Jak uruchomić roblox na Nintendo Switch – Czy to możliwe?

Nintendo Switch to konsola, która w ostatnich latach tworzyła jedne z najpotężniejszych hitów gier wideo. Może trochę późno, ale potencjalne gry, takie jak Five Nights At Freddy’s, Among Us, a wkrótce Fall Guys, mają wersje na Nintendo Switch, a Roblox, jako kolejny z najbardziej znanych, wydaje się, że się spełni.

David Baszucki, który cieszy się wielkim sukcesem swojego produktu i którego mapa drogowa jest bardzo jasna, powiedział, że chce, aby Roblox pojawił się na większej liczbie platform.

Baszucki skomentował, że Roblox ma “wiele sensu na innych platformach, takich jak Nintendo Switch i Playstation”, więc jest bardzo prawdopodobne, że gra trafi na te konsole “w naprawdę niedalekiej przyszłości.”

Dlaczego Roblox nie jest dostępny na Nintendo Switch??

Dyrektor generalny Roblox widzi wielki potencjał w rynku smartfonów, choć podkreśla, jak trudno jest dostosować grę do tego typu urządzeń. Nintendo Switch byłoby pierwszą przenośną platformą z natywnymi przyciskami, na której Roblox byłby dostępny, więc nie jest zaskakujące, że widzi ogromną żyłę dla ewentualnej wersji konsoli.

Pomimo wszystkich dobrych referencji, największym problemem, jeśli chodzi o wprowadzenie Robloxa na Nintendo Switch, jest to, że samo Nintendo jest bardzo zamknięte na włączanie na swoich konsolach gier wideo z dużą ilością modyfikowalnej zawartości, a nawet aplikacji takich jak XCloud, które pozwalają na odtwarzanie większej biblioteki poprzez chmurę Microsoftu.

Mimo wszystko wygląda na to, że Nintendo przemyślało sytuację i próbuje znaleźć sposób na włączenie tego dodatku, który przekonałby obie strony.

Do dnia dzisiejszego Roblox ma ponad 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i 5 milionów twórców.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1