Genshin Impact: Którego bliźniaka powinieneś wybrać

Genshin Impact jest wreszcie dostępny. Po ponad roku szumu wokół gry i kontrowersji, miHoYo’s rzekomo Breath of the Wild Klon trafił dziś na PC, PS4 i urządzenia mobilne, po raz pierwszy udostępniając szerokiej publiczności grę action-RPG z otwartym światem.

Teraz, gdy bramy do ogromnego i kolorowego świata gry są już otwarte, gracze będą musieli podjąć kilka decyzji po pobraniu gry, na przykład: czy zagrać w Wpływ Genshin solo lub w kooperacji. W typowym stylu RPG, gra rzuci na graczy kilka własnych wyzwań, zanim będą mogli naprawdę rozpocząć swoją przygodę. Najważniejszą z tych decyzji jest to, którego z dwóch bohaterów gry wybiorą jako głównego, grywalnego bohatera.

Kim są bliźniaki?

Jeden z Genshin ImpactGłówne punkty sprzedaży i różnice w stosunku do The Legend of Zelda: Breath of the Wild polega na tym, że zamiast kontrolować samotnego bohatera, gracze mogą stworzyć drużynę złożoną z czterech bohaterów, wybierając spośród wielu różnych postaci. Zanim jednak gracze będą mogli stworzyć własną drużynę, będą musieli rozpocząć swoją przygodę z jedną postacią, znaną jako Podróżnik.

Podróżnik może zostać wybrany spośród dwóch bliźniaków, mężczyzny i kobiety, znanych fanom jako Aether i Lumine. Na początku Genshin Impact, Dwójka podróżuje razem przez różne światy, gdy na ich drodze staje rozgniewany bóg, co prowadzi do pełnej akcji scenki. To właśnie tutaj gracze będą zmuszeni wybrać pomiędzy tymi dwoma tytułami. Któregokolwiek wybiorą, zostanie Podróżnikiem, podczas gdy drugi zostanie schwytany, co sprawi, że jego ratunek stanie się głównym zadaniem graczy.

Którego z bliźniaków powinieneś wybrać?

Mimo dramatycznych okoliczności, wybór między Aether a Lumine jest czysto kosmetyczny. Niezależnie od tego, kogo gracze wybiorą, rozgrywka na początku gry będzie dokładnie taka sama, aż do podstawowych statystyk, broni i przedmiotów, które otrzymają. Krótko mówiąc, jedyną rzeczą, o której gracze muszą pamiętać, gdy nadejdzie czas wyboru, jest to, czy chcą rozegrać historię jako chłopiec czy dziewczyna z anime.

Wybór głównego bohatera może nie być trudny, ale po wyruszeniu w drogę czekają na graczy prawdziwe wyzwania. W trakcie eksploracji czeka na nich mnóstwo zadań Genshin ImpactNiektóre z nich, jak na przykład zadania związane z przetwarzaniem składników, mogą wymagać co najmniej dwóch wyjaśnień, zanim gracze zorientują się, co należy zrobić, by je ukończyć.

Genshin Impact gra free-to-play na urządzenia mobilne, PC i PS4. Trwają prace nad wersją na Switcha, a w planach jest także wersja na next-gen.

Jak oceniasz artykuł?
Genshin1