Najlepszy build Kokomi w Genshin Impact (broń, artefakty i talenty)

W ciągu kilku tygodni, Uderzenie Genshin gracze będą mogli wcielić się w nową 5-gwiazdkową postać, Sangonomiya Kokomi. Wprowadzony w misji fabularnej Archonta Inazumy, wielu graczy prawdopodobnie spotkało już Boską Kapłankę z wyspy Watatsumi i nie może się doczekać, aby ją zbudować.

Kokomi jest 5-gwiazdkową użytkowniczką Hydro-Katalizatora z Inazumy, której sztandar będzie dostępny po wprowadzeniu Baala Uderzenie Genshina Wersja 2.1. Oto, jakie bronie, artefakty, talenty i składy drużyn będą dla niej najlepsze.

Zestaw Kokomi pozwala na zbudowanie jej jako rozrywającego sub-DPS-a lub wspierającego uzdrowiciela. Te role wymagają nieco innych buildów, a gracze mogą wybrać, jaką rolę chciałaby ona przyjąć, w zależności od tego, czego najbardziej potrzebuje ich drużyna.

Jak stworzyć Sangonomiya Kokomi w Genshin Impact

Oto wszystkie umiejętności Kokomi w Genshin Impact, i jak one działają:

Normalny atak: Kształt wody

Kokomi wykonuje do trzech kolejnych ataków, które przybierają postać pływającej ryby i zadają Hydro DMG. Jej naładowany atak zadaje AoE Hydro DMG.

Umiejętność żywiołu: Przysięga Kurage

Kokomi przywołuje meduzę, która leczy sojuszników i zadaje Hydro DMG przeciwnikom znajdującym się w pobliżu. Skala leczenia zależy od maksymalnej ilości HP Kokomi.

Wybuch żywiołu: Wzniesienie Nereidy

Kokomi ożywia potęgę Watatsumi, zadając Hydro DMG przeciwnikom w okolicy i owijając ją w Szatę Ceremonialną. Ta szata zwiększa jej normalny atak i DMG umiejętności elementarnych oraz leczy członków grupy w zależności od jej maksymalnego HP.

Jako uzdrowiciel wsparcia i jednostka sub-DPS, Elemental Burst Kokomi jest niezwykle ważny i powinien mieć pierwszeństwo podczas rozwijania jej talentów, a następnie jej Elemental Skill. Jako jednostka sub-DPS, poziom jej normalnego ataku jest również ważny, jednak jest to mniej istotne, gdy jest ona używana jako uzdrowiciel.

Najlepszy zestaw artefaktów Kokomi różni się w zależności od tego, jak jest zbudowana. Jako sub-DPS najlepiej sprawdza się z zestawem 4 częściowym Heart of Depth, który daje 15% premii do Hydro DMG oraz 30% premii do normalnego ataku DMG po użyciu umiejętności żywiołowej. Jako uzdrowiciel wspierający, gracze mogą użyć 4-częściowej Nieustępliwości Millelith, aby znacznie zwiększyć jej HP, co zwiększy zarówno jej możliwości ataku, jak i leczenia. Gracze mogą jednak użyć 2-częściowej kombinacji obu zestawów artefaktów dla obu buildów, jeśli wolą.

Jeżeli chodzi o statystyki artefaktów, gracze powinni skupić się na statystykach HP, ponieważ wszystkie umiejętności Kokomi skalują się wraz z jej maksymalną ilością HP. Oznacza to, że jeśli chodzi o podstaty jej artefaktów, gracze powinni zawsze stawiać na pierwszym miejscu HP% (i płaskie HP), a także doładowanie energii i opanowanie żywiołów. W przeciwieństwie do większości innych postaci, jedna z pasywnych umiejętności Kokomi obniża jej Crit Rate o 100%. Z tego powodu budowanie Crit Rate lub Crit DMG w jej przypadku jest stosunkowo bezużyteczne.

Jeśli chodzi o główne statystyki artefaktu, gracze będą chcieli się skupić na HP%. Jako jednostka wspierająca uzdrowiciela, gracze powinni użyć Klepsydry i Pucharu HP% oraz Kapelusza HP% lub Kapelusza Bonusu Leczniczego. Jako jednostka sub-DPS, gracze mogą również użyć pucharu premii Hydro DMG.

Najlepsza broń Kokomi zależy również od roli, jaką odgrywa. Jako sub-DPS, 5-gwiazdkowy Katalizator Everlasting Moonglow jest dla niej świetną bronią, ponieważ zwiększa premię do leczenia i DMG ataku w zależności od maksymalnego HP postaci. Jako jednostka wspierająca bardzo dobrze sprawdza się 3-gwiazdkowa broń Thrilling Tales of Dragon Slayers. Prototypowa Bursztynowa Broń jest również świetną opcją dla obu typów postaci.

Kokomi świetnie radzi sobie z wykorzystaniem efektu wodnego. Z tego powodu idealnym rozwiązaniem jest łączenie jej z członkami drużyny, którzy mogą używać Reakcji Żywiołów z Hydro. Gracze mogą połączyć ją z główną jednostką DPS Cryo, aby zamrażać przeciwników, lub jednostką DPS Pyro, aby ich odparowywać.

Kokomi jest postacią o niezwykle unikalnej budowie, co oznacza, że gracze mogą mieć mnóstwo nieużywanych artefaktów i broni, które dobrze by na niej działały. Jej elastyczność sprawia, że jest postacią niepodobną do innych i pozwala jej ładnie wpasować się w składy drużyn, w których inni uzdrowiciele nie mogliby się odnaleźć.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1