Farming Simulator 22: Jak zainstalować mody

Symulator Farmy 22, jak sama nazwa wskazuje, pozwala graczom wcielić się w rolnika i zająć się własną farmą, wykonując różne czynności rolnicze, takie jak zbieranie plonów i opieka nad zwierzętami gospodarskimi, stawiając czoła różnym wyzwaniom.

Gra pozwala graczom na instalowanie modów, dzięki którym mogą oni jeszcze bardziej dostosować swoje doświadczenia, dodając nowe pojazdy, budynki, maszyny rolnicze i inne obiekty.

W tym poradniku dowiesz się, jak pobrać i zainstalować mody w grze Farming Simulator 22

Farming Simulator 22: Jak zainstalować mody

Istnieją dwa różne sposoby instalowania modów w grze. Najłatwiejszym i najprostszym sposobem jest skorzystanie z centrum modów w grze.

Aby uzyskać do niej dostęp, uruchom grę, a następnie kliknij na zawartość do pobrania w menu głównym.

Na oficjalnej stronie modów znajdziesz listę wszystkich dostępnych modów, które możesz zainstalować. Te mody zostały sprawdzone przez dewelopera pod kątem podstawowego poziomu jakości i funkcjonalności, więc będziesz mógł ich używać bez obaw, że napotkasz problemy w grze.

W celu ułatwienia sortowania modów dostępnych jest wiele filtrów, takich jak typ sprzętu, najczęściej pobierane, najlepsze mody, najnowsze i polecane, które pomogą Ci znaleźć wybrane przez Ciebie mody.

Po znalezieniu moda, który Ci się spodoba, po prostu kliknij na zainstaluj, a mod zostanie pobrany na Twój komputer.

Możesz sprawdzić status aktualnie pobieranego moda, wchodząc w zakładkę „Pobrane”.

Po zakończeniu pobierania wróć do ekranu głównego i kliknij „tak”, aby ponownie uruchomić grę. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy zainstalujesz nowy mod, będziesz musiał ponownie uruchomić grę, aby został on rozpoznany.

Teraz, gdy otworzysz grę i wczytasz swój plik zapisu, pojawi się nowy ekran, na którym będziesz mógł aktywować nowo zainstalowany mod w grze. Po prostu zaznacz pole obok moda i będziesz mógł go użyć w swoim save’ie. Jeśli zapiszesz grę po aktywacji tych modów, będą one domyślnie aktywne następnym razem.

Po wczytaniu save’a znajdziesz te nowe mody w odpowiednich kategoriach w sklepie gry. Zwróć uwagę, że modyfikatory są zawsze wyświetlane na końcu listy w swoich kategoriach, niezależnie od ich ceny, mocy i innych parametrów.

Jeśli grasz na PC, masz również możliwość pobrania modów z witryny mod hubu gry lub stron osób trzecich. Będziesz musiał dodać te moduły bezpośrednio do folderu modów znajdującego się w katalogu gry.

Zazwyczaj na stronach osób trzecich można znaleźć mody, które nie są dostępne w centrum modów gry, ponieważ zawierają marki, na które twórcy nie mają licencji. Uważaj na strony internetowe, z których pobierasz mody, ponieważ mogą one zawierać wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie.

Zalecane strony internetowe to Nexus Mods, King Mods i Yes Mods, ponieważ są to wiarygodne strony, z których można bezpiecznie instalować mody. Na Facebooku jest też wielu modderów, którzy udostępniają bezpośredni link do swoich modów, dzięki czemu można je łatwo pobrać. Upewnij się jednak, że modder, od którego pobierasz moda, jest godny zaufania.

Po pobraniu pliku musisz znaleźć folder z modami do Farming Simulator 2022, który zazwyczaj znajduje się w: This PC {Documents} My Games {My Games} FarmingSimulator2022/mods w systemie Windows 10 oraz Library/Application Support/FarmingSimulator2022/mods w systemie macOS.

Jeśli korzystasz z wersji Appstore gry, folder znajdziesz tutaj: ~/Library/Containers/com.focus-home.farmingsim22/Data/Library/Application Support/FarmingSimulator22/mods

Przenieś cały plik zip z pobranym modem do katalogu wymienionego powyżej. Ważne jest, aby nie rozpakowywać tych plików po ich przeniesieniu, ponieważ gra wymaga, aby pozostały one w postaci zip, aby je poprawnie odczytać.

Po umieszczeniu moda w folderze modów uruchom grę i otwórz zapisaną grę, aby sprawdzić, czy jest on rozpoznawany przez grę. Możesz je aktywować, zaznaczając pole wyboru pod nimi.

Czasami dobrym pomysłem jest usunięcie modów z zapisanej gry, jeśli masz problemy z danym modem lub jeśli nie chcesz go już używać.

Aby dezaktywować mod, po prostu usuń zaznaczenie z pola obok moda podczas ładowania pliku zapisu, a nie będzie on już aktywny. Będziesz musiał zapisać grę, aby pamiętała, że mod nie jest już aktywny

Jeśli dodasz kilka modów i zauważysz, że gra nie działa prawidłowo, spróbuj usunąć ostatnio dodane moduły jeden po drugim, aby sprawdzić, czy problem zostanie naprawiony. Dzięki temu dowiesz się, który mod jest odpowiedzialny za ten problem.

To wszystko, teraz idź dalej i popraw swoje wrażenia z rozgrywki, instalując mody w Symulator Farmy 22!

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1