Przecieki sugerują, że Cloud Gaming dla Genshin Impact może wkrótce pojawić się na urządzeniach z systemem iOS

Genshin Impact, osadzona w mitycznym świecie Teyvat, jest stale rozwijającą się grą z nowymi regionami, postaciami i inną zawartością, dzięki czemu gra zachowuje świeżość. miHoYo podjęło próbę urozmaicenia i tak już dużej społeczności, wprowadzając własną rozgrywka w chmurze która została uruchomiona w Chinach w ramach testów beta w sierpniu zeszłego roku. Wprowadzona wcześniej na Androida, wstępne opinie o usłudze są pozytywne – gracze mogą grać zarówno w 30, jak i 60 klatkach na sekundę. Warunkiem uzyskania dobrej wydajności jest stabilne i szybkie połączenie internetowe.

Najnowszy przeciek opublikowany przez użytkownika Wujek CryW01F na stronie Wangsheng Funeral Parlor Discord, miHoYo może wkrótce uruchomić usługę na iOS dla urządzeń z systemem iOS 11 i nowszym. Potraktujcie ten przeciek z przymrużeniem oka, ponieważ nie został on potwierdzony przez żadnego wiarygodnego leakera, ale fakt, że był on testowany w Chinach, sprawia, że gracze mogą spodziewać się, że usługa gier w chmurze pojawi się w niedalekiej przyszłości. 

Potrzeba gier w chmurze dla Genshin Impact

Jakość grafiki, rozbudowany i ogromny otwarty świat sprawiają, że gra zajmuje ponad 15 GB, co stanowi problem dla graczy korzystających z telefonów z ograniczoną przestrzenią dyskową. Dodatkowo, wymagania systemowe do gry w wysokiej jakości i/lub przy wysokich ustawieniach fps są również bardzo wysokie, co sprawia, że gra dla wielu osób nie jest przyjemnym doświadczeniem. 

Granie w chmurze, okrzyknięte przyszłością gier, jest prawdopodobnym rozwiązaniem problemu, które nie tylko pozwoli graczom grać w wysokich ustawieniach graficznych, ale także zaoszczędzi miejsce na dysku, ponieważ pobieranie gry nie będzie wymagane. Usługa przesyłania strumieniowego łączy graczy z serwerem, na którym znajduje się gra, a następnie przesyła rozgrywkę do ich urządzeń. 

Szczegóły usługi Yuan Shen Cloud Experience 

Usługa w chmurze może pochwalić się różnymi ustawieniami efektów wizualnych z komputerów PC, takimi jak chmury wolumetryczne, i umożliwia dostęp do tych ustawień nawet graczom mobilnym. Usługa nie jest dostępna za darmo, ale gracze, którzy kupią Gnostic Hymn, otrzymają 30-dniowy okres próbny. Podróżujący mogą otrzymać w sumie 600 minut gry za darmo, z ograniczeniem do maksymalnie 15 minut dziennie.

Genshin Impact Cloud Gaming
Obrazek przez miHoYo

Usługa jest wyceniona na 60 RMB(10 USD) przez 30 dni Nieograniczony czas gry w Chinach, który jest uważany za drogi w porównaniu z podobnymi usługami gier w chmurze innych firm. 

Usługa, jeśli zostanie poprawnie wdrożona, może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ wielu graczy boryka się z problemami z pamięcią masową lub sprzętem. Obecnie nie ma żadnych informacji ani przecieków sugerujących, kiedy podróżnicy spoza Chin mogą spodziewać się wykorzystania Cloud Gaming do gry w Genshin Impact na urządzeniach z systemem iOS.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1