10 najlepszych postaci w Genshin Impact

Genshin Impact zawiera ponad 30 postaci, każda z własnymi cechami. Przy wyborze najlepszych postaci należy zwrócić uwagę na ich rolę (DPS, sub-DPS lub healer), a także na ich żywioły (Pyro, Cryo itp.).). Wraz z ostatnią aktualizacją 2.0 pojawiły się nowe postacie, a poprzednie zostały zmienione.

Genshin Impact to gra skupiająca się na synergii postaci. Dlatego też najlepsze postacie błyszczą w większości kombinacji drużynowych. Ponadto postacie te mogą łatwiej wywoływać reakcje żywiołów, a jednocześnie doskonale sprawdzają się w swojej roli, czyli zadawaniu obrażeń, wzmacnianiu sojuszników lub wspieraniu strony gracza.

10 Mona

Mona jest postacią wspierającą lub sub-DPS, która sprawdza się zarówno w walkach z bossami, jak i w eksploracji świata. Potrafi przebijać się przez wodę i zostawiać za sobą wabiki, dzięki czemu łatwo gubi wrogów.

Wisienką na torcie jest jej duży wybuch żywiołu AoE, który osłabia wrogów i tworzy basen wody, który umożliwia jedne z najlepszych reakcji żywiołu w grze. Niektóre z najlepszych buildów dla niej znajdują się w Genshin Impact, Mona może naprawdę zabłysnąć, zwłaszcza w połączeniu z atakami ognistymi, które powodują roztopienie lub wyparowanie.

9 Xiangling

Xiangling jest uważana za jedną z najlepszych postaci w Genshin Impact które można odblokować za darmo dzięki Spiral Abyss. Jest to postać typu sub-DPS z elementem Pyro, która dzięki swoim talentom zadaje duże obrażenia AoE.

Dzięki AoE może z łatwością wywoływać reakcje żywiołów na wielu wrogów i szybko oczyszczać duże grupy. Ponadto podczas korzystania z umiejętności żywiołu gracz może zamienić się postaciami, a efekt utrzyma się na drugiej postaci, co pozwala na wielokrotne łatwe reagowanie na żywioł.

8 Keqing

Keqing jest postacią DPS posługującą się elektrycznością Uderzenie Genshina, znana głównie z siły przeciwko bossom i mobom z otwartego świata. Charakteryzuje się szybkim ruchem i błyskawicznymi atakami, co pozwala jej szybko i skutecznie eliminować wrogów. Ponadto jej umiejętność elementarna zawiera mechanizm teleportu, który może być przydatny w eksploracji otwartego świata, pozwalając dotrzeć do trudniej dostępnych obszarów.

7 Xiao

Xiao to postać Anemo DPS, która jest znana z zadawania wyjątkowo dużych obrażeń od żywiołów. Ma wiele świetnych ruchów, ale jego najlepszym jest atak z wyskoku, który może zadać bardzo duże obrażenia i ma duży zasięg.

Ponadto jest jedną z niewielu postaci walczących wręcz, które świetnie radzą sobie z przeciwnikami znajdującymi się w powietrzu. Wreszcie, jego wybuch żywiołu zwiększa obrażenia i napełnia ataki żywiołem Anemo, co pozwala na wiele łatwych reakcji żywiołowych.

6 Venti

Venti jest jedną z najlepszych postaci wspierających w grze Genshin Uderzenie który używa żywiołu Anemo. Jego umiejętność żywiołowa tworzy podmuch, a jego umiejętność bierna zmniejsza zużycie energii podczas szybowania o 20% dla wszystkich członków grupy. Obie te umiejętności są niezwykle przydatne podczas eksploracji otwartego świata.

Dodatkowo, jego wybuch żywiołu tworzy ogromny wir, który wciąga przeciwników i może być połączony z innymi umiejętnościami AoE, co daje niesamowicie wysokie obrażenia i solidne reakcje żywiołowe.

5 Diluc

Diluc jest jedną z najlepszych postaci DPS z żywiołem Pyro. Zarówno jego umiejętność żywiołowa, jak i wybuch żywiołu są znane z dużego zasięgu i wysokich obrażeń od żywiołów, zwłaszcza w połączeniu z żywiołami takimi jak Hydro, co pozwala łatwo wywołać waporyzację.

Ponadto Diluc używa claymore’a, co ułatwia przełamywanie tarcz, przerywanie wrogów za pomocą umiejętności żywiołów, a nawet szybkie wydobywanie rudy.

4 Xingqiu

Xingqiu jest jedną z najlepszych postaci sub-DPS korzystających z elementu Wody. Jest niezwykle wszechstronna i może być używana w niemal każdej drużynie, głównie ze względu na jej wybuch żywiołów. Ta umiejętność wzmacnia jego ataki, zadając dodatkowe obrażenia i stale wykorzystując Wodę.

Co najważniejsze, przy zmianie postaci umiejętność ta przechodzi również na kolejną postać. Pozwala to na tworzenie świetnych kombosów, gdy są używane przez postacie Cryo, takie jak Ayaka, gdzie gracz może nawet zamrozić przeciwnika.

3 Ayaka

Ayaka jest Uderzenie GenshinaGanyu to najnowszy dodatek do postaci i jest uważana za postać DPS najwyższej klasy, zwłaszcza gdy posiada najlepsze buildy. Jako postać Cryo, może ona napełnić swoje normalne i naładowane ataki Cryo po sprincie, a także zwiększyć swoje podstawowe obrażenia po użyciu umiejętności.

To sprawia, że świetnie łączy się z postaciami takimi jak Xingqiu, który może jeszcze bardziej wzmocnić jej ataki i dodać do nich Hydro. Jest to jedna z najlepszych kombinacji dla Ayaki, ponieważ sprawia, że przeciwnicy są zamrożeni na długi czas.

2 Ganyu

Ganyu to wyjątkowo dobra postać Cryo DPS, która posługuje się łukiem. Jej naładowane ataki podstawowe mogą zadawać obrażenia AoE, a jej umiejętność elementarna tworzy kwiat, który przyciąga wrogów, a następnie wybucha. Dodatkowo, jej wybuch żywiołu tworzy deszcz lodowych odłamków, które zadają duże obrażenia na dużym obszarze. Z jej ataków i umiejętności wynika, że doskonale radzi sobie z dużymi obrażeniami od krio w strefie AoE, które są idealne do wywoływania reakcji żywiołów.

1 Hu Tao

Hu Tao jest postacią Pyro DPS, która potrafi wywołać wiele reakcji żywiołowych. Umiejętność żywiołu dodaje do jej ataków Pyro i zwiększa jej obrażenia.

W połączeniu z talentami, które pozostają na polu walki przez długi czas, takimi jak umiejętność żywiołów Chongyuna, może wywołać wiele reakcji żywiołów w krótkim czasie. Ponadto jej żywiołowa seria zadaje obrażenia od ognia AoE, które zwiększają się, jeśli bohaterka ma poniżej 50% HP, oraz leczy ją.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1