skaluje się w zależności od jej DEF.    

Bierne Noelle

1. Bierne Wniebowstąpienie: Gdy Noelle jest w grupie, ale nie ma jej na polu walki, umiejętność ta uruchamia się automatycznie, gdy HP aktywnej postaci spadnie poniżej 30%:

  • Tworzy tarczę dla twojej aktywnej postaci, która trwa przez 20 sekund i pochłania DMG równe 400% DEF Noelle. Tarcza ma skuteczność pochłaniania 150% DMG od wszystkich żywiołów i fizycznych DMG. Ten efekt może wystąpić tylko raz na 60 lat.

4. wniebowstąpienie Bierne: Każde 4 trafienia zwykłym lub naładowanym atakiem zmniejszają czas działania Piersi o 1 sek.

  • Trafienie kilku przeciwników jednym atakiem jest liczone tylko jako 1 trafienie.

Użyteczność Bierna: Po osiągnięciu efektu Doskonałego Gotowania na daniu zwiększającym DEF, Noelle ma 12% szans na otrzymanie podwójnego produktu.

Konstelacje Noelle

Poziom Nazwa Efekty
1 I Got Your Back Gdy działają zarówno Czas Wymiatania, jak i Napierśnik, szansa na aktywację efektów leczniczych Napierśnika wzrasta do 100%.
2 Służebnica Bojowa  Zmniejsza zużycie wytrzymałości naładowanych ataków Noelle o 20% i zwiększa jej DMG naładowanego ataku o 15%.
3 Invulnerable Maid Zwiększa poziom napierśnika o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
4 Do oczyszczenia Kiedy Breastplate wygaśnie lub zostanie zniszczony przez DMG, zada 400% ATK Geo DMG przeciwnikom znajdującym się w pobliżu.
5 Favonius Sweeper Master Zwiększa poziom Czasu Wymiatania o 3. Maksymalny poziom ulepszenia to 15.
6  Musi być nieskazitelna Sweeping Time zwiększa ATK Noelle o dodatkowe 50% jej DEF. Dodatkowo, każdy przeciwnik pokonany podczas trwania umiejętności wydłuża czas jej trwania o 1s, do 10s.

Noelle jest opłacalnym głównym DPS w C0, ale po zdobyciu 5. i 6. konstelacji rotacja staje się łatwiejsza, a zamiana 50% statystyk obrony na ATK zapewnia ogromny wzrost mocy jej potencjału DPS, a także potencjalnie zwiększa jej czas rozerwania.

Specjalne danie

Każda postać w grze Genshin Impact będzie miała specjalną potrawę Specjalnością Noelle jest Rycerze Favoniusa. Te grube ciastka są specjalną przekąską rycerzy Favoniusa. Dają ludziom poczucie, że znaleźli się na warstwie puszystych chmur, a uśmiech Noelle sprawia, że uczucie to jest jeszcze słodsze!

Zestawy do farmienia dla Noelle w Genshin Impact

  • 4 pc Łuska Bogatych Snów: Ten zestaw będzie dostępny wraz z patchem 2.3 i na podstawie statystyk wydaje się być odpowiedni dla Noelle, ponieważ zestaw artefaktów daje premię do obrażeń geograficznych oraz premię do obrony, które są wymagane przez Noelle.
  • 4 pc Finał Gladiatorów: 2 szt. zapewnia 18% premię do ataku, a po wyposażeniu 4 szt. Noelle otrzyma premię do normalnego ataku w wysokości 35%.
  • 4 pc Retracing Bolide: Retracing Bolide jest również świetną opcją, zwłaszcza dla graczy, którzy chcą zwiększyć możliwości obronne Noelle. 2 pc zwiększa siłę tarczy o 35%, a 4 pc zapewnia dodatkowe 40% obrażeń od normalnych i naładowanych ataków.

Spośród Gladiatorów i Bolide’ów warto wybrać te, które gracze uznają za lepsze zamienniki, ponieważ różnica w ilości obrażeń między tymi dwoma zestawami nie jest zbyt duża.

