Genshin Impact: Jak połączyć konto PS4/PS5 z PC/Mobile

Podczas gdy główną atrakcją Genshin Impact’s 2.0 aktualizacja może być dodanie regionu Inazuma do gry, wielu fanów może być również podekscytowany, wiedząc, że tytuł obsługuje teraz cross-save między wszystkimi urządzeniami. Wcześniej funkcja ta była dostępna tylko między platformami PC i Mobile, ale dzięki ostatniej aktualizacji użytkownicy PS4/PS5 mogą teraz swobodnie przenosić swoje postępy między urządzeniami, wykonując zaledwie kilka prostych kroków.

Zanim przedstawimy kroki wymagane do połączenia kont, należy pamiętać o dwóch ważnych kwestiach, które mogą sprawić problemy niektórym graczom. Po pierwsze, gracze PS4/PS5 nie będą mogli połączyć swojego konta z e-mailem, który jest już zarejestrowany na koncie miHoYo na PC. Podobnie, gracze PC/Mobile nie będą mogli połączyć się z kontem PSN, które zostało już użyte do zalogowania się w grze Genshin Impact.

Aby rozpocząć proces łączenia konta PS4/PS5 z PC/Mobile, gracze muszą najpierw zalogować się do gry i przejść do ustawień z menu w grze.

W menu ustawień wybierz opcję Konto, a następnie wybierz opcję „Centrum użytkownika”.”

Gdy gracze wybiorą opcję „Centrum użytkownika”, otworzy się przeglądarka internetowa w grze z opcją łączenia kont.

Po wybraniu opcji „Połącz konto” gracze muszą wprowadzić adres e-mail, który będzie używany do logowania się w grze Genshin Impact na komputerach PC/MOBILE. Jak już wcześniej wspomniano, adres e-mail podany przez graczy nie może być powiązany z kontem miHoYo na PC.

Po otwarciu gry jedną z pierwszych opcji, jaką otrzymają gracze, będzie „Link miHoYo (email)”

Wybierz tę opcję i wprowadź adres e-mail powiązany z kontem PC/Mobile

Po wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego postępy na koncie powinny zostać przeniesione.

KRYSZTAŁY GENEZY

Gracze powinni mieć świadomość, że Kryształy Genesis zakupione na PC/MOBILE lub PS4/PS5 nie mogą być przenoszone między platformami. W rezultacie, jeśli gracze zakupili określoną ilość kryształów Genesis na PS4/PS5, nie pojawią się one po zalogowaniu na PC/Mobile.

Choć może to być niewielka niedogodność, jest to bardzo powszechna praktyka w grach Gacha, które obsługują zapisywanie międzyplatformowe. W rezultacie gracze powinni zamienić swoje Kryształy Genesis na Primogemy lub Życzenia, które pojawią się między platformami.

Genshin Impact jest dostępna na urządzenia mobilne, PC, PS4 i PS5, a wersja na Switcha jest w przygotowaniu.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1