Jak zbudować idealny łuk & Strzała: Elden Ring

W miarę postępów w świecie Elden Ring pokonywanie przeciwników w grze będzie coraz trudniejsze. Ważne jest, abyś miał dobry build, dzięki któremu z łatwością pokonasz swoich wrogów. W tym poradniku podpowiemy Ci, jak zbudować najlepszy łuk i strzałę w grze

Jak stworzyć idealny łuk & Budowa Strzały: Elden Ring

Konstrukcja Magicznego Łucznika skupia się głównie na walce z dystansu przy użyciu łuku i strzał. Będziesz używać łuku Horn, który zadaje obrażenia magiczne i fizyczne, oraz 2 mieczy Lazuli Glintstone. Do dyspozycji będziesz mieć także Łuk Skąpca do ataków dystansowych oraz Miecze z Kamienia Lazurowego do wsparcia.

To są wszystkie przedmioty, których będziesz potrzebować, aby skorzystać z tej budowy:

  • Klasa: Samuraj, Bandyta lub Więzień
  • Rozkład kolby: Głównie HP, trochę FP
  • Broń: Rogaty Łuk, Skąpiec i 2 miecze z kamienia połyskującego lazuli
  • Tarcza: Brak
  • Zbroja: Najcięższy, jaki możesz znaleźć i wciąż med roll
  • Statystyki podstawowe: Siła i Wigor
  • Statystyki dodatkowe: Deszcz Strzał & Potężny Strzał
  • Zaklęcia: Brak

Ten build pozwoli ci na bardzo efektywne celowanie w przeciwników na dystansie dzięki użyciu Rogatego Łuku z Magicznymi Strzałami do strzelania w przeciwników z dużej odległości.

Choć Rogaty Łuk zadaje natywnie obrażenia magiczne, używając go z Magicznymi Strzałami, będziesz w stanie zadać 400-500 obrażeń na strzał dzięki potężnej strzale. Może to być także dobra opcja do walki wręcz, jeśli musisz oszczędzać strzały.

Używając Deszczu Strzał na swojej Krótkiej Łuczce, będziesz mógł uzyskać takie efekty, jak zatrucie i krwawienie, co pomoże ci zaoszczędzić cenne strzały i ułatwi pokonanie trudnych przeciwników.

Jako zapasowy wybór będziesz mieć Lazuli Glintstone Miecze, które pomogą ci zachować strzały, jeśli jesteś otoczony przez wrogów, a podwójne władanie nimi pozwoli ci łatwo przebrnąć przez takie sytuacje.

Talizman wymagany do tej budowy to Talizman Strzały, który zwiększa obrażenia od strzał o około 10%. Innym dobrym talizmanem dla tego typu budowy może być Talizman Zasięgu Strzały, który zwiększa zasięg twojego łuku, co czyni go niezbędnym, jeśli chcesz zbudować konstrukcję opartą na łuku i strzałach.

W ostatnim miejscu na talizman możesz użyć dowolnego talizmanu, jednak zalecamy wybranie Odłamka Słoja Wojownika, który zwiększa obrażenia od umiejętności o ok. 10%. Innymi dobrymi opcjami mogą być insygnia Skrzydlatego Miecza i talizman Zielonego Żółwia.

To wszystko, oto wszystkie przedmioty, których będziesz potrzebować, aby używać łuku i strzał, które pozwolą ci pokonać przeciwników nawet w późniejszych częściach gry!

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1