Normalny atak > Wybuch żywiołu > Umiejętność żywiołu

Statystyki artefaktów

Artefakt Statystyka główna Substat
Kwiat HP Crit Rate, Crit Damage > DEF% > DEF > Energy Recharge
Pióropusz ATK Crit Rate, Crit Damage > DEF% > DEF > Energy Recharge
Piaski ATK% [C0] lub DEF% [C6] Crit Rate, Crit Damage > DEF% > DEF > Energy Recharge
Goblet Premia za obrażenia od Geo   Crit Rate, Crit Damage > DEF% > DEF > Energy Recharge
Krąg Crit Rate / Crit Damage Crit Rate, Crit Damage > DEF% > DEF > Energy Recharge

Materiały potrzebne do wstąpienia Noelle na wyższy poziom

Materiały potrzebne do W tym poradniku do Genshin Impact Noelle, przyjrzymy się materiałom potrzebnym do Wniebowstąpienia Noelle z od poziomu 1 do poziomu 90.

1x Prithiva Topaz Sliver
9x Topaz Prithivy Fragment
9x Odłamek Topazu Prithivy
6x Topazowy kamień szlachetny Prithiva
46x Bazaltowy Filar
168x Valberry
18x Uszkodzona Maska
30x Zaplamiona maska
36x Złowieszcza Maska
420,000x Mora
Doświadczenie 414 Punktów Bohatera, 13 Punktów Poszukiwacza Przygód, 22 Porady Wędrowca

Materiały do ulepszania talentów dla Noelle

Aby rozwinąć 1 talent do poziomu 10, potrzebne są następujące materiały.

3x Nauki Oporu
21x Przewodnik do odporności
38x Filozofie Oporu
6x Damaged Mask
22x Plamista Maska
31x Złowieszcza Maska
6x Pazur Dvalina
1x Korona Wnikliwości
1,652,500x Mora

Najlepsze konstrukcje dla Noelle

Noelle najlepiej sprawdza się w roli głównego DPS-a, gdyż jej zestaw jest do tego przystosowany. Leczenie i osłona to dodatkowe atuty, które zapewnia, ale ponieważ leczy się, gdy jest na polu, a jej osłona nie jest zbyt silna, jak na samą osłonę. Ponieważ Noelle musi być na polu walki przez długi czas, lepiej jest używać jej jako głównego DPS-a, niż marnować jej potencjał, używając jej jako wsparcia.

Broń dla Noelle w Genshin Impact

Whiteblind: 4-gwiazdkowa broń do craftingu ma substytut obrony i przyzwoity atak bazowy. Bierna umiejętność zwiększa normalny i naładowany atak oraz obronę, dzięki czemu świetnie pasuje do Noelle. Kolejną zaletą tej broni jest to, że jest ona rzemieślnicza, co oznacza, że można ją łatwo ulepszyć w porównaniu z broniami gacha, aby zapewnić jeszcze większą wartość.

Serpent Spine: Przepustka bojowa (Hymn gnostycki) jest świetną bronią dla Noelle. Zapewnia dobry atak bazowy i pasywny Crit rate, co oznacza, że gracze mogą skupić się na budowaniu obrażeń krytycznych. Ta pasywna umiejętność zwiększa także potencjał obrażeń Noelle.

Skyward Pride: Ta 5-gwiazdkowa broń ma wysoki atak podstawowy i zapewnia ładowanie energii, dzięki czemu Noelle nie musi już zużywać części energii.

Najlepsze kompakty drużynowe

Noelle jest jednostką o niewielkim zapotrzebowaniu na energię, a posiadanie dwóch postaci Geo zapewnia także rezonans Geo, który zwiększa obrażenia i wytrzymałość osłon, a wśród postaci Geo główna bohaterka odgrywa idealną rolę. Wśród supportów, Beidou, Fischl, Rosaria, Xingqiu ,i Kaeya to dobre opcje.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1