Genshin Impact: In the Mountains Quest Walkthrough

Genshin Impact wersja 1.2 przynosi ze sobą mnóstwo nowej zawartości fabularnej i zupełnie nowy region, Dragonspine. Na tej górze czeka na graczy wiele atrakcji, w tym wydarzenie o nazwie Kredowy Książę i Smok, ale wielu graczy jest po prostu podekscytowanych odkrywaniem nowego obszaru. Aby tego dokonać, gracze będą musieli rozpocząć długą i trudną misję.

W górach to nowe zadanie, na które gracze prawdopodobnie natkną się już na początku swojej przygody z Dragonspine, ponieważ postać niezależna, która je wykonuje, znajduje się w Obozie Poszukiwaczy Przygód tuż za nowym regionem. Uderzenie Genshina Gracze mogą chcieć odłożyć to zadanie na rzecz eksploracji, ale część góry zostanie zablokowana do czasu jego ukończenia.

Przewijaj dalej, aby czytać dalej
Kliknij przycisk poniżej, aby rozpocząć ten artykuł w widoku skróconym.

Zacznij teraz

Aby rozpocząć zadanie, porozmawiaj z Iris w obozie poszukiwaczy przygód tuż za Dragonspine, a ona opowie graczowi o pewnym dziwnym lodzie. Następnym krokiem jest zbadanie Dziwnego Lodu w górach, celu, który już przyprawił niektórych graczy o ból głowy. Na szczęście nagrody za ukończenie tego zadania są warte wysiłku.

Zbadaj Dziwny Lód

Pierwszą rzeczą, którą gracze będą musieli zrobić, to podążać za znacznikiem zadania, aby znaleźć Dziwny Lód. Tuż obok znajduje się punkt teleportacyjny, więc pamiętaj, aby go aktywować. Gracze szybko zauważą, że atakowanie lodu nie przełamuje go, a nawet nie można go stopić ogniem, więc będą musieli pomyśleć nad rozwiązaniem. W okolicznych obszarach znajdują się cztery Szkarłatne Kwarce, czerwone punkty wydobywcze, które wyglądają podobnie do Cor Lapis. Aby przełamać lód, gracze będą musieli zebrać Szkarłatny Kwarc po jednym na raz i wrócić do dziwnego lodu. Po wyposażeniu w jeden z tych przedmiotów, gracze mogą zadawać obrażenia lodowi. Rozbicie go odblokuje Drzewo Mroźne, kolejny świetny sposób na zdobycie nagrody.

Odwilż wszystkich odłamków

Paimon poprosi gracza, aby udał się na górę w pogoni za obiektem, który odleciał, ale wkrótce okaże się, że gracze zostaną zablokowani przez zimny wiatr. Wracając na dół, Iris poinformuje podróżnika, że na górze znajdują się jeszcze dwa kawałki Dziwnego Lodu. Gracze będą musieli je odnaleźć i rozmrozić w ten sam sposób, w jaki zrobili to za pierwszym razem. Rozpocznie to kolejny cel zadania, „Odmroź wszystkie odłamki.”

Dziwny lód w jaskini Starglow

Jest to najtrudniejsza część zadania, więc gracze muszą się upewnić, że są dobrze wyposażeni. Udaj się do lokacji oznaczonej na mapie jako Starglow Cavern i dotrzyj na sam jej dół. Można tu znaleźć kolejny kryształ, ale jest on zablokowany przez barierę. Aby usunąć barierę, gracze muszą ukończyć pobliskie zadanie. Ta walka jest bardzo trudna, ponieważ gracze często będą zamarzać. Aby ułatwić sobie zadanie, weź ze sobą postać piro, taką jak Klee, Amber lub Diluc, i przed rozpoczęciem walki umieść trzy seelie piro w okolicy na ich piedestałach.

Ponownie gracze będą musieli zebrać szkarłatny kwarc. Pierwszy z nich znajduje się tuż obok miejsca, w którym gracz zszedł na dół, a drugi można znaleźć po drugiej stronie. Trzeci fragment znajduje się przed dezaktywowanym Strażnikiem Ruin, na prawo od dziwnego lodu, a czwarty Szkarłatny Kwarc jest ponownie powiązany z Pyro Seelies. Skieruj się do bariery po drugiej stronie jaskini, aby stworzyć dwie kolejne Pyro Seelies, a następnie eskortuj je z powrotem, aby zdobyć ostatni kawałek Scarlet Quartz.

Ponownie rozmroź wszystkie odłamki

Po wykonaniu wszystkich tych zadań wiatr został usunięty i gracze mogą dostać się na szczyt góry. Niestety, będą musieli ponownie rozmrozić wszystkie odłamki, ale tym razem będzie to o wiele szybsze. Na szczycie góry znajdują się trzy kryształy, ale każdy z nich musi zostać uderzony tylko raz, aby się rozbić. Gracze będą musieli zebrać Szkarłatny Kwarc, wykonać kilka akrobacji, aby dostać się do kryształu, rozbić go, a następnie ponownie wspiąć się na górę. Wykonaj tę czynność trzy razy, aż pojawi się cutscenka. Zamarznięcie może być tutaj prawdziwym wyzwaniem, ale na szczęście Szkarłatny Kwarc jest w stanie obronić się przed siarczystym zimnem.

Powrót do Iris

Wreszcie, gracze mogą teraz wrócić do Obozu Poszukiwaczy Przygód i porozmawiać z Iris. Za ukończenie zadania, nagrodzi graczy 3 Hero’s Wit, 60 Primogems, 3 Mystic Enhancement Ore i 30,000 Mora. Gracze mają teraz dostęp do całego szczytu góry i mogą go eksplorować bez przeszkadzającego im wiatru. Skoro już o tym mowa, najlepiej będzie skupić się na ograniczonym czasowo wydarzeniu, zdobywając Lśniącą Esencję, aby udoskonalić Gorejące Pożądanie i otrzymać unikalne nagrody za wydarzenie. W ten sposób zostanie również odblokowana nowa domena o nazwie Szczyt Vindagnyr, która nagradza graczy potężnymi artefaktami.

Genshin Impact jest już dostępna na urządzeniach mobilnych, PC i PS4, a później także na Switchu.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1