Project Zomboid: Jak gotować

Project Zomboid to gra typu horror z otwartym światem, stworzona przez The Indie Stone, firmę zajmującą się tworzeniem gier niezależnych. Gra, w której gracze próbują przetrwać, toczy się w czasach postapokaliptycznych. Project Zomboid opiera się na pewnych mechanizmach i ma bardzo ciekawą atmosferę oraz grafikę w stylu retro.

Jedną z głównych mechanik Projektu Zomboid jest gotowanie. Gracze muszą również jeść, starając się przetrwać. W tym celu gracze mogą samodzielnie przyrządzać różne potrawy i przetrwać, jedząc je z przyjemnością.

Dziś w tym artykule pokażemy ci, jak gotować, by zamienić cię w Alaina Ducasse’a z Projektu Zomboid.

Jak gotować w Project Zomboid

Aby gotować w Project Zomboid, musisz najpierw spełnić pewne wymagania. Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, są składniki do dania, które zamierzasz przyrządzić. Podczas gdy składniki każdego dania i przepisu się zmieniają, zmienia się też liczba potrzebnych składników. Dlatego przed ugotowaniem posiłku musisz dobrze przeanalizować jego składniki.

Po drugie, do gotowania potrzebny jest pewien pojemnik. Pojemnik z każdym daniem jest inny. Na przykład, niektóre potrawy można przyrządzić na patelni grillowej, a do innych potrzebna jest patelnia.

Po trzecie, źródło ognia do gotowania potrawy może się różnić w zależności od przepisu. Niektóre potrawy są gotowane w mikrofalówce w określonej temperaturze, podczas gdy inne mogą wymagać innego źródła ciepła.

Przed przystąpieniem do gotowania należy zwrócić szczególną uwagę na te wymagania, w przeciwnym razie proces gotowania może się nie powieść. Teraz możemy przejść do tego, jak gotować.

Gotowanie w Project Zomboid odbywa się z menu “Rzemiosło&#8221 po lewej stronie ekranu. Po wejściu do menu rzemiosła musisz kliknąć sekcję “Gotowanie&#8221.

Tutaj możesz zobaczyć przepisy na dania, które możesz ugotować. Wymagania dotyczące każdego z wymienionych wyżej przepisów znajdziesz na tej stronie. Ponadto, gdy spełnisz wszystkie wymagania dla danego przepisu, przepis na daną potrawę zmieni kolor i pojawi się w jaśniejszym tekście.

Po przygotowaniu jedzenia z tej zakładki musisz je ugotować. W tym celu musisz użyć “Przedmiotu bazowego&#8221 w przepisie na danie.

Aby ugotować posiłek, wystarczy otworzyć ekwipunek i przeciągnąć jedzenie, które chcesz ugotować, do wybranego pojemnika na żywność. Możesz zmienić pojemnik na jedzenie, korzystając z prawej strony inwentarza.

Po pomyślnym umieszczeniu jedzenia w pojemniku możesz rozpocząć gotowanie produktu. W tym momencie należy zwrócić uwagę na ustawienie temperatury w mikrofalówce i czasu gotowania. Aby otworzyć ustawienia mikrofalówki, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy produkt w pojemniku na jedzenie.

Bardzo ważne jest, aby gotowane potrawy nie przypaliły się. Ponieważ przypalanie jedzenia może mieć na ciebie negatywny wpływ, a nawet spowodować chorobę z powodu spalonego jedzenia. Dlatego uważaj, by nie przypalić go podczas gotowania.

Możesz też poznać nowe przepisy, znajdując różne czasopisma w różnych miejscach w Project Zomboid. Dzięki tej funkcji, która wzbogaca grę, możesz w przyszłości przyrządzać więcej różnych potraw.

Ponadto, wędrując po mapie, możesz znaleźć różne pojemniki na żywność i dodać je do swojego ekwipunku, aby móc gotować według różnych przepisów.

Jeśli zwrócisz uwagę na te punkty, możesz z łatwością gotować w Project Zomboid i ułatwić sobie przetrwanie w chaotycznym środowisku gry. Bon appetit!

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